Tak toto už nemá so zdravým životom nič spoločné. Je to pokračovaním devastácie obyvateľstva chemizáciou a odstraňovaním zdravých prírodných produktov. Za tieto rozhodnutia by si zaslúžili všetci, ktorí povolia dovážať náplne do 3D tlačiarní s jedlom takéto ocenenie: Zadarmo každý deň stravovať sa jedlami z 3D tlačiarní !!!

Čítajte, ako sa ničí zdravie človeka:
Už počas budúceho roka by mali mať gazdinky možnosť si do kuchyne zaobstarať špeciálnu trojrozmernú tlačiareň k výrobe pokrmov. Prístroj nazvaný Foodini, ktorý vyrába barcelonská firma Natural Machines, bude podľa britského denníka Daily Mail vôbec prvou sériovo vyrábanou trojrozmernou tlačiarňou, ktorá sa zameria na výrobu potravín.

Technológia trojrozmernej tlače slúži na vytváranie objektov z pevných plastov. Celý proces riadi počítačový program na základe príslušnej programovej predlohy. O využitie týchto postupov k “ vareniu “ sa hovorí už dlhšiu dobu.

Záujem o revolučnú technológiu má napríklad americký Národný úrad pre letectvo a vesmír ( NASA ). Kozmická agentúra uvažuje o tom, že bude tlačiť pokrmy pre posádky kozmických lodí.

Surovinou pre tlač jedál majú byť špeciálne kazety s práškovými ingredienciami, ktoré sa budú do 3D tlačiarní vkladať. Stroj vytvára pokrm po vrstvách, takže bude možné pripravovať aj jedlá s náplňou či plnkou. Zvlášť vhodný bude tento postup podľa britského denníka Daily Mail pre prípravu sladkostí.

Tlačiareň podľa tohto listu pripomína bežnú mikrovlnnú rúru. Vychádzať z nej vraj môže prakticky čokoľvek – od čokoládových cukroviniek, cez pizzu až po cestoviny. Spotrebiteľ riadi prístroj pomocou diaľkového ovládača alebo senzorového voliča umiestneného priamo na tlačiarni. Stačí zvoliť pokrm a vložiť do tlačiarne príslušnej surovinovej kazety.

Potravinová 3D tlačiareň Foodini má stáť okolo tisícky EUR. K dostaniu by mala byť v bežných predajniach s elektronikou.