[clear]Neprovokujte mamičky! Týmto heslom by sa mali riadiť hlavne muži zákona, inak môžu skončiť ako ich kolegovia z Bratislavy.

Dopravní policajti z hlavného mesta si krátko po 12. hodine dopriali obednú pauzu. Na tom by nebolo nič zvláštne, veď na tú má právo každý. Avšak to, ako na Čučoriedkovej ulici vo Vrakuni zaparkovali svoju mašinu, už v poriadku nie je.

„Nevedela som prejsť okolo s kočíkom,“ hnevá sa na mužov zákona Veronika, mamička 2-ročného špunta. Konanie policajtov ju nazlostilo o to viac, keď zistila, že tak neurobili z dôvodu plnenia neodkladných služobných povinností. „Policajti sedeli v reštaurácii na obede. Aj som ich oslovila, že ako môžu takto zaparkovať. Len kukal a že to ide preparkovať. Žiadne prepáčte…,“ dodala čitateľka.

Že konanie mužov zákona nebolo v súlade s kostolným poriadkom, potvrdil aj hovorca KR PZ Bratislava. „Vodič služobného motorového vozidla porušil svojím konaním ustanovenia zákona NR SR č. 8/2009o cestnej premávke. Podnet bol zo strany príslušného nadriadeného vyhodnotený ako opodstatnený a voči policajtovi bolo začaté disciplinárne konanie, ktoré ku dnešnému dňu doposiaľ ukončené nebolo,“ uviedol Michal Szeiff.

zdroj: cas.sk