[clear]

Hrozivé správy sa po internete šíria ako lavína.

prvnizpravy.cz informujú: V júni môže dôjsť k ukrajinskému útoku na Krym s podporou NATO. Podľa nepotvrdenej správy zo strany NATO, by v polovici júna malo prebehnúť cvičenie vojsk NATO za účasti Ukrajiny, USA, Turecka a ďalších síl NATO na Ukrajine v Chersonskej oblasti bezprostredne susediacej s Krymom.

Vojenský materiál a ťažké zbrane pre uvedené cvičenie by mali byť vyložené v prístavoch Odesa a Nikolajev. Z týchto prístavov sa technika presunie na miesto cvičenia do Chersonskej oblasti.

Je zvláštne, píše sa v článku webu Fort Russ, že obvykle o týchto cvičeniach informovali západné médiá, objavovali sa tlačové správy o nastávajúcich cvičenie a teraz je podozrivé ticho.

Počas cvičenia dôjde k hromadeniu vojakov a vojenskej techniky v tesnej blízkosti štátnej hranice s Ruskou federáciou, konkrétne s Krymským polostrovom.

Rovnako je potrebné venovať pozornosť skutočnosti, že v priebehu minulého týždňa izraelské lode vo veľmi malých objemoch a rýchlo, odvážali koncentrovaný rastlinný olej a obilie cez Nikolajevský prístav. Vyzerá to ako keď chce Izrael v krátkom čase odviezť likvidné aktíva z určitého územia, uvádza sa ďalej v článku.

Vyzerá to celkom na alarmujúcu situáciu. Existuje pravdepodobnosť možného zhoršenia vojensko-politickej situácie v južných oblastiach Ukrajiny v podobe ozbrojenej agresie proti Ruskej federácii, a to v oblasti Krymu.

zdroj: prvnizpravy.parlamentnilisty.cz