ZMENIŤ POLITICKÝ BOJ NA POLITICKÚ SPOLUPRÁCU

thumbnail

Tak, ako funguje vo firmách zdravé súťaženie, tak isto navrhujeme v našom štáte systematické fungovanie politických strán, postavené tiež na zdravom súťažení.
Ako sme sa presvedčili počas obdobia od nežnej revolúcie v roku 1989, politický boj koalícia - opozícia jednoducho nefunguje !

Navrhujeme, aby koalícia aj opozícia spolupracovali v prospech Pánov Občanov a neviedli už zákerný politický boj, ktorý platia Páni Občania. S tým súvisí samozrejme zmena volebného zákona, ku ktorému vznikne samostatná diskusia.

Navrhujeme, aby všetky politické strany predkladali k voľbám odborne spracované návrhy riešení kľúčových problémov štátu. Návrhy riešení by mali obsahovať podrobne spracovanú analýzu jestvujúceho stavu, návrh nového riešenia, riziká, ekonomické dopady a pod. Tieto návrhy riešení by mali byť spracované v takej podobe a rozsahu, aby už nemuseli byt pozmeňované po voľbách. Politické strany sa zaviažu pred voľbami v prípade ich víťazstva prijať navrhnuté riešenia bez zmeny.

Všetky návrhy riešení môžu byť zaradené do súťaže o ceny. Občania vo voľbách určia, ktoré riešenia sú najlepšie (najpotrebnejšie) v záujme občanov a nie v záujme finančných skupín.

VÝHODY:

 • Politické strany nebudú míňať peniaze, ktoré dostanú za voličov na nezmyselné drahé marketingové kampane pred voľbami, ale na "Vypracovanie odborných prác v podobe Návrhov riešenia danej problematiky"
 • Programové vyhlásenie vlády sa už nebude odlišovať od volebných sľubov. Za volebnými sľubmi budú totiž konkrétne odborné práce v podobe "Návrhov konkrétnych riešení". (analýza jestvujúceho stavu, návrh nového riešenia, riziká, ekonomické dopady a pod.) Skončí sa tak kapitola "Predvolebných sľubov"
 • Na odborných prácach môžu politické strany spolupracovať dohodnutým dielom.

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)

Komentáre

 1. Andrej Čuba píše:

  Kde je tu záruka, že "Politické strany sa zaviažu pred voľbami v prípade ich víťazstva prijať navrhnuté riešenia bez zmeny" a po voľbách budú ich aj presadzovať, plniť? Ak chceme aby politické strany medzi sebou spolupracovali, riešili problémy a nie banality, musíme ich k tomu donútiť. Ako?
  1. Dajme všeľudovému referendu ústavnú moc, aká mu v zastupiteľskej demokracii patrí! Naše politické, jednooobvodové voľby sú platné aj pri mizivej účasti oprávnených voličov, referendum iba pri nad 50% účasti a k tomu ešte volíme nie svojich zástupcov ale politickú stranu.
  2. Potom referendom odlúčime politické strany od štátu, zmeníme systém volieb a možno sa aj dožijeme "Demokracie ako vlády ľudu,kontrolovanej ľudom a pre ľudí" (A.Lincoln)!
  3. Ak chceme sa dostať s toho marazmu v školstve, poľnohospodárstve, zadlženosti štátu, atď, atď., musíme politickým stranám zobrať moc, lebo "Moc vždy korumpuje a preto žiadnej ľudskej bytosti alebo skupine sa nesmie z nej dať príliš veľa a príliš dlho (A.Huxley)!

  S pozdravom Andrej

  1. Peter píše:

   Tu je riešenie, aby politické strany nemenili predvolebné sľuby Andrej:
   http://panobcan.sk/zmena-volebneho-zakona-koniec-klamania-volicov-predvolebnymi-slubmi/