VIDEO: To ste ešte nevideli! Toto sú 3 najšialenejšie VÄZENIA sveta!

thumbnail

Väzenie si väčšina z nás predstavuje ako miesto, kde človek trpí, nemá slobodu a ešte väčšinou súperia s bandou ubitých spoluväzňov. Všade to tak ale nie je. Toto sú tri väznice, kde to chodí tak trochu inak...

Cebu


Táto väznica z Filipín sa najviac preslávila v roku 2007, kedy viac ako 1500 trestancov tancovalo v dokonalej choreografii na pieseň Michaela Jacksona Thriller. Klip vtedy videlo vyše 53 miliónov ľudí. Vedieť o sebe tamojší väzni dali aj v roku 2010, kedy nacvičili ďalšie vydarené vystúpenie, tentoraz na skladbu This is it.

Bastoey Island
veznice2

Nórsko je domovom zrejme najprogresívnejšieho väzenského systému na svete. Je to krajina, kde nemožno udeliť doživotný trest alebo rozsudok smrti, takže o nejakom zločineckom strese a obavách, že sa nikdy nedostanete von, nemôže byť reč. Napriek tomu má Nórsko väznici Bastoey Island, kde končia najdrsnejší zločinci. Väzenie, ako ho poznáte zo záberov našich televízií alebo ako z amerických filmov si ale nepredstavujte. Na tomto mieste nie sú žiadne mreže, cely vyzerajú ako obyčajné izby a väzni od nich dokonca majú kľúče. " Je to prázdninová verzia Alcatrazu, " napísal o väznici John D. Sutter, reportér CNN. Väznica má dokonca preškoľovacie programy, aby ľuďom umožnila plnohodnotne sa vrátiť do života. To je tiež možno dôvod, prečo sa v tejto krajine vracia k zločinu najmenšie percento ľudí na svete.

San Pedro
veznica-san-pedro

Bolívijská väznica San Pedro, ktorá sa nachádza pri La Paz, platí v Južnej Amerike za notoricky najznámejšiu a najunikátnejšu " basu ". Aj keď sa o tomto mieste asi ani nepristane podobne hovoriť. Vo väznici majú stánky s jedlom, kaderníkmi a dokonca aj hotel. Je tu len jedna zvláštnosť - za pobyt sa platí od 1000 do 1500 dolárov, ktoré sa inkasujú pri začiatku každého mesiaca. V izbách tu preto nechýbajú moderné televízie alebo vlastné kuchyne. Väzňa to tiež núti sa angažovať v rôznych odboroch, aby mohli pobyt vo väzení zaplatiť. " Keď máte peniaze, môžete si tu žiť ako kráľ, " zveril sa BBC jeden z trestancov.

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)

Komentáre

  1. zuzana píše:

    Ked my Narod Slovensky prejavíme taku spolupatricnost ako tito vazni, tak Nenažrancom neostane naozaj nic ine len si pobalit kufre a rychlo zmiznut 🙂