Ako si sa dostal do vchodu cez zavreté dvere s guľou ? .. ja som si len tak normálne otvoril drôtikom a šiel som na návštevu za pánom xxx. Ale taký tu nebýva, vravím mu. Tak to som sa pomýlil, vraví mi po dolapení zlodej pred policajtmi.

A teraz si prečítajte čo sa udialo v bytovom dome (6 bytov vo vchode) v BOJNICIACH 29.8.2012 ráno okolo 9-tej hodiny. Manželka počuje kričať susedu: Koho hľadáte ? ako ste sa sem dostali ?  Zavolám policajtov, ak okamžite neodídeš. Keď som vyšiel na chodbu, uvidel som neznámeho chlapca s vakom na chrbte, ako rýchlym krokom odchádza z vchodu. Susedka vraví: Išla som so psíkom z vonku domov a vidím, ako z vedľajšieho vchodu vyšiel nejaký polocigáň, ktorého som tu nikdy nevidela. Ako som prichádzala do nášho vchodu, tak som si ho všímala. Bol roztržitý a sadol si na autobusovú zástavku pár metrov od vchodu. Vošla som do vchodu a zavrela za sebou dvere, ktoré majú zvonku guľu. Keď som vošla do bytu na poschodí, nedalo mi to a vyšla som znovu na chodbu a išla som pozrieť na prízemie. Tam už bol spomínaný chlapec, ktorého som sa pýtala, koho hľadá a ako sa sem dostal. Vraj normálne si drôtikom otvoril.

Nedalo mi to, pretože takíchto zlodejíkov sme tu už v bytovke mali. Rozhodol som sa, že ho idem chytiť. Vonku pekné počasie, nastokol som si šľapky a vyšiel som za ním. Chlapec kráčal do centra bojníc asi 300 -400 metrou predomnou. On ma predtým nevidel, takže vravím si, že ho môžem v kľude vysledovať a odchytiť 🙂 Bol som v nevýhode, pretože on mal na nohách tenisky a ja šľapky a pri naháňačke by mi mohol ujsť.

Blížime sa k námestiu v Bojniciach, kde som už bol za ním zhruba 100 metrov. Tváril som sa ako turista 🙂 On si sadol na lavičku na námestí a ja som si asi 10 metrov sadol na terasu v kaviarni a objednal som si cafe. Čašníkovi som pre istotu hneď zaplatil a povedal som mu, že chytám zlodeja…tamtoho na lavičke. Nepoznal ho. Po telefóne som ešte predtým zorganizoval posilu, suseda, ktorý bol už na ceste na námestie. Keď sa zlodej zdvihol z lavičky, kráčal naspäť smerom k mestskému úradu. Nechal som ho nech prejde kúsok, dopil som kávu a šiel som za ním. Medzitým došiel sused, ktorému som povedal kde sa zlodej nachádza. (šiel pod klenby). Sused volal políciu z Prievidze. Ja som šiel teda ďalej za zlodejom, aby som ho sledoval, lebo sa mi na chvíľu stratil z očí.

Keď sa zrazu vynoril spoza rohu a vošiel do potravín. Oproti bola autobusová zástavka, tam čakal a tváril sa, že mi ide autobus. Susedovi som dal na diaľku signál, kde sa zlodej nachádza. Keď dorazili policajti, sused ich nasmeroval do potravín.

A TERAZ TO NAJLEPŠIE:
Policajti slušne vyviedli chlapca z potravín a požiadali ho, aby šiel s nimi. Keď si chlapec sadol do policajného auta, prišiel som k nemu a pýtam sa ho: Ako si sa dostal cez zavreté dvere do vchodu ? On mi normálne odpovedá: Však drôtikom som si normálne otvoril dvere a šiel som na návštevu. 🙂 Vravím na to: veď to je vlámanie ! Zlodej vraví: ale ja pri sebe nič nemám, môžete ma prehľadať.

POLICAJTI ODIŠLI SO ZLODEJOM UROBIŤ AKÚSI ZÁPISNICU. Nechceli ani vedieť ako sme zlodeja prichytili pri vlámaní a urobili všetko preto, aby sme ho dolapili. Nechceli ani vedieť, ako sa volám.

TAKŽE VŠETKÝM ZLODEJOM RADÍM: AK PôJDETE NA NÁVŠTEVU SO ŠPERHÁKOM, NIČ SA VÁM NESTANE. Možno Vás iba trochu zdržia policajti, ak Vás pri návšteve, na ktorú idete začnú obťažovať niektorí susedia.

A to som si naivne myslel, že prispejem k znižovaniu kriminality.

TERAZ SI NA DOBRÚ NÁLADU VYPOČUJME JEDNU SKVELÚ SKLADBU OD NEBOHÉHO KARLA KRYLA:

poznámka: pán Karel Kryl bol použitý Václavom Havlom pri revolúcii v roku 1989. Potom bol odkopnutý, na základe čoho vydal túto skladbu. Následne však zomrel záhadnou smrťou. Jeho odkaz však zostal navždy tu.