Znásilnenie školáčky migrantmi v Berlíne uviedlo jej krajanov do varu.

thumbnail

Nemci - prisťahovalci z Ruska a ďalších krajín bývalého Sovietskeho zväzu uskutočnia 23. januára v Berlíne pri rezidencii nemeckej kancelárky protestnú akciu pod heslom "Sme proti násiliu."

Cieľom je upozorniť nielen na početné prípady sexuálneho a iného zneužívania nemeckých žien utečencami a migrantmi po celom Nemecku. "Najmä sa jedná o ochranu 13-ročnej školáčky Lisy, znásilnenej skupinou migrantov v poslednom týždni v Berlíne", píše sa vo vyhlásení na internetových stránkach Medzinárodného konventu ruských Nemcov.

Sú pobúrení flagrantným zneužitím 13-ročného dievčaťa z rodiny ruských Nemcov, a takisto správaním úradov. Napriek skutočnosti, že na internete je video s priznaním násilníkov, úrady prípad uzavreli.

Ako napísalo niekoľko nemeckých médií, ktoré sa odvážili hovoriť o tomto probléme, znásilnenie ruského dievčaťa úrady ututlalo, aby nedošlo k šíreniu paniky.

V rozhovore zverejnenom na webe Komsomolskaja Pravda, predseda Medzinárodného konventu ruských Nemcov Genrikh Grout povedal, že budú bojovať za spravodlivosť. Podľa Groteho boli v tejto monštruóznej histórii zastrašovaní ako dievča, tak jej rodičia, a o informáciách v ruských médií o tejto tragédii sa hovorí výlučne ako o "propagande".

Nedávno bolo oznámené, že dievča idúce zo školy zatiahol migrant podvodom do vozidla, kde čakali ďalší dvaja. Dieťa bolo prevezené do bytu a zadržané asi 30 hodín. Následne ju znásilnilo niekoľko mužov, a potom bola vyhodená na ulicu.

"Všetko je to skutočne pravda, a polícia teraz robí hlúpe a smiešne pokusy zakryť túto situáciu," uviedol Grout. "Zastrašili dievčinu aj rodičia. A to za mlčanie médií. Je tu len múr. Vidíte, ako je silná ona politická korektnosť! "Uviedol pobúrene s tým, že sa teda obrátili na inú stranu - na sociálne siete a posielanie mailom.

Grout hovorí, že dieťa bolo pod nátlakom polície tri hodiny bez rodičov a právnika, a bolo nútené podpísať papier, že to bolo dobrovoľné. Jej matke a otcovi hrozí zbavenie rodičovských práv, aj keď sa jedná o usporiadanú rodinu, ktorá nie je chudobná. A tá bola nútená urobiť hroznú voľbu - nechcú s nikým komunikovať a zakázali zvyšku rodiny o tom hovoriť.

V blízkej budúcnosti, poznamenal Grout, sa rodičia musia stretnúť s právnikom a vybudovať stratégiu. Možno, že sa potom odváži hovoriť s médiami. Lisa je traumatizovaná a po zločincoch nikto nepátra.

Medzinárodný konvent ruských Nemcov tvrdí, že vykoná dôkladné vyšetrovanie škandalóznej skutočnosti, a v každom prípade podporí obeť a ich rodičov. Okrem toho sa organizácia bude obracať na orgány v Berlíne so žiadosťou, aby vytvorili verejné bezpečnostné skupiny na ochranu školáčiek.

zdroj: prvnizpravy.parlamentnilisty.cz

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)