V zúriacej búrke a za silného vetra sa na dvakrát pokúsilo pristáť lietadlo nízkonákladovej spoločnosti Flydubai na letisku v ruskom Rostove na Done. Pristávací manéver ale skončil katastrofou. Zomrelo všetkých 55 cestujúcich a celá posádka. Na vine je zrejme kombinácia zlého počasia a ľudskej chyby. Aerolinky vylúčili teroristický útok. Niekoľko lietadiel pred haváriou bolo z letiska v Rostove odklonených, nepristál tam ani spoj Českých aerolínií.

„Podľa prvých informácií bolo na palube 55 cestujúcich a sedem členov posádky. Všetci zomreli, „uviedol vyšetrovací výbor. V lietadle cestovalo 33 žien, 18 mužov a tiež štyri deti.

Väčšinu pasažierov Boeingu 737-800 tvorili Rusi žijúci v regióne, oznámil Rostovský gubernátor. Posádka vraj ale bola medzinárodná. Podľa Russia Today bol pilot lietadla Cyperčan, medzi členmi posádky boli po jednom občania Kolumbie, Kirgizska, Ruska, Seychel a dvaja Španieli.

Podľa informácií priamo od leteckej spoločnosti boli cudzinci tiež medzi pasažiermi. Okrem 44 Rusov zomrelo osem Ukrajincov, dvaja občania Indie a jeden z Uzbekistanu.

Stroj letel z Dubaja v Spojených arabských emirátoch a patril nízkonákladovej spoločnosti Flydubai. Zrútil sa asi 50 až 100 metrov naľavo od pristávacej dráhy v Rostove na Done, keď sa druhýkrát pokúšal o pristátie. V tú dobu v Rostove panovalo búrlivé počasie s dažďom a silným vetrom, ktoré znižovalo viditeľnosť.

K nehode došlo približne v 1:50 SEČ. Podľa svedectva lietadlo chvostom zachytilo o pristávaciu dráhu, čo spôsobilo jeho zrútenie. Lietadlo sa po dopade na zem roztrieštilo na kusy, ktoré sú rozptýlené do vzdialenosti 1,5 kilometra. Následne sa vznietilo. Úrady začali vyšetrovanie prípadu. Medzi možnými príčinami nešťastia je okrem nepriaznivého počasia uvedená aj chyba pilota. Letisko bolo prechodne uzavreté. Neoficiálne informácie hovoria o rýchlosti vetra počas pristátia v rozmedzí 50 až 80 km / h.

[col2]Na internete sa dokonca objavila komunikácia pilota s riadiacou vežou. Pilot sa počas nej pýta dispečerov, ako to s počasím vyzerá. „Už je to lepšie?“ Znie otázka z kokpitu, ako odpoveď mu prichádzajú údaje o sile vetra a viditeľnosti.[/col2][col2][/col2][clear]

Tri lietadlá boli odklonené, vrátane českého

Diplomat z ruského generálneho konzulátu v Dubaji informoval o tom, že ešte pred haváriou lietadla spoločnosti Flydubai mali v Rostove pristáť tri ďalšie stroje, kvôli zlým meteorologickým podmienkam boli ale odklonené alebo sa museli vrátiť na východiskové letisko.

Let ruskej spoločnosti Aeroflot SU1166 z Moskvy a Českých aerolínií OK914 z Prahy bol odklonený do Krasnodaru, vzdialeného asi 250 kilometrov od Rostova. Lietadlo spoločnosti Turkish Airlines z Istanbulu sa muselo vrátiť na východiskové letisko.

Hovorca ČSA Daniel Šabík ale povedal, že lietadlo pristálo v Krasnodare, pretože letisko v Rostove už bolo uzavreté kvôli nehode. Cestujúci potom boli prepravení z Krasnodaru do Rostova autobusmi. Z Krasnodaru do Prahy sa potom lietadlo vrátilo prázdne. „Cestujúci zo spiatočného letu boli preknihovaný na najbližší možný let,“ dodal Šabík.

Ruský prezident Putin už všetkým pozostalým vyjadril svoju sústrasť. „Ruský prezident vyjadruje všetkým, ktorí pri nehode stratili svojich blízkych, hlbokú sústrasť,“ tlmočil jeho slová hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Kondolenciu už poslal do Ruska svojmu náprotivku Dmitrijovi Medvedevovi aj český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Našli sa obe čierne skrinky

Zvukový záznamník objavili vyšetrovatelia ako prvý hneď ráno. Druhú čiernu skrinku, ktorá nesie údaje o lete, potom počas dňa. „Odborníci vyhodnocujú, či z oboch čiernych skriniek možno získať nejaké dáta,“ komentoval priebeh vyšetrovania hovorca Ruského vyšetrovacieho výboru Vladimir Markin.

zdroj: blesk.cz

Na palube explodovaného lietadla Flydubai bol vraj vysoký predstaviteľ CIA a milióny amerických dolárov v hotovosti, zverejnil portál orgo-net

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) vydala provizórnu správu pre Ministerstvo naliehavých situácií (EMERCOM), Medzištátny letecký výbor Ruska (IAC) a vnútorné potreby Kremľa, kde sa uvádza, že FSB má potvrdené podľa počiatočného skúmania zoznamu pasažierov a posádky letu Flydubai rokov FZ981, ktorý explodoval v Rostove na Done, že lietadlo malo na palube „vysoko postaveného“ predstaviteľa americkej CIA, ktorý cestoval na falošný britský pas, s použitím mena Larisa Allen – a že na palube lietadla bolo tiež odhadom 27 miliónov amerických dolárov v hotovosti.

Podľa tejto správy Boeing 737-800 spoločnosti Flydubai, ktorý odštartoval z letiska Dubai dnes ráno v 3:50 moskovského času (00: 55GNT), explodoval pri pristátí na letisku v Rostove na Done, pričom zahynulo všetkých 55 pasažierov a sedem členov posádky.

Lety z Dubai do Ruska sú bežné, ako hovorí správa, pretože mnoho mladých ruských žien pracuje v tomto najľudnatejším meste v Spojených arabských emirátoch (UAE) ako „tanečnice“ (to jest prostitútky) u mnohých spoločností robiacich reklamu na ich „služby“.

Pretože elementy organizovaného zločinu vnútri Ruskej federácie (ruská mafia) majú pod svojou kontrolou prevažnú časť týchto „tanečníc“, a pretože sa Dubai stal globálnym centrom pre financovanie teroru a pranie peňazí z drog a činností mafie, správa ďalej uvádza, že obavy CIA z toho , že financie teroristov sú smerované do Ruska, poskytuje najpravdepodobnejšie vysvetlenie, prečo bol na palube tohto lietadla jeden z „vysoko postavených“ predstaviteľov CIA.

Pokiaľ ide o to, ako sa oných asi 27 miliónov dolárov v hotovosti dostalo na palubu tohto lietadla, zabalených v „kovových / alumíniových“ kontajneroch v nákladovom priestore, správa uvádza, že FSB má podozrenie, že to zariadil cyperský pilot tohto lietadla, pretože spojenie medzi cyperskými bankami a ruským organizovaným zločinom je dlho známy.

Medzištátny letecký výbor Ruska teraz vydal verejné vyhlásenie, že preberá kontrolu nad vyšetrovaním. Správa sa uzatvára tým, že vzhľadom k smrti tohto „vysoko postaveného“ predstaviteľa CIA, a vzhľadom k miliónom dolárov nájdeným v troskách explodovaného lietadla, prezident Putin, ktorý už predtým vyjadril sústrasť s touto tragédiou, povolil, aby sa vyšetrovania mohli zúčastniť aj výzvedné služby USA , Francúzska a Dubaja.

Video:

zdroj: orgo-net.blogspot.sk