Dvadsaťročný utečenec z Iraku znásilnil na začiatku decembra v prezliekacej kabínke viedenského akvaparku ešte len desaťročného chlapca. Ten musel byť hospitalizovaný v nemocnici. Utečenca policajti na mieste zatkli. Bránil sa tým, že už štyri mesiace nemal sex a že potreboval uvoľniť „prebytok sexuálnej energie“.

Chlapec si horor prežil už 5. decembra, rakúska polícia zverejnila informácie o znásilnení až s dvojmesačným oneskorením. Policajti sa snažili brániť súkromie obete. Zvesti o hroznom čine mladého Iračana ale unikli na sociálne siete.

Čin nahlásil plavčík, za ktorým plačúci zranený chlapec prišiel. Chlapec musel byť hospitalizovaný. Utečenca policajti našli, ako sa baví na skákacej doske. K činu sa útočník priznal.

Utečenec do Rakúska prišiel tzv. balkánskou cestou v septembri. Živil sa vo Viedni ako taxikár. Podľa denníka Kronen Zeitung vedel, že je to „chyba“ a chlapca „nechcel nijako poznamenať“. Iračan na výsluchu povedal, že taký čin „je zakázaný vo všetkých krajinách na svete“, vrátane Iraku. Vraj nebol vždy takto chorý a v Iraku má ženu a dcéru.

Útočník si ale vraj nemohol pomôcť, pretože už nemal sex štyri mesiace a nemohol si pomôcť, pretože mal „prebytok sexuálnej energie“.

Rakúska polícia vyšetruje ešte jeden podobný prípad, uviedol britský denník Daily Mail. Dvadsaťšesťročný Sýrčan bol zatknutý za znásilnenie ešte len trinásťročného dievčaťa. Policajtom sa bránil tým, že na sex s dievčaťom mal plné právo, pretože sa s ňou v Sýrii oženil.

zdroj: tn.nova.cz