Tieto obrázky obleteli svet. Najprv sa zdalo, že gorilí samec chce malému chlapcovi ublížiť. Lenže dnes je všetko inak. Ľudoop ľudské mláďa do posledného dychu chránil.

Do výbehu goríl v americkom meste Cincinnati spadol štvorročný chlapec. Vedenie zoologocké záhrady najprv tvrdilo, že ľudoopa museli zabiť, pretože hrozilo, že dieťaťu ublíži. Lenže všetky dostupné zábery zatiaľ ukazujú, že gorilí samec Harambe chlapca chránil. Len v jeden moment samec malého chlapca pretiahne vodou. Vyzerá to ale, že ho chce len odtiahnuť od ľudí, ktorí sú hlasní a vytvárajú paniku.

Na videu je vidieť, že chlapca objíma a dokonca mu podáva dlaň. Podľa odborníkov je to jasný dôkaz, že gorilí samec malému decku rozhodne ublížiť nechcel. Tiež riaditeľ zoo Thane Maynard pred novinármi priznal, že gorila chlapcovi vôbec neublížila. Len sa nevedelo, čo by samec mohol v rozrušení urobiť, tak ho pre istotu zabili.

Ľudia na celom svete ale smrť vzácneho ľudoopa oplakávajú. Na vine je podľa nich matka, ktorá nebola schopná svoje dieťa ustrážiť. Michelle Greggová, matka štvorročného chlapca, kvôli ktorému museli pracovníci ZOO zastreliť gorilieho samca, konečne prehovorila. Práve na ňu mierila kritika ochrancov zvierat a ďalších ľudí, ktorí tvrdia, že svoje dieťa mala lepšie strážiť. Pusu ale svojím príspevkom kritikom nezavrela. „Spoločnosť až moc rýchlo súdi, ľudia si hovoria, ako mohol rodič spustiť svoje dieťa z očí. Kto ma pozná, vie, že ja svoje deti úzkostlivo strážim. Nehody sa proste stávajú a ja som rada, že boli tí správni ľudia na správnom mieste, „napísala Michelle Gregg na Facebook.

Krásneho ľudoopa zastrelili, keď chlapec sedel medzi jeho kolenami. Dá sa povedať, že Harambe bol jediný, kto zachoval pokoj a ľudské mláďa chránil do posledného dychu.

zdroj:

Video