Je viac než zaujímavé, ako TOKPY informujú občanov. Máme dôkazy o ich zavádzaní! Viac TU >>

Takto TOPKY podporujú Americkú propagandu, ktorá vedie svet k vojnovému konfliktu:

[divider]
Američania majú dosť hrozby Ruska: Po prvý raz chcú nasadiť ťažké zbrane a tisícky vojakov!

WASHINGTON – Američania majú dosť ruskej hrozby. Preto chcú poslať do východnej Európy ťažkú vojenskú techniku vrátane tankov, obrnených vojakov a až 5 tisíc vojakov. Správu priniesol včera v noci New York Times, ktorému to potvrdili velitelia USA a spojencov.

Keď sa tento návrh schváIi, bude to po prvý raz, čo Američania od konca studenej vojny rozmiestnia ťažké vojenské jednotky v nových členských štátoch NATO vo východnej Európe, ktorá bola bývalou časťou Sovietskeho impéria, píše New York Times. Ruská anexia Krymu vyvolala v spojencoch obavy. Tento krok by bol doteraz najvážnejší, ktorý spojenci a USA urobiia proti Rusku.

Experti to označujú za výrazný zvrat v doterajšej politike Pentagónu. Po veľkom rozšírení NATO v roku 2004 Spojené štáty a ich spojenci v nových členských krajinách trvale nerozmiestnili vojakov ani zbrane, keďže sa usilovali o spoluprácu s Ruskom. Aj keď je výbava, ktorú sa chystajú Američnia poslať do Európy v porovnaní so silou Ruska malá, spojenci tak chcú demonštrovať odhodlanie brániť sa pred prípadnou agresiou.

Množstvo vojenskej techniky, s ktorým počíta navrhovaný plán, je malé v porovnaní so zbraňami, ktoré by mohlo nasadiť Rusko proti krajinám na východnom okraji NATO, alebo zhromaždiť v blízkosti svojich hraníc. Podľa NYT by však plán Pentagónu mohol byť pre Rusko aj pre amerických spojencov v regióne presvedčivým dôkazom o odhodlaní USA brániť Európu.

Rozhodnutie musí ešte schváliť Biely dom a minister obrany. Hovorca Pentagonu oznámil, že so spojencami stále zvažujú, kde umiestnia jednotky. Zatiaľ sa však nerozhodli. Najpravdepodobnejšia lokalita by mohla byť Pobaltie. Tamojší predstavitelia by to uvítali, pretože sa cítia byť najviac ohrození ruskou agresiou. Lotyšský minister obrany by to taktiež uvítal. „Keď sa niečo stane, nemôžeme čakať dni alebo týždne na novú výzbroj. Musím konať ihneď,“ vyhlásil Raimonds Vejonis. Putin naďalej trvá na svojom stanovisku, že určite sa nechystá napadnúť štát, ktorý patrí do obranného bloku NATO.

zdroj: topky.sk

[divider]

Cenzúra v TOPKÁCH, alebo iba porušenie pravidiel niektorými diskutujúcimi?

Prečo TOPKY zablokovali diskusiu všetkým, ak niekto porušil pravidlá? mohli predsa zablokovať užívateľov, ktorí pravidlá porušili!

Prepis:
UPOZORNENIE!

Diskusia bola zrušená. Dôvodom je časté porušovanie zásad etiky a podpora a propagácia skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd. Redakcia sa od týchto prejavov zásadne dištancuje. Preto ich nebude naďalej tolerovať ani podporovať.

POZNÁMKA: Topky podľa nášho názoru zrušili diskusiu nie z vyššie uvedených dôvodov, ale z dôvodu prevažujúcej pravdy v diskusii. Dôkazom nášho tvrdenia je fakt, že nepohodlní diskutujúci sa dajú blokovať samostatne. Bolo ich tak veľa, že pravdu jednoducho TOPKY neuniesli?

DISKUSIA U NÁS JE OTVORENÁ 🙂 .. diskutujte k článku, nech sa dozvieme názory občanov.