Na portáli tn.nova.cz sa objavila hrozivá správa:

Megazemetrasenie má podľa nich udrieť v najbližších dňoch a má byť tak silné, že rozdelí kontinenty na viac častí.

Anglický jadrový fyzik Mehran Kesha pôvodom z Iránu tvrdí, že nás čaká katastrofa, akú svet dosiaľ nezažil. Ameriku a Áziu podľa neho zasiahne obrie zemetrasenie a cunami, ktoré za sebou zanechá až 40 miliónov obetí, z toho 20 miliónov má byť zo západného pobrežia Spojených štátov, uviedol portál express.co.uk.

V dôsledku extrémne silných otrasov sa podľa neho Severná a Južná Amerika rozdelí na viac kusov. Apokalypsa by podľa neho mohla prísť už v druhej polovici októbra. Že Kesheho teória nemusí byť vôbec scestná, naznačujú aj americkí experti, podľa ktorých existuje 99% šanca, že Kaliforniui v najbližších rokoch zasiahne tzv. Big One zemetrasenie s magnitúdou 6,5.

„Vidíme, že počet otrasov v oblasti neustále rastie. Očakávame preto, že v blízkej budúcnosti príde jedno megasilné. Zemetrasenie vytvorí veľké cunami, ktoré zničí Mexiko a Mexický záliv,“ tvrdí Kesha.

Katastrofa podľa neho zasiahne v nasledujúcich mesiacoch aj Karibik, Čínu a Japonsko. „Japonsko, Čína a Karibik tiež utrpia obrovské straty. Budeme svedkami devastácie, aká tu ešte nebola. Prídu veľké straty na životoch, zrúti sa svetová ekonomika, ale v konečnom dôsledku to prinesie svetový mier,“ dodal jadrový inžinier.

S Kesha súhlasí aj expert na zemetrasenia Frank Hoogerbeets z Holandska, podľa ktorého v októbri niekde udrie zemetrasenie o sile 8.

zdroj: tn.nova.cz

Poznámka: Na to, či portál tn.nova.cz šíri overenú informáciu si musíme počkať.

Ako na túto informáciu reagujú občania?