Vražda jedného z legendárnych veliteľov obrany Donbasu a armády Doneckej ľudovej republiky Arsena Pavlova, známeho pod prezývkou Motorola, mimoriadne otriasla hlavou Doneckej ľudovej republiky Alexandra Zacharčenka. Zabili človeka, ktorý sa pre Donbas stal hrdinom, zabili Zacharčenkovho osobného priateľa.

Zacharčenko považuje zabitie Arsena Pavlova – Motorolu za dôkaz, že Ukrajina porušila prímerie a vyhlásila Doneckej ľudovej republike vojnu. Zacharčenko na dnešnej tlačovej konfenrencii nebol skúpy na rozhorčené slová: „Kto vykonal túto vraždu? Chcem sa obrátiť na SBU (ukrajinská tajná služba), vojakov ukrajinskej armády, vedenie rozviedky: vážení priatelia, súdruhovia, darebáci a ničomníci! Teraz choďte a bojte sa! Pretože pre nás táto smrť je výzvou pre celú republiku. Všetci dôstojníci, podplukovníci, majori, ktorí pôsobia na našom území, všetci vaši agenti, rodiny sú od dnešného dňa mimo zákona. Nielen tu – aj v Žitomire, Kyjeve, Charkove, Dnepropetrovsku. A ešte poviem: Keď prídeme k vám domov, nebude nijakého zľutovania. My za seba sľubujeme: deti vychováme, žena neostane bez pomoci. To je vec našej cti a naša povinnosť. A poviem ešte jednu vec: rozumiem tomu tak, že Pjotr Alexejevič Porošenko porušil prímerie a vyhlásil nám vojnu. No – držte sa! Už toho bolo dosť – už sme sa natrpeli, už sme si vypočuli sľubov, už sme si vypočuli mnoho rečí. Zapamätajte si moje slová: Vám bude tisíckrát ťažšie ako nám,“ povedal Zacharčenko.

Podotýkame, že pri výbuchu výbušniny vo výťahu teroristi nielenže zavraždili Arsena Pavlova, ale zranili aj niekoľko ľudí v paneláku, v ktorom Motorola býval. Atentát na Motorolu nebol prvým. Už pred časom sa ho pokúsili zavraždiť v blízkosti nemocnice. Na internete bola vypísaná odmena za hlavu Motorolu 2 milióny dolárov. Po Arsenovi Pavlovovi – Motorolovi ostala žena a dve deti.

Na internete sa dnes objavilo video nakrútené údajne v Donecku, v ktorom sa ľudia v maskách na pozadí s vlajkou ukrajinského neonacistického zoskupenia Misanthropic Division prihlasujú k zodpovednosti za atentát na Motorolu, pričom sa vyhrážajú hlavám Luhanskej a Doneckej ľudovej republiky: „Plotnickij, Zacharčenko, vy ste na rade!“ Svoju hrozbu traja muži ukončili hajlovaním.

Pripomíname, že len pred niekoľkými dňami si teroristi až v Moskve našli a zavraždili Jevgenija Žilina, ktorý bol predsedom organizácie Oplot. Tá sa snažila zhromažďovať po majdane na Ukrajine mužov, ktorí by mohli klásť odpor násiliu Pravého sektoru a ďalších ukrajinských organizácií terorizujúcich odporcov majdanového prevratu. Alexandr Zacharčenko bol svojho času podpredsedom Oplotu, teda zástupcom zavraždeného Žilina.

Vladimír Mohorita

Krátke video z tlačovej konferencie s rozhorčeným Alexandrom Zacharčenkom:

Rozhovor známeho britského novinára Grahama Phillipsa s Arsenom Pavlovom – Motorolom po oslobodení doneckého letiska

Video, na ktorom sa ľudia v maskách hlásia k zodpovednosti za vraždu Motorolu a hrozia zavraždiť i Zacharčenka a Plotnického

zdroj: hlavnespravy.sk