V sobotu 30.11.2013 je oficiálne oznámený protest za celospoločenskú diskusiu v RTVS bez cenzúry.

thumbnail

Občania vyzývajú: Stretneme sa na Hodžovom námestí s následným presunom na Šafárikovo námestie v Bratislave okolo 14:00 hod.
Ostro protestujeme proti vyjadreniam niektorých médií, že sme extrémisti a máme za cieľ násilie.

Na Hodžovom námestí v Bratislave prebieha nepretržitý, úradne nahlásený, protest proti fungovaniu štátnych orgánov v Slovenskej republike po roku 1989. Protest prebieha na základe článku 32 Ústavy SR právo na odpor. Politický systém sa zmenil na boj mocenských a finančných skupín. Občan je na poslednom mieste.

Ľudia sa uchyľujú k samovraždám, bezdomovci zomierajú na uliciach, dôchodcovia sú v stave chudoby, stredná vrstva sa vytráca a je cielene ničená. Tento trend treba zastaviť.

22.11.2013 po cca hodine zhromaždenia, od 15hod., bolo zhromaždenie prerušené a rozhorčení občania slobodne vyšli do ulíc Bratislavy, bez úmyslu páchať násilie s cieľom upozorniť širokú verejnosť, že stav spoločnosti je nutné zmeniť. 24 rokov po revolúcii sa stretávame s podobnými prejavmi represívnych zložiek, ako tomu bolo vtedy.

Občania sa slobodne rozhodli vstúpiť na akademickú pôdu Právnickej fakulty Univerzity Komenského s cieľom získať názor odborníkov, kapacít na stav práva v tomto štáte. Opäť bez akéhokoľvek násilia. Máme za to, že tzv. vyhrážanie sa vrátnikovi fakulty bolo umelo vytvorené. Akademická pôda je nedotknuteľná, napriek tomu tam prišlo k zásahu policajných zložiek bez výzvy na opustenie priestoru, čo dokladuje to, že policajti bránili komukoľvek sa dostať von z budovy Univerzity. Preto žiadame, aby bola vyvodená zodpovednosť voči veliteľovi zásahu za zneužitie právomoci verejného činiteľa. Kam sme sa to dostali, aby policajné zložky udierali ženy a zatýkali ľudí, bez udania dôvodu.

Ďalej žiadame odvolanie riaditeľa RTVS Václava Miku, pretože televízia si neplní úlohu verejnoprávneho a necenzúrovaného média. Neinformuje a keď informuje tak nepravdivo a manipulatívne o spoločenských udalostiach. Komerčné televízie, aj keď mierne manipulatívne, ale informujú viac, ako verejnoprávna RTVS, ktorú si občania platia zo svojich daní.

Naďalej žiadame necenzúrovanú reláciu v priamom prenose minimálne raz do týždňa na tému: „Spoločenská situácia na Slovensku a vízia do budúcnosti“, za účasti odbornej obce.

Policajná brutalita na akademickej pôde - Univerzita Komenského 22.11.2013 Bratislava:

Bezbranní občania, ktorí neútočili na policajtov boli brutálnym spôsobom násilne pozatýkaní:

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)

Komentáre

 1. Jozef píše:

  Držím palce všetkým, ktorí sú proti politikom, ktorí nás už vyše 20 rokov okrádajú.

 2. volod píše:

  mali by sme už nieco ztymi politykmi urobiť napriklad povešať ich a aj ich komplicov z penty

  1. Danka píše:

   Tak je mi velmi luto co sa deje na Slovensku,ludia nemaju pracu,siahaju si na zivoty,mladez odchadza do zahranicia,protestu sa nezucastnim lebo aj ja ako vysokoskolsky vzdelana som musela odist za pracou do Nemecka. Prajem Slovensku aby sa prebralo!

 3. Tibor píše:

  Teším sa že protesty neustávajú.Len takýmto spôsobom sa dá zmobilizovať ešte stále nezobudeny národ a pokračovať v započatej ceste obrody Slovenska.
  Niekoľko krát som sa už úspešne zúčastnil týchto protestov v BA, no bohužiaľ teraz to nepôjde,čo ma mrzí.
  Podporím túto akciu aspoň virtuálnym spôsobom tak ako najlepšie budem môcť a zároveň budem držať prsty zúčastneným a sledovať priami prenos ak to bude možné.

  1. Maria Vidová píše:

   Suhlasím,treba zalozit priamu demokraciu,ludia by mali rozhodovat o zakonoch cestou referendov ako vo Svajciarsku.