Podivné vraždy, záhadní mŕtvi. Začala prípravná fáza vojny o Rusko ?

VÁCLAV DANDA dáva do prekvapivých súvislostí pozadia ukrajinskej “ občianskej vojny “ a pýta sa, aký je skutočný záujem jej zahraničných iniciátorov a sponzorov
Keď sme na začiatku decembra písali o tom, že na Ukrajinu mieria polovojenské formácie s viac než len “ ideovým požehnaním “ EÚ a Spojených štátov, ktoré sa majú pokúsiť vyvolať štátny prevrat proti demokraticky zvolenému prezidentovi a vláde, zdalo sa to mnohým prehnané. Dnes na konci januára, kedy spravodajská operácia prechádza do záverečnej fázy, mrzne mnohým úsmev na perách. Hra s ohňom, ktovie koľká repríza podobného scenára ( “ arabská jar “ a spol. ), Sa však tentoraz odohráva na európskom kontinente, v blízkosti ruských – ale aj našich – hraníc. Jej následky preto môžu byť hrozivé.

Brána k Rusku

Ukrajina s ruskou Čiernomorskou flotilou kotviaca na Kryme je bránou k Rusku. Krajina, ktorá nečakane rýchlo prekonala svoju sovietsku minulosť a pod Putinovým vedením je opäť veľmocou, znervózňuje revolučné elity Nového svetového poriadku čoraz viac. Dáva totiž jasne najavo, že nemieni prijať diktát rozkladu tradičných hodnôt – a tým celej spoločnosti. Priamy atak nie je možný, preto sa zatiaľ vedie vojna nepriamo: napríklad cez Sýriu – alebo práve cez Ukrajinu. Preto je treba zmocniť sa vlády nad touto veľkou krajinou podľa známeho scenára, cez vnútorné radikálne „opozície“. Od konca novembra, keď do Kyjeva dorazili prví „poľní velitelia“, najatých tiež z bývalých spravodajcov amerických a eurounijních tajných služieb a začali s náborom a výcvikom teroristických skupín, je jasné, že všetko smeruje k násilnému štátnemu prevratu.

„Zamatová“ verzia plánu, spočívajúca v masívnom verbovaní takzvaných demonštrantov na Majdan ( „honorár“ sa podľa rôznych zdrojov pohyboval okolo 60 až 100 euro na osobu a deň ), zjavne skrachovala. Kyjevanov bolo na námestí čím ďalej menej. Z rôznych dôvodov o tento druh zamestnania postupne strácali záujem. Preto „agentúry“ museli privážať stále viac autobusov doteraz „nezhýčkaných“ sociálne slabých „demonštrantov“ zo širokého okolia. Tiež mimoriadne dobre zaplatené kriminálne gangy sa stali „protestujúcou opozíciou“. Možnosť popasovať sa s políciou, a udržiavať tak zdanie ľudového odporu proti ukrajinskej vláde a prezidentovi im nikdy nie je proti mysli. Komparz síce drahý, ale pre západné tlačové agentúry a televízne štáby absolútne nevyhnutný. Len občas dôjde k „výpadku“, ako keď v ČT priamy účastník prezradil, že okrem námestí a jednej blízkej ulice beží v Kyjeve normálny život. Už sme tohto „spravodajcu“ v inak nekonečných opakovaní týchto záberov na obrazovke nevideli.

plán B

Samostatnú kapitolu tvoria v Česku stíchnuté revolučné hviezdy Karel Schwarzenberg a Michael Kocáb a spol. vrátane Macháčkovho „srandabandu“ MIG 21. Ten potom divákom Českej televízie vysvetľoval, aká nádhera je byť v týchto dňoch na Majdane a že je mu ľúto, že tú atmosféru pohody a revolučného nadšenia nezažívame aj u nás.

Napriek masívnej finančnej i osobnej súdružskej pomoci „havlistov celého sveta“, ktorí sa zase spojili, tentoraz pod heslom „V Kyjeve za Brusel“, nepriniesla však „solidarita“ očakávaný výsledok. Bolo rozhodnuté spustiť „Plán B“.

Najlepšia propagačná munícia je pár mŕtvych

Ľudí na námestiach stále ubúdalo, takže aj pre skúsených a na „revolúcie“ špecializované novinárske guerilly bolo stále ťažšie vykúzliť zábery tak, aby to vyvolávalo aspoň zdanie „ľudového odporu“. Vo chvíli, keď sa demonštrácie scvrkli na iba niekoľko komparzistov, rozhodli režiséri v hlbokom zákulisí o zmene scénara: Na scénu boli vpustené polovojenské oddiely, ktoré mali vyprovokovať za každú cenu krviprelievanie. To by bolo, aby tá prekliata polícia, ktorá do seba nechá mlátiť násadami od lopát a nezasiahne sa ani v prípade „podomácky“ vyrábaných plameňometov, nezabila alebo vážne nezranila aspoň jedného demonštranta. A keď nie, tak prinajhoršom „ľudoví sniperi“ strelia niekoho sami. „Revolučné agentúry“, ktoré už majú za sebou desiatky štátnych prevratov dobre vedia, že najlepšie propagačné munície sú mŕtvi na uliciach.

Šlo to ako po masle : Onedlho po tzv útokoch radikálov sú prihlásení prvý mŕtvi. Vloudila sa však chybička, o ktorej sa v našich médiách rozhodne nedozviete: Zistilo sa, že boli zastrelení zbraňami, ktorými polícia nedisponuje. Jedna z obetí potom spadla údajne „nešťastnou náhodou“, z výškovej budovy odkiaľ mladík na políciu vrhal kamene. Podľa zverejnenej expertízy podľahli obaja „demonštranti“ strelným zraneniam spôsobených pri streľbe z loveckých zbraní s hladkou hlavnou a podomácky vyrobenými nábojmi. Premiér Nikola Azarov navrhol vytvorenie bilaterálnej komisie, ktorá sa bude všestranným vyšetrovaním tohto zločinu zaoberať. Je totiž naviac krajne podozrivé, že obaja mŕtvi nie sú Ukrajinci. Jeden je z Kaukazu, druhý z Bieloruska.

Horúca fáza

V západnej časti Ukrajiny už dochádza k otvorenému teroru, ktorý by netolerovala žiadna štátna moc nikde na svete – predovšetkým nie v Spojených štátoch. Sú násilne obsadzované administratívne budovy vládnych úradov a polície – a podobne ako pri boľševickej revolúcii v Rusku preberá moc samozvaný svet ľudových komisárov. Napriek tomu sú naďalej ukrajinské inštitúcie a demokraticky zvolení predstavitelia vyzývaní Západom, aby „rešpektovali ľudské práva“. Lepšie sa to už snáď vyjadriť ani nedá.

Cynický scenár je ako vždy jednoduchý : Ak sa nepodarí ovládnuť celú Ukrajinu, je potrebné vyvolať krvavú občiansku vojnu a vraždiť predstaviteľov legálne zvolenej štátnej správy. Potom urobiť „mierovú konferenciu“, kde sa politickým nátlakom dotvorí, čo sa nepodarilo zbraňami. Rovnaké predstavenie sa rovnakými rockefellerovskými režisérmi, bol naposledy použitý v Sýrii. A pre veľký úspech sa cirkus presunul o kus ďalej. Má jedno veľké riziko : Nikto nevie, kedy z „lokálnej show“ preskočí iskra a konflikt sa rozšíri a stane sa „neriaditeľný“. Čo by sa dialo potom, radšej nemyslime.

Medzinárodní revolucionári kráčajú na Ukrajine po veľmi tenkom ľade. Ak sa preborí, záplava neminie ani nás.

zdroj: http://protiproud.parlamentnilisty.cz