Obyvateľov v Severnej Kórei pred niekoľkými dňami vystrašilo zemetrasenie. Ľudia si aspoň mysleli, že sa jedná o „obyčajné“ zemetrasenie. KĽDR totiž v minulých dňoch testovala svoje jadrové zbrane, ktoré každým dňom inžinieri zo Severnej Kórei vyvíjajú. Severná Kórea informovala nečakane svet o svojom teste vodíkového jadrového zariadenia, ktoré podľa Korei posúva jadrové sily krajiny na ďalší stupeň.

Vývoj zastavíme, až prestane byť USA hrozbou

Podľa správ v tamojšej televízii boli tieto testy viac ako úspešné. Severná Kórea zrejme vyvíja jadrové rakety, ktoré budú schopné cestovať vzduchom až do vzdialených Spojených štátov. Podľa agentúry AP, ktorá ako prvá na svete o týchto jadrových testoch prehovorila, bude zrejme Severná Kórea čeliť ďalším sankciám, za túto činnosť, ktorá ohrozuje ostatné krajiny.

Hrozí v Severnej Kórei vojnový konflikt? Krajina testovala po niekoľkých rokoch už 4. jadrovú raketu

Jednalo sa už o 4. test jadrovej rakety na tomto území. Posledný test jadrových zbraní sa v Severnej Kórei konal v roku 2013. Severná Kórea po tomto jadrovom testovaní pohrozila USA. Hrozí snáď vojnový konflikt medzi krajinami? Severná Kórea bude podľa vyjadrenia pokračovať v tomto vyvíjania jadrových rakiet do doby, než prestane byť USA hrozbou pre celý svet. Severná Kórea na čele s Kim Čong-unom tak opäť rozbúrila vody medzi USA a Kóreou.

zdroj: ceskoaktualne.cz