Legendárny americký spevák Prince vo štvrtok náhle zomrel vo veku 57 rokov.

Šesť dní pred smrťou sa mal liečiť z predávkovania opiátmi. Uviedol to americký server TMZ, ktorý sa špecializuje na aktuality o celebritách a ako prvý o hudobníkovej úmrtí vo štvrtok informoval.

Súkromné lietadlo Princea niekoľko hodín po koncerte v Atlante 15. apríla náhle odletelo do mesta Moline, aby tu bol spevák liečený. „Naše početné zdroje v Moline hovoria, že Prince bol odvezený na pohotovosť nemocnice a že lekári mu urobili zákrok zvaný save shot, ktorý sa spravidla robí s cieľom utlmiť účinky opiátov,“ uviedol web.

Lekári podľa zdrojov odporučili Princovi, aby zostal ležať v nemocnici najmenej 24 hodín. Nemohli ale spevákovi poskytnúť samostatnú izbu, ako jeho sprievod žiadal, a Prince a jeho ľudia sa rozhodli odletieť domov. Nemocnica ukončenie hospitalizácie povolila. Prince sa ale pri odchode necítil dobre, dodal portál TMZ.

Bezvládne telo speváka sa našlo vo výťahu nahrávacieho štúdia u neho doma v bytovom rezorte Paisley Park neďaleko jeho rodného mesta Minneapolis. Privolaným policajtom a záchranárom sa hudobníka už nepodarilo oživiť. Za mŕtveho bol vyhlásený o 10:07 miestneho času (17:07 SELČ). Čaká sa na výsledok úiatkovej plánovanej pitvy a oficiálne upresnenie príčiny náhlej smrti Princea.

Opiáty sú tlmivé látky, ktoré sa vyrábajú z ópia – zaschnutej šťavy nezrelých makovíc. Najznámejší opiát je podľa odborného webu Odrogach.cz heroín.

zdroj: cas.sk