ZAVIESŤ ELEKTRONICKÉ VOĽBY, elektronické referendum a elektronické petície

thumbnail

V dnešnom modernom elektronickom svete nie je žiadny problém poskytnúť občanom možnosť elektronicky voliť, elektronicky riešiť petície a referendum. Argumenty, typu: "Pre občanov by musel byť elektronický podpis platený a bolo by to pre nich drahé", ktorými kedysi niektorí politici argumentovali netreba brať vážne. Bolo to iba zákerné zavádzanie. Generovanie elektronických podpisov nie je vôbec zložitá záležitosť. Štát (čiže občania) môže spokojne darovať elektronické podpisy občanom zadarmo. Štátna pokladnica pri kontrole a transparentnom výberovom konaní na dodávateľa softvéru neutrpí žiadne bolestivé mínusy.

ČIPOVÝ OBČIANSKY PREUKAZ:

Nástroj pre OBČANOV, nástroj pre PRIAMU DEMOKRACIU. Argumenty na drahé referendá sú už minulosťou. Každý občan by mohol voliť a byť súčasťou rozhodovania v Priamej demokracii prostredníctvom ČIPOVÉHO OBČIANSKEHO PREUKAZU alebo INTERNETU. Pre občanov, ktorí internet nemajú existuje jednoduché riešenie: KAMENNÉ MIESTO ako doteraz. Na každom mestskom a obecnom úrade stačí pripojiť k počítačom čítačky spojené s centrálnym hlasovacím systémom. REFERENDÁ budú naopak takmer beznákladové.

Občania si tak konečne odbrzdia "Ručnú brzdu" a budú môcť pružne reagovať napríklad na prácu poslancov, prácu primátorov, starostov a ďaľších zamestnancov štátnej správy. Samozrejme, že je potrebné prehodnotiť kvóty počtu hlasov a súvisiace zákony.

Je to síce bič, respektíve "KLADIVO" na politikov a zamestnancov štátnej správy (tento výraz radi používajú politici na občanov), veď nie je sa čoho báť, ak sa pracuje poctivo. Sme veľmi radi, že bol zavedený systém kontroly práce poslancov, o ktorom sme písali ešte pred voľbami: Tu ho môžete vidieť >>
Bolo tým však povedané iba A. Je treba povadať aj B. a síce ak napríklad poslanec nepracuje podľa vízie, ktorú predložil občanom, tak musí existovať možnosť jeho odvolania z funkcie.

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)

Komentáre

 1. Miroslav píše:

  Elektronické voľby sú jedna VEĽKÁ PASCA na ľudí!!! Sú totiž ľahko manipulovateľné prevádzkovateľmi internetu a IT - korporáciami!!! Je to nástroj na postupné zavádzanie ČIPOVANIA ĽUDÍ !!! Tomuto NEVERTE !!! Je to PASCA !!!

  1. peter píše:

   Som špecialista v informačných technológiách Miroslav. Nevieš ani o čom píšeš. Elektronické referendum je hlavne nástroj, aby ŠTÁTNU MOC mali v rukách OBČANIA a nie POLITICI. Tak ako hovorí článok 2 ústavy SR.

   Čo sa týka manipulácie, tak predsa ak budú mať ŠTÁTNU MOC v rukách OBČANIA, tak manipulácie skončia !

 2. Denny Lopuch píše:

  ...komunisti nechcu eletronicke volby lebo sa boja volicov ktorych vyhnali pracovat von a zit v zahranici...electronicke volby v inych demokratickych krajinach je bezna vec

 3. Lubomir píše:

  Elektronicke volby, referendum .. by bol dobry nastroj k okamzitemu odvolaniu akehokolvek poslanca alebo uradnika, ktory si robi co sa mu zachce priamo od pocitaca. Po odvolani by nasledovalo obvinenie a okamzity sud takeho politika spekulanta. Teraz nemaju ziadnu zodpovednost za svoje ciny a tak to tu potom vyzera.