Ešte donedávna nebolo jasné, ako sa nad najstráženejším priestorom USA, nad Washingtonom a New Yorkom, mohli zjaviť lietadla, ktoré zaútočili na americké symboly moci. Ako sa mohlo stať, že lietadla boli a potom zmizli. Ako sa mohlo stať, že sa v Pentagone žiadne lietadlo nenašlo. Že sa nenašlo ani na poli v Pensylvánii. Ako mohli zmiznúť lietadla s cestujúcimi, ak pristúpite na “ konšpiračné “ teórie ? Ešte donedávna toto bol najvačši tromf tzv “ debunkeru „, teda “ vyvrácačov “ konšpiračných teórií. Udalosti zmiznutého letu Malaysian Airlines MH370 ale všetko zmenilo. A výsledok, alebo spis dôsledky, ktoré zo zistenia vyplývajú, sú desivé.

Pri študovaní podkladov ako z oficiálnych, tak i alternativnych zdrojov vyplynulo, že je úplne ľahké riadiť dopravné lietadlo ako model na diaľkové ovládanie. Všetky moderné lietadlá, ako tie z 11. septembra 2001, tak aj tie dnešné disponujú systémom Fly-by-Wire, teda mechanickým ovládaním lietadla skrz programovateľné servo-motory a elektronické obvody s programami, ktoré sú ovládané centrálnym modulom ovladania lietadla, teda počítačom. A na tomto počítači beží softvér. Keď si uvedomíme, čo všetko robila a dodnes robí NSA ohľadne špehovania na internete, kam všade sa dokáže dostať, určite nie je problém “ napichnúť “ lietadlo. Poviem to inak : “ Určite nebude problém prevziať riadenie lietadla na diaľku, ak sa napríklad zistí, že do kokpitu prenikli teroristi… „.

Systém vzdialeného prevzatia ovladania stroja môže byť získané jednak provplánove, tzn. v spolupráci s výrobcom lietadla, ktorý v následnej spolupráci s americkým Úradom “ upraví “ potichu softvér lietadla tak, aby sa v núdzovej situácii ( rozumej vo chvíli, kedy Vrchný Opičák v Bielom dome k tomu da rozkaz ) dalo lietadlo prevziať doslova z rúk pilotovi aj proti jeho vôli, alebo neprvoplánovo, pomôcť hacknut softvér diaľkovo bez vedomia výrobcu lietadla. Nebudem sa tu púšťať do špekulácii, o ktorý typ ovládnutia stroja šlo v pripade letu MH370, ale každopádne nešlo o núdzovú situáciu, ani havariu, pretože to by stratilo na logike, prečo by piloti vypínali polohy a navigačné systémy. Oni ich totiž zrejme vôbec nevypli, ani o tom nemuseli vedieť, pretože kontrolky im mohli stále svietiť na prístrojovej doske, že je všetko ok. Boeing už skôr oznámil, že si je vedomý softwarovej zraniteľnosti svojich lietadiel.

A čo sa tyka samovraždy, to je strašne fajn teória, ale úplne na hlavu, pretože to by sa v kabíne museli stretnúť dvaja samovrahovia, a ešte predtým, ako by to zapichli niekde do mora, by museli vypnúť pasažierom mobily a tablety, pretože je moc dobre známe, že pri havárii lietadla do vody zostanú na hladine kufre, kabelky, igelitové tašky a v nich zapnuté mobily, pretože ľudia skratka nie sú všetci disciplinovaní a nemajú mobily v “ airplan režime “ s vypnutými GSM vysielačmi. Samovražedný pilot by vedel, že ho nájdu. A keď nie podľa mobilu, minimálne ho zachytia vojenské radary v oblasti. Lietadlo nezmizne len tak, ovšem v prípade MH370 je všetko nejak divné, akoby niekto v celej oblasti rušil alebo vypol radary.

Diego-Garcia[clear]

A tým sa dostávame k jadru veci. Uprostred Indického oceánu leží malý ostrov, ktorý verejnosť ani skoro nepozná. Je to malý atol s názvom Diego Garcia s obrovskými radarmi včasného varovania, ktoré sú zapojené do systému americkej strategickej obrany. Hlavným cieľom radaru je sledovanie odpalu balistických rakiet v priestore stredného východu, Číny, Indie a Pakistanu. Predstava, že by AMERICAN nevideli na radare dopravné lietadlo, ktoré nezodpovedá, ktoré má vypnuté identifikačné systémy a teoreticky môže niesť na palube jadrovú bombu a mieriť s ňu nad obydlia v priestore Blízkeho východu, rozumej na území spojencov ako je Izrael, tomu sa proste nedá veriť.

Aká je tu spojitosť s 11. septembrom 2001 ? Riadenie lietadla môžete prevziať z dvoch dovodov: buď s ním chcete niekam napáliť ( do mrakodrapu ) alebo s ním chcete pristáť proti vôli pilotovi. Ostrov Diego Garcia disponuje letiskom. A ak naozaj let MH370 mieril do Indického oceánu, nemohol by v letovom dosahu pristáť nikde inde, než práve na atole Diego Garcia.

Zostáva si ale zodpovedať otázku, prečo by to niekto robil. A čo sa stane s cestujúcimi ? Najprv si odpovedzte, čo sa stalo s cestujciimi z 11. septembra, konkrétne s cestujúcimi z lietadiel, ktoré údajne narazili do Pentagónu a do poľa v Pensylvánii a veľmi pravdepodobne aj s cestujúcimi z lietadiel, čo narazili do dvojičiek v New Yorku. Nerád to hovorím, ale títo ľudia už sú po smrti. Zrejme ich ešte v lietadle potom, čo dosadlo na utajenom letisku ( s vypnutými komunikačnými systémami lietadla, rovnako ako v prípade tohto letu MH370 ), uspali plynom, kyanovodíkom. Niekto z pasažierov, aj keby boli vzatí pod prísahou, by mohol začat hovoriť. Aj keby im za mlčanie zaplatili.

Dôležité ale je povedať, k čomu sa takéto lietadlo použije. Uplatňuje sa ako diaľkové ovládanie dron naplnený výbušninami alebo urýchľovačmi horenia a napáli sa s lietadlom do výškovej budovy. Tá potom diky urýchľovaču horenia zhorí ako papier. Môžeme ísť ale o pokročilejší plán, na palubu sa uloží nukleárna bomba. Lietadlo sa pošle do vzduchu, zmení sa mu telefónne smerovacie číslo, vletí do vzdušného priestoru napríklad nad Los Angeles a bomba sa odpáli. Následne sa z útoku obviní Iran / KĽDR / Moskva / Kuba / Venezuela, pretože sa nájdu “ dôkazy „. Proti takto Doručenej bombe nie je obrany, žiadna protiraketová obrana nemá šancu, pretože nikto nemôže tušiť, že to dopravné lietadlo na oblohe v skutočnosti nesie bombu.

Aby ste pochopili scénar, je tu jednoduchý popis. Najprv je potrebné získať lietadlo. Môžete ho kúpiť, ale potom ťažko budete útok na americké mesto zvaľovať na bohatých teroristov. Takže lietadlo ukradnete za letu diaľkovo cez softvér riadenia lietadla. Prevezmú nad ním kontrolu, najlepšie vždy nad morom a v noci, pretože vznikne nasledovne pri pátraní po lietadle panika a podvedomá predstava, že lietadlo leží na dne mora. To funguje na ľudí spoľahlivo. S lietadlom doletíte na odľahlé letisko, mimo dosahu Čumilov a civilizácie. Militarizovaný ostrov uprostred oceánu je idealna voľba. Zbavíte sa cestujucich, v záujme národnej bezpečnosti. Vytrháme sedačky a na palubu stroja umiestnime jadrovú bombu, ideálne termonukleárnu hlavicu. Preprogramujete letový transpondér a signalizáciu, aby sa stroj hlásil ako iný let, konkrétne let nejakej existujúcej leteckej spoločnosti na pravidelne licencie do mesta, na ktoré chcete zaútočiť a pod cudzím volacím znakom vletíte nad mesto a odpálite nálož v lietadle.

Radar-Ping-Diego[clear]

Aby ilúzia bola dokonalá, postaráte sa aj o skutočné lietadlo a skutočnú linku, ktorého vytáčací kód používate. Prevezmete kontrolu nad lietadlom a pošlete ho do hlbín oceánu, aby sa nezistilo, že to lietadlo, čo priviezlo nad LA jadrovú bombu bolo v skutočnosti úplne iné lietadlo, zmizlo pred pár mesiacmi na druhej strane sveta. Ovšem pozor, aby ilúzia bola naozaj stopercentná, je potrebné po “ zmiznutí “ uneseného lietadla na mori po par dňoch či týždňoch narafičiť trosky, napríklad pár kufrov alebo nejaký kus plechu s farbami aeroliniek lietadla. Hádam, že aj v prípade letu MH370 sa toho dočkáte.

Aby som to zhrnul, útok tohto scenára, ak k nemu dôjde, prebehne zrejme v noci. Všimnite si, že aj let MH370 zmizol práve po polnoci. Je to logické, vizuálna orientácia cestujucich aj ľudí na zemi je nulová. Nevedia, kam leti, kam sa stáčajú, ľud na zemi nevidí, čo letí nad hlavou, maximálne počujú zvuk motora, ale ak je lietadlo dostatočne vysoko, tak ani to nie. Ukradnúť lietadlo v noci a navyše vo vzduchu, ak máte k tomu upravené technické prostriedky (od výrobcu lietadla) je hračka.

Teraz sa pustíme do špekulácie. Potrebuje snáď niekto z americkej vlády či tajných služieb nový 11. september ? Nedávno v USA zmizli nukleárne hlavice. Nepodarilo sa ich nájst. Vláda neskôr všetko dementovala, vraj ich len “ presunula „. Teraz zmizlo lietadlo ? Nechcem byť prorokom, ale nukleárny úder v Európe alebo ešte lepšie na územ Izraela, z ktorého by následne bol obvinený napríklad Irán, to by stálo za reč a za rozpútanie vojny globálneho rozmeru, z ktorej by profitovali ekonomicky USA.

Ale pozor, to lietadlo môže byť odpálené aj nad územím Ruskej federácie. Prečo ? Včera ruská televízia šokovala svet, keď v hlavnej spravodajskej relácii šéf tejto televízie popisoval, ako funguje ruský systém “ posledného úderu „, tzv “ Systema Perimeter „, v anglickom označení Dead Hand, resp. Doomsday Device, ktorý dokáže USA obrátiť v popol. Obama totiž vyhrážal Putinovi po telefóne asi viac, než bolo zdravé, teda v náznakoch jadrovej sily, a Putin mu vyhlásenia, ktoré nasledujuci deň uverejnila ruská tlač, že aj keby bolo zničenie velenia ruskej obrany, systém Perimeter by dal prikaz k odpaleniu ruských jadrových rakiet automaticky, bez zásahu ľudskej ruky. Prečo by toto Putin a ruská televízia púšťala do éteru ? Takéto ostré slová naposledy padali viete kedy ? Pri karibskej kríze v 60. rokoch.. Rusi zrejme musia mať pádne dôvody k takejto rétorike.

Spojené štáty sa naozaj budú snažit Rusko „zničiť“, a už si vôbec ani neberú rukavičky, majú pocit neporaziteľnosti, neohroziteľnosti, chcú s Ruskom skoncovať. Takže únos lietadla, zmiznutie Nukleárnych hlavíc a ruské televizne varovanie svojim obranným systémom, môžu mať rovnakého menovateľa. Ja len dodávam: Pánboh s nami.

zdroj: aeronet.cz

Opakuje sa história Filadelfského experimentu ?

Na palube Boeingu, ktorý letel z Kuala Lumpur do Pekingu a 8. marca záhadne zmizol, boli aj špecialisti z americkej firmy Freescale Semiconductor. Táto firma sa oficiálne zaoberá výrobou čipov, polovodičov a elektronických zariadení. Na svojich stránkach teraz oficiálne potvrdila, že v lietadle cestovali jej zamestnanci: 12 Číňanov a 8 Malajzijčanov.

Americké médiá v tejto súvislosti pripomínajú, že firma Freescale pracuje aj na vojenských obstarávaniach, konkrétne na vývoji technológií „neviditeľných“ lietadiel. Ľudia, ktorí boli v lietadle, sa špecializovali práve na túto oblasť. Navyše krátko pred odletom bola na americký úrad priemyselného vlastníctva doručená prihláška nového patentu v oblasti technológie stealth a zmiznutým lietadlom cestovali štyria ľudia, ktorí sú pod ním podpísaní. To všetko nahráva ďalšej konšpiračnej teórii – že s lietadlom bol vykonávaný neoprávnený pokus, ktorý sa vymkol kontrole.

Navyše krátko pred odletom bola na americký úrad priemyselného vlastníctva doručená prihláška nového patentu v oblasti technológie stealth a zmiznutým lietadlom cestovali štyria ľudia, ktorí sú pod ním podpísaní.

Podľa niektorých to pripomína Filadelfský experiment, ku ktorému malo dôjsť v roku 1943, a ktorého podstatou malo byť skrytie torpédoborca USS Eldridge. Údajne sa tým mala preveriť jednotná teória poľa. Pri teste 22. júla 1943 s posádkou sa vraj podarilo dosiahnuť takmer úplnej neviditeľnosti a niektorí svedkovia tvrdili, že celý objekt zakryla zelenkavá hmla. Experiment sa potom opakoval ešte 28. októbra 1943. Tentoraz sa vraj Eldridge nielen stal neviditeľným, ale fyzicky zmizol z oblasti v záblesku modrého svetla a teleportoval sa do 320 km vzdialeného Norfolku vo Virgínii. Tu ho vraj pozorovali námorníci z lode SS Andrew Furuseth, načo im opäť zmizol z dohľadu a potom sa objavil späť vo Filadelfii na pôvodnom mieste. Podľa odhadov loď cestovala späť v čase asi 10 sekúnd. Námorníci, ktorí boli na lodi, si po pokuse sťažovali na nevoľnosť, iní zmizli bez stopy – zo 181 ľudí na palube zostalo vraj nažive len 21 osôb.

Podľa tejto konšpiračnej teórie samotný Boeing nikto nepotreboval. Niekto mal ale záujem o nový patent, ktorého hodnota sa odhaduje na desiatky miliárd dolárov. Teraz sa vynorila ďalšia otázka: kto na neho získa práva po smrti jeho autorov ? Firma Freescale Semiconductor ? Jej majiteľom je investičný fond Blackstone Group, ktorý ju získal za 17,6 miliardy dolárov. O tomto fonde sa písalo pred pár rokmi v súvislosti s teroristickými útokmi na budovy Svetového obchodného centra ( WTC ) z 11. septembra v New Yorku. Fond totiž krátko predtým – v októbri 2000 kúpil hypotéku, ktorá na WTC ležala a zarobil tak niekoľko stoviek miliónov dolárov na riadenej demolácii budov, ktoré mu musela preplatiť poisťovňa.
[clear]