Nová správa ruskej Zahraničnej spravodajskej služby (SVR) pre Ministerstvo obrany (MO), ktorá dnes koluje v Kremli, hovorí, že veliteľka vojnovej komunikácie prezidenta Baracka Obamu bola zatknutá a zbavená velenia, pretože neodovzdala vypúšťacie kódy povoľujúce prvý útok atómovými zbraňami na Rusko, koordinovaný s podobným „prekvapujúcim“ útokom plánovaným Spojeným kráľovstvom. Podľa SVR bola kapitánka Heather E. Coleová veliteľkou Strategického komunikačného oddielu 1 Amerického námorníctva, ktorý je umiestnený na základni Tinker Air Force v Oklahome.

Jeho lietadla E-65 Mercury riadia komunikačné linky, umožňujúce prezidentovi Obamovi a americkému tajomníkovi obrany Ashtonovi Carterovi priamo kontaktovať ponorky, bombardéry a rakety na pozemných základniach, nesúce americké strategické jadrové sily.

V pondelok 16. marca, ako uvádza správa, dostala kapitánka Coleová z Pentagonu rozkaz oprávňujúci na vypustenie „obmedzeného“ jadrového úderu na Federáciu, ktorý mala odovzdať, ale z dôvodu kritickej poruchy na zariadení zvanom Linka povoľujúce akciu (PAL) nebolo možné ho odovzdať, čo spôsobilo, že zastavila plánovaný útok.

PAL je bezpečnostné zariadenie pre jadrové zbrane, ktorého účelom je zabrániť neoprávnenému zbrojeniu či detonácii jadrových zbraní. Ako vysvetľujú experti SVR v správe, kritická porucha v tomto prípade nebola porucha, ale dodatočné opatrenie, ktoré nariadil bývalý americký tajomník pre obranu Chuck Hagel, predtým, než bol donútený v minulom mesiaci opustiť svoj úrad, pretože sa odmietol akokoľvek podieľať na tomto útoku proti Rusku.

Táto správa ďalej vysvetľuje, že tajomník Carter nevedel o bezpečnostných zmenách urobených tajomníkom Hagelom, čo umožnilo kapitánke Coleovej zastaviť tento plánovaný jadrový útok.

Ako správa pokračuje, pretože kapitánka Coleová zlyhala v odovzdaní oprávnenia k vypusteniu amerických jadrových síl, bola v utorok 17. marca zatknutá, zbavená velenia a umiestnená pod ozbrojený dozor na leteckú základňu amerického námorníctva Miramar (NAS) v San Diegu, Kalifornia, kde zostáva v izolácii.

SVR vo svojej správe o odmietnutí kapitánky Coleovej začať 3. svetovú vojnu ďalej uvádza, že jej čin je podobný činu sovietskeho lodného kapitána Vasilija Archipova, ktorý počas kubánskej raketovej krízy v r. 1962 takisto odmietol poslúchnuť rozkaz k vypusteniu jadrových zbraní proti Spojeným štátom.

Ako sa hovorí v dodatku Ministerstva obrany k správe SVR, prezident Putin vydal rozkaz k presunu strategických jadrových bombardérov do „nezlyhávajúcich“ lokácií v Arktíde (najrýchlejšia vzdušná cesta z Ruska do USA), k expanzii bojových operácií Severnej flotily v Nórskom mori, a k pokračovaniu bojových vzdušných operácií proti silám NATO na severnej hranici.

Je dôležité si všimnúť, ako sme už uviedli v našom článku zo 14. marca „Rusko varuje: Existuje vojnový stav, pretože britské jadrové rakety pripravujú prvý úder„, prezident Putin bol upovedomený o plánovanom jadrovom útoku niekoľko týždňov vopred, čo umožnilo Federácii presunúť svoje vlastné jadrové sily na hranici NATO.

Podobne, ako sme už oznámili 15. marca v článku „Obama sa stretol s vrcholnými ruskými špiónmi a varoval, že nemôže zastaviť vojnu“, ani prezident Putin ani Ministerstvo obrany nemajú dôveru, že prezident Obama ešte velí svojim vojenským silám, čím sa stalo nevyhnutným , aby Federácia urobila najväčšie obranné opatrenia proti hroziacej vojne od 2. svetovej vojny, o čom sme informovali v našom článku 17. marca: „Moskovské bombové kryty sa začínajú plniť, Rusko sa pripravuje na vojnu“

A možno to najotrasnejšie: Prezident Putin, po tom, čo pozdravil dnes viac než 100 000 jasajúcich spolobčanov na Červenom námestí, sa stretne s blízkym poradcom čínskeho prezidenta Chi Jinping, aby informoval Čínu o vojnových prípravách federácie, avšak nie sú žiadne dôkazy, že by Západ, predovšetkým Spojené štáty, pripravovali svoj vlastný ľud na hroznú katastrofu, ktorá má čoskoro prísť.

Osud kapitánky Coleovej však je celkom jasný: bude presne rovnaký ako osud kapitána Archipova, v najlepšom prípade ju čaká ako dôstojníka, ktorý zlyhal, odloženie na smetisko dejín, alebo samovražda / vražda, aby jej zabránili povedať, čo vie.

zdroj: svetkolemnas.cz