Vedúci činiteľ NATO povedal bývalému spravodajskému analytikovi NSA Johnovi Schindlerovi, že niekedy toto leto bude svet „najskôr vo vojne.“ „Tento rok v lete budeme zrejme vo vojne, a keď budeme mať šťastie, tak nebude jadrová,“ povedal tento činiteľ minulý týždeň Schindlerovi.

Hoci bol tento tweet re-tweetnutý viac ako 400 krát, tak tento komentár neprilákal vôbec žiadnu pozornosť mainstreamových médií, čo je divné, vzhľadom k tomu, že Schindler je bývalým vyučujúcim na US Námornej vojnovej akadémii a je o ňom známe, že má veľa vysoko postavených vojenských kontaktov.

Hoci to nebolo nijak špecifikované, tak má ten odkaz takmer určite vzťah k rastúcemu napätiu medzi Spojenými štátmi a Ruskom.

Jedna z analýz tohto komentára naznačuje, že by to mohol byť „zámerný, únik ‚od zdrojov NATO, aby zdôraznili, ako je situácia vážna.“

Tento mesiac viedlo NATO svoje najväčšie vojenské cvičenie na prahu Ruska. Moskva reagovala vedením „provokatívnej“ vojnovej hry v Stredozemnom mori v súčinnosti s čínskym námorníctvom pri prvom námornom bojovom cvičení oboch týchto veľmocí.

Mocnosti NATO sa tiež oddnes zúčastňujú jedného z najväčších európskych cvičení bojových tryskáčov so Spojenými štátmi, Spojeným kráľovstvom, Švajčiarskom, Holandskom, Nemeckom, Francúzskom, Fínskom, Nórskom a Švédskom zapojenými do týchto 12 denných manévrov.

Napätie takisto rastie medzi USA a Čínou s tým, že mediálny kanál The Global Times vlastnený vládnucou Komunistickou stranou dnes varoval, že keď Washington neskončí so svojimi požiadavkami, aby Peking prestal budovať v Juhočínskom mori umelé ostrovy, tak „je vojna nevyhnutná.“

„Ak je pre Spojené štáty neprekročiteľnou hranicou zastavenie týchto čínskych aktivít, potom je americko-čínska vojna v Juhočínskom mori nevyhnutná,“ uviedli tieto noviny. „A intenzita tohto konfliktu bude vyššia ako to, o čom si ľudia zvyčajne myslia, že je.“

CNN minulý týždeň odhalila, ako Čínske námorníctvo opakovane vydávalo varovanie US prieskumným lietadlám prelietajúcim nad Juhočínskym morom.

Minulý týždeň tiež varoval miliardarsky investor George Soros, že planéta v dôsledku potenciálneho hospodárskeho kolapsu Číny smeruje k tretej svetovej vojne.

Soros spolu s poznámkami, že Peking by mohol potrebovať sešikovat svoje obyvateľstvo proti vonkajšej hrozbe, aby sa vyhol vnútornému kolapsu, povedal, že existuje reálne nebezpečenstvo, že Čína sa politicky a vojensky združia s Ruskom a hrozba tretej svetovej vojny sa tak stane realitou. “

Tiež vlani v septembri v úvodníku v People ‚Daily čínsky profesor Han Xudong učiaci aj Ľudovú oslobodzovaciu armádu varoval, že Peking by sa mal pripraviť na tretiu svetovú vojnu, ktorá by sa mohla vyvinúť z konfliktu medzi Spojenými štátmi a Ruskom kvôli Ukrajine.