Predvedie vám pokojne celý orchester a nepotrebuje k tomu žiadny nástroj. Austrálčan Tom Thum, ktorý je svetovým šampiónom v beatboxu z roku 2005, predviedol na festivale v Sydney show, ktorá na internete zabavila milióny ľudí.

Asi neexistuje dosť superlatívov, ktorými by šlo opísať úchvatné beatboxerské umenie tohto muža, napísal o THUMovi uznávaný britský denník Daily Telegraph. A mal pravdu. Tom Thum totiž beatbox posunul do takých nebeských výšin, o akých sa ešte pred pár rokmi avantgardnému hudobnému štýlu ani nesnívalo.

Bývalý grafiťák teraz zapĺňa sály po celom svete, so svojou skupinou Tom Tom Crew vystupoval dokonca aj na slávnej Bradway. Je vtipný, talentovaný a charizmatický.

Na pódiu sa vie s publikom hrať, keď mu ľudia tlieskajú, okamžite reaguje: “ Vidíš to, mami, a to si hovorila, že je to len prskanie, „rozosmeje do posledného miesta zaplnený sál. A potom všetkých ohromí svojou hudobnou prechádzkou po niekoľkých svetadieloch, ktorú predvedie tak, až máte chuť sa tiež dať na beatbox.

Pozrite sa, aké neuveriteľné kúsky so svojím hlasom dokáže, rozhodne nebudete ľutovať: