Švédska polícia zo strachu pred utečencami uteká a podľa všetkého už kapitulovala aj nemecká polícia. Zistilo sa totiž, že policajti v Kieli dostali rozkaz, podľa ktorého nesmú utečencov, ktorí sa dopustili trestného činu, stíhať!

O škandále informoval najväčší nemecký denník Bild, ktorý odkazuje na dokument pochádzajúci z októbra 2015. V ňom sa uvádza, že ak sa migranti dopustia menej závažného zločinu, ako napríklad krádeže alebo spôsobia škodu na cudzom majetku, nesmie ich polícia stíhať.

Dôvod: Určenie identity páchateľa je príliš nákladné a navyše dosť často neúspešné! V praxi mali strážnici prípad buď vyriešiť do 12 hodín, alebo už podozrivých migrantov ďalej neprenasledovať!

A to nie je jediné, čo rozpálilo Nemcov dobiela! V dokumente tiež stojí, že by toto »pravidlo« malo platiť pre celú krajinu, nielen v Šlezvicku-Holštajnsku a jeho hlavnom meste! Polícia v Kieli sa obhajuje tým, že nariadenie o nestíhání utečencov je zastarané a novo sa riadi obežníkom z 23. decembra 2015.

Aj ten má ale Bild k dispozícii a aj v ňom je vraj stále dovetok o tom, že u menej závažných trestných činov je stíhanie utečencov zakázané.

Proces zisťovania totožnosti osôb alebo identifi kácie inými prostriedkami pre neprimeranosť a z reálnych dôvodov (identita nemôže byť v stanovenom čase zistená a vyplnenie protokolu by bolo nemožné) u drobných / nezávažných deliktov (krádeže v obchode / poškodenia cudzej veci) odpadá.

Švédsko vyhostí polovicu utečencov!

● Švédsko vyhostí zhruba polovicu z vlaňajších 160 000 migrantov. Neúspešní žiadatelia o azyl odídu buď dobrovoľne, alebo ich štát prinúti.
● Pri gréckom ostrove Samos včera vylovili z mora 24 utopených utečencov. Medzi obeťami je 10 detí.
● Nemecké úrady boli upozornené na 244 utečencov, ktorí sa mohli zapojiť do teroristických činov, 19 prípadov už vyšetrujú.
● Správu o tom, že zomrel Sýrčan (24), ktorý dlho čakal pred úradom v Berlíne na registráciu, si vymyslel nemecký dobrovoľník.
● Berlíňanka ruského pôvodu Lisa (13) bola 30 hodín nezvestná a podľa ruských médií bola v tej dobe znásilňovaná mladými imigrantmi. Podľa nemeckej polície tomu ale nič nenasvedčuje.
● Dánku (17), ktorá sa v Sonderborgu ubránila sexuálnemu útočníkovi za pomoci korenistého spreja, čaká pokuta za nedovolené ozbrojovanie …

zdroj: blesk.cz