Muž, ktorého zrazil Lipšic, zomrel.

Hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave Zuzana Eliášová v oficiálnom stanovisku uviedla: „Muža sa, žiaľ, nepodarilo zachrániť aj napriek vysokému nasadeniu a úsiliu našich zdravotníkov.“

Daniel Lipšic: „Bol som v neďalekom nákupnom centre. Išiel som nie príliš rýchlo, predpokladám, že okolo päťdesiatky a všimol som si tohto staršieho pána tesne pred zrážkou. Bol v tmavom oblečení, bez reflexných prvkov. Mohol vychádzať z blízkej vinárne. Myslím si, že zrážka sa stala skôr za priechodom, ale to bude vecou vyšetrovania. Je mi to veľmi ľúto, pretože vyhasol ľudský život a pokiaľ bude v mojich možnostiach a z druhej strany ochota, tak rodine veľmi rád pomôžem. Do poslednej chvíle som dúfal, že to nebude mať fatálne dôsledky. Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť celej rodine,“ povedal pre webovú stránku Nového Času Lipšic.

zdroj: aktuality.sk

Poslanec Národnej rady SR Daniel Lipšic (OĽaNO-NOVA) mal dnes večer v Bratislave zraziť človeka, 70-ročného chodca.

Informuje o tom portál Aktuality.sk, ktorý sa odvoláva na tri nezávislé zdroje. Nehoda sa stala na križovatke Kutuzovovej a Vajnorskej po 20.00 h. Lipšic podľa portálu šoféroval Škodu Superb, alkohol mu nezistili. Starší chodec skončil po nehode s vážnym poranením hlavy v ružinovskej nemocnici, je v bezvedomí.

„Muža sme prijali vo veľmi vážnom stave,“ uviedla pre Aktuality.sk hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Zuzana Eliášová. Lipšic sa k nehode zatiaľ nevyjadril.

zdroj: topky.sk

Svedok Lipšicovej nehody