Zlodeji so šperhákmi, môžete chodiť po bytovkách. Veď idete len na návštevu.

thumbnail

Ako si sa dostal do vchodu cez zavreté dvere s guľou ? .. ja som si len tak normálne otvoril drôtikom a šiel som na návštevu za pánom xxx. Ale taký tu nebýva, vravím mu. Tak to som sa pomýlil, vraví mi po dolapení zlodej pred policajtmi.

A teraz si prečítajte čo sa udialo v bytovom dome (6 bytov vo vchode) v BOJNICIACH 29.8.2012 ráno okolo 9-tej hodiny. Manželka počuje kričať susedu: Koho hľadáte ? ako ste sa sem dostali ?  Zavolám policajtov, ak okamžite neodídeš. Keď som vyšiel na chodbu, uvidel som neznámeho chlapca s vakom na chrbte, ako rýchlym krokom odchádza z vchodu. Susedka vraví: Išla som so psíkom z vonku domov a vidím, ako z vedľajšieho vchodu vyšiel nejaký polocigáň, ktorého som tu nikdy nevidela. Ako som prichádzala do nášho vchodu, tak som si ho všímala. Bol roztržitý a sadol si na autobusovú zástavku pár metrov od vchodu. Vošla som do vchodu a zavrela za sebou dvere, ktoré majú zvonku guľu. Keď som vošla do bytu na poschodí, nedalo mi to a vyšla som znovu na chodbu a išla som pozrieť na prízemie. Tam už bol spomínaný chlapec, ktorého som sa pýtala, koho hľadá a ako sa sem dostal. Vraj normálne si drôtikom otvoril.

Nedalo mi to, pretože takíchto zlodejíkov sme tu už v bytovke mali. Rozhodol som sa, že ho idem chytiť. Vonku pekné počasie, nastokol som si šľapky a vyšiel som za ním. Chlapec kráčal do centra bojníc asi 300 -400 metrou predomnou. On ma predtým nevidel, takže vravím si, že ho môžem v kľude vysledovať a odchytiť 🙂 Bol som v nevýhode, pretože on mal na nohách tenisky a ja šľapky a pri naháňačke by mi mohol ujsť.

Blížime sa k námestiu v Bojniciach, kde som už bol za ním zhruba 100 metrov. Tváril som sa ako turista 🙂 On si sadol na lavičku na námestí a ja som si asi 10 metrov sadol na terasu v kaviarni a objednal som si cafe. Čašníkovi som pre istotu hneď zaplatil a povedal som mu, že chytám zlodeja...tamtoho na lavičke. Nepoznal ho. Po telefóne som ešte predtým zorganizoval posilu, suseda, ktorý bol už na ceste na námestie. Keď sa zlodej zdvihol z lavičky, kráčal naspäť smerom k mestskému úradu. Nechal som ho nech prejde kúsok, dopil som kávu a šiel som za ním. Medzitým došiel sused, ktorému som povedal kde sa zlodej nachádza. (šiel pod klenby). Sused volal políciu z Prievidze. Ja som šiel teda ďalej za zlodejom, aby som ho sledoval, lebo sa mi na chvíľu stratil z očí.

Keď sa zrazu vynoril spoza rohu a vošiel do potravín. Oproti bola autobusová zástavka, tam čakal a tváril sa, že mi ide autobus. Susedovi som dal na diaľku signál, kde sa zlodej nachádza. Keď dorazili policajti, sused ich nasmeroval do potravín.

A TERAZ TO NAJLEPŠIE:
Policajti slušne vyviedli chlapca z potravín a požiadali ho, aby šiel s nimi. Keď si chlapec sadol do policajného auta, prišiel som k nemu a pýtam sa ho: Ako si sa dostal cez zavreté dvere do vchodu ? On mi normálne odpovedá: Však drôtikom som si normálne otvoril dvere a šiel som na návštevu. 🙂 Vravím na to: veď to je vlámanie ! Zlodej vraví: ale ja pri sebe nič nemám, môžete ma prehľadať.

POLICAJTI ODIŠLI SO ZLODEJOM UROBIŤ AKÚSI ZÁPISNICU. Nechceli ani vedieť ako sme zlodeja prichytili pri vlámaní a urobili všetko preto, aby sme ho dolapili. Nechceli ani vedieť, ako sa volám.

TAKŽE VŠETKÝM ZLODEJOM RADÍM: AK PôJDETE NA NÁVŠTEVU SO ŠPERHÁKOM, NIČ SA VÁM NESTANE. Možno Vás iba trochu zdržia policajti, ak Vás pri návšteve, na ktorú idete začnú obťažovať niektorí susedia.

A to som si naivne myslel, že prispejem k znižovaniu kriminality.

TERAZ SI NA DOBRÚ NÁLADU VYPOČUJME JEDNU SKVELÚ SKLADBU OD NEBOHÉHO KARLA KRYLA:

poznámka: pán Karel Kryl bol použitý Václavom Havlom pri revolúcii v roku 1989. Potom bol odkopnutý, na základe čoho vydal túto skladbu. Následne však zomrel záhadnou smrťou. Jeho odkaz však zostal navždy tu.

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)