Keďže jeden z bratov Paškovcov je dopravný policajt, prípadom sa okrem košických vyšetrovateľov zaoberá aj inšpekcia Ministerstva vnútra.

Traja bratia Paškovci sú už obvinení z výtržníctva a ublíženia na zdraví. V nedeľu nad ránom sa pobili v centre Košíc a minimálne trom ľuďom spôsobili rôzne zranenia. Do redakcie nám prišiel videozáznam z tohto incidentu. Pozrite sa na exkluzívne zábery, ktoré možno ani nepotrebujú komentár.

Nedeľa, štyri hodiny ráno. Zuzana čaká pred pizzeriou na svojho priateľa, keď k nej pristúpi najstarší z bratov, dopravný policajt Maroš. „Dával mi návrhy, v tom som zakričala na priateľa, on pribehol,“ prehovorila Zuzana.

Čo si Zuzana a Maroš povedali nevieme, no zjavne sa to nepáčilo jej priateľovi Jánovi. Ten policajta v civile strčí tak, že muž spadne na zem. Dnes sme Jánovi telefonovali, no stretnúť sa už nechcel.

S odstupom tých pár dní, myslíte si, že Vaša reakcia bola adekvátna? „Či bola moja reakcia adekvátna? To bola sekundová záležitosť, človek nikdy nevie čo sa deje, a v rámci toho ja som ju bránil a ak oni bránili svojho brata, myslím, že to nebolo adekvátne ani primerané ich obrana,“ povedal Ján do telefónu.

Potom ako Ján zvalil Maroša ne zem, strhla sa poriadna mela. Martin Paška má však na vec iný pohľad. Ešte včera nám zaslal písomné stanovisko, dnes už mal vypnutý telefón. „Po oslave, keď sme čakali na taxík, bol brat bezdôvodne od chrbta napadnutý mladým chlapcom. Bránili sme brata, za tým si stojím, to je úplne prirodzená vec,“ píše sa v stanovisku technického riaditeľa BPMK Martina Pašku.

Do šarvátky sa zapojila aj Zuzanina teta a strýko. Tí sa snažili chrániť Jána vlastným telom. „No ale im bolo jedno, aj jej dali päsťou do hlavy, ona sa zľakla a sa stiahla. Potom ja som sa snažila, no ale on mi dal rovno päsť do tváre, hlavu som si buchla o lampu, a už si veľmi nepamätám,“ situáciu popísala Zuzana.

Policajt Maroš ešte kopne do ležiacej ženy, potom svoju pozornosť obráti späť na Jána. V tom prichádza na miesto policajná hliadka. Policajti urobia poriadok, spacifikujú agresívnych mužov. Jeden z nich však ostáva ležať na zemi až do príchodu záchranárov. „Celý incident ma mrzí, každé zranenie. Aj to ako sa to prezentuje. Chceme aby to polícia vyšetrila, my nemáme čo skrývať,“ píše sa v stanovisku Martina Pašku.

Pozrite si reportáž Dušana Tokarčíka


[clear]
Keďže jeden z bratov Paškovcov je dopravný policajt, prípadom sa okrem košických vyšetrovateľov zaoberá aj inšpekcia Ministerstva vnútra. „Vyšetrovateľ Inšpekcie Ministerstva vnútra SR obvinil v prípade tri osoby, Maroša P., Martina P. a Branislava P., za trestný čin výtržníctva a ublíženia na zdraví formou spolupáchateľstva,“ ozrejmila hovorkyňa ministerstva vnútra Andrea Dobiášová.

Obvinenému dopravnému policajtovi hrozí, že príde o prácu a vyzlečú ho z uniformy. „Nadriadený tohto policajta začína konanie vo veci prepustenia tohto policajta zo služobného pomeru policajného zboru,“ uzavrela hovorkyňa krajskej polície v Košiciach Jana Mésarová.

Celé video z bitky

zdroj: tvnoviny.sk

[clear]