Vôľa vyše dvestotisíc občanov nie je vypočutá. Občania, ktorí si slobobne zvolili Mariána Kotlebu ako svojho zástupcu, ktorému svojim hlasom odovzdávajú v zmysle ústavy SR štátnu moc dostali od prezidenta Andreja Kisku veľké zaucho. Prezident tak týchto občanov ignoruje. Čo si to tí občania dovolili? .. voliť slobodne niekoho, kto našim pár politikom nepasuje?

Prezident SR Andrej Kiska poverí v utorok (8.3.) zostavením vlády predsedu víťaznej strany Smer-SD Roberta Fica. Hlava štátu to dnes oznámila na tlačovej besede s tým, že po voľbách vznikla komplikovaná situácia.

Kiska si myslí, že nikto nebude tvrdiť, že nebol výsledkami volieb prekvapený. „Máme tu iné výsledky, ako predpokladala väčšina samotných strán. Máme tu hneď niekoľko nových strán v parlamente a budeme tam mať aj radikálny politický extrémizmus v rovnošatách,“ podotkol.

Predseda SNS Andrej Danko svojím výrokom považuje vyše dvesto tisíc občanov za nenormálnych!

Danko: Marian Kotleba by v normálnej krajine nikdy nebol v parlamente.

Predseda SNS Andrej Danko na večernej tlačovej konferencii vyjadril, že so stranou, ktorá nepatrí do tohto storočia a vyjadruje xenofóbne názory, nebude nikdy komunikovať ani premýšľať o nejakej vláde.

Tlačová správa ĽS Naše Slovensko k vyhláseniu prezidenta SR Andrej Kisku

Prezident SR Andrej Kiska pozval na rokovanie všetkých zástupcov novozvolených parlamentných strán s výnimkou ĽS Naše Slovensko. Skutočnosť, že nepozval len našu stranu, hoci bola demokraticky zvolená viac ako 200 tis. občanmi SR, je ďalším dôkazom a potvrdením toho, že všetky parlamentné politické strany: SMER-SD, SAS, OĽANO-NOVA, SNS, Sme rodina – Boris Kollár, MOST-HÍD, SIEŤ a prezident SR Andrej Kiska sú na jednej strane. Hoci sa navonok tvária, že sú rozdielni a zastupujú rôzne politické prúdy, v skutočnosti medzi nimi niet žiadneho zásadného rozdielu.

Video: