Bezpečnostná situácia v Nemecku je vzhľadom k masívnej migračnej vlne horšia, než si je vláda kancelárky Angely Merkelovej ochotná pripustiť. Len za minulý rok spáchali migranti v Nemecku viac ako 200 000 trestných činov a za tento rok sa očakávajú ešte vyššie čísla.

Z dôvernej policajnej správy, ktorú pred niekoľkými mesiacmi publikoval denník Bild, vyplynulo, že v roku 2015 spáchali migranti 208 344 trestných činov. Toto číslo predstavuje nárast v porovnaní s rokom 2014 o neuveriteľných 80%. Denne tak mali na svedomí 570 trestných činov. Ako v tejto súvislosti pripomína Soeren Kern z Gatestone Institute, skutočný počet trestných činov je ešte oveľa vyšší, pretože štatistiky Spolkového kriminálneho úradu (BKA) zahŕňajú len vyriešené prípady.

Skutočný počet prípadov tak vlani mohol dosiahnuť až 400 000 a za tento rok by to mohlo byť ešte horšie. Počas prvých šiestich mesiacov došlo podľa BKA zo strany migrantov na spáchanie 142 500 trestných činov, čo robí za jediný deň 780 jednotlivých prípadov porušenia zákona. Ak nárast v roku 2015 predstavoval v porovnaní s rokom predchádzajúcim 80%, tak za tento rok by sa tento ukazovateľ mohol zvýšiť o ďalších 40%. „A opäť platí, že sa jedná len o vyriešené prípady,“ dodáva Kern.

„Väčšina spáchaných trestných činov je nemeckými úradmi bagatelizovaných. Zrejme aby sa tak zabránilo šíreniu protiutečeneckých nálad v spoločnosti. Správa BKA napríklad uvádza, že väčšinu trestných činov zahŕňajú priestupky v podobe jazdy na čierno vo verejnej doprave. Podľa úradov sa tak jedná o izolované incidenty, ktoré nie sú súčasťou celonárodného problému, „píše Kern s tým, že v rámci svojej podrobnej analýzy dospel k záveru, že bezpečnostná situácia sa čoskoro môže vymknúť kontrole.

Konkrétne v Hamburgu spáchali migranti takmer polovicu z 38 000 trestných činov, ktoré sú evidované za prvých šesť mesiacov tohto roka, hoci tvoria len malú časť z populácie čítajúcich 1,7 milióna osôb. „Ročne dôjde v meste ku krádežiam 20 000 peňaženiek a v drvivej väčšine prípadov za krádežami stoja migranti z Balkánu a Afriky. Ich gangy ovládajú rozsiahle priestory v meste a miestni obyvatelia aj majitelia obchodov denne čelia krádežiam, násilnostiam a sexuálnemu obťažovaniu. “

V Porýní a Porúrí, kde je sústredených mnoho veľkých miest, spáchali migranti z Alžírska v roku 2015 viac ako 13 000 trestných činov, čo je dvojnásobne viac ako za predchádzajúci rok. Ministerstvo vnútra spolkovej krajiny Severné Porýnie – Vestfálsko eviduje za minulý rok asi 12 000 trestných činov, ktoré spáchali migranti z Maroka, Alžírska a Tunise. „Opäť ide o znateľný nárast v porovnaní s minulými rokmi,“ píše Kern s tým, že vážna situácia je tiež v Stuttgarte, Lipsku, Drážďanoch, ale aj Bavorsku.

Len za mesiac október sa v nemeckých médiách objavili informácie o asi dvadsiatich prípadoch znásilnenia a sexuálneho obťažovania, ktoré majú na svedomí migranti. Napríklad v Lüneburgu dvaja migranti znásilnili ženu, ktorá sa prechádzala v parku so svojim malým dieťaťom. O deň neskôr sa stala terčom znásilnenia pri odchode z kostola v centre Düsseldorfe deväťdesiatročná žena. O tri roky mladšia žena bola 22. októbra zavraždená somálskym migrantom v Neuenhaus. Sexuálne obťažovanie sa nevyhýba ani deťom.

zdroj: parlamentnilisty.cz