Líbyjskí vrchný predstavitelia islamského štátu sa začínajú potiť strachom pred záhadným ostreľovačom, ktorému sa počas desiatich dní podarilo zabiť troch z nich, bez toho, aby ktokoľvek tušil, o koho sa jedná.

V líbyjskej Syrte sa šíri medzi členmi ISIS strach a beznádej. Neznámy ostrostrelec, ktorého miestni šeptom prezývajú Lovec Daesh (negatívny synonymum pre člena ISIS), od 13. januára spôsobil ISIS straty medzi veliteľmi. Po prvej smrti jedného z vodcov padli počas 10 dní ďalší dvaja, všetkých usmrtila rana z diaľky, uvádza britský portál DailyMail.

Na sociálnych sieťach teraz koluje nepotvrdená správa, že bojovníci ISIS prevracajú mesto naruby, aby záhadného lovca chytili.

V meste Syrta by podľa posledných správ malo byť okolo troch tisíc vojakov ISIS, ktorí presadzujú kruté zákony podobné tým, ktoré vyžadujú v sýrskom meste Rakka.

Aj napriek tomu, že sa tieto správy o pôsobení lovca opakujú a šíri sa ich stále väčšie a väčšie množstvo, je potrebné k nim pristupovať obozretne a s odstupom, pretože sa môže jednať o legendu, ktorou si zostávajúci občania Syrty dodávajú nádej a so smrťou vodcov nemusia mať nič spoločné.

zdroj: tnnova.cz