Rakúskom otriasa ďalšie znásilnenie, ktorého sa dopustili migranti. Traja afganskí mladíci mali znásilniť dvadsaťjedenročnú študentku na verejných toaletách vo viedenskom zábavnom parku Práter.

Študentka bola v Prátri so svojou priateľkou, od ktorej sa na moment odpojila, aby si odskočila na verejné toalety. Do nezamknutej toalety však za ňou vnikli traja afganskí žiadatelia o azyl vo veku šestnástich až sedemnástich rokov. Na dievčinu okamžite zaútočili a postupne ju všetci znásilnili. Podľa výpovede dievčaťa na políciu jej držali ústa, aby nemohla volať o pomoc. Celá udalosť sa stala pred niekoľkými dňami pár minút po polnoci.

„Keď sa o chvíľu neskôr išla kamarátka znásilnenej študentky pozrieť na toalety, našla ju tam ležať na podlahe,“ oznámila médiám hovorkyňa polície Roman Hahslinger. Traja útočníci medzitým opustili miesto činu, ale onedlho boli zabezpečení políciou. Všetci okamžite uviedli, že boli príliš opití a celý incident si vôbec nepamätajú. Jeden z nich však neskôr priznal, že dievča skutočne znásilnili. Ďalší z troch uviedol, že dievča držali na toalete, ale neznásilnili ju.

Posledný z tria ako jediný trvá na tom, že si nepamätá vôbec na nič. A to napriek tomu, že dvadsaťjedenročná obeť ich zvrhlého vyčíňania všetkých útočníkov bezpečne identifikovala. Polícia útočníkov poslala do väznice v štvrti Josefstadt, kde budú čakať na výsledky vyšetrovania. Ako uvádza rakúska mutácia internetového servera The Local, v zábavnom parku Práter sa podobných incidentov odohralo v minulých mesiacoch hneď niekoľko.

V januári tohto roku došlo k znásilneniu v ulici Haupthalle a v uplynulom mesiaci polícia zaznamenala jeden pokus o znásilnenie. V oboch prípadoch figurujú žiadatelia o azyl mladší ako osemnásť rokov. „K ďalšiemu pokusu o znásilnenie došlo tiež v Grazi, kde v nočných hodinách napadol sedemnásťročný žiadateľ o azyl pôvodom z Afganistanu ženu priamo na ulici, keď sa vracala domov. Opitý tínedžer sa snažil dvadsaťročnú dievčinu pobozkať. Keď sa bránila, chytil ju za vlasy a zhodil na zem.

Našťastie sa žene podarilo vymaniť z útočníkovho zovretia a krikom privolať na pomoc okoloidúcich. Zadržaný Afganec sa podľa polície správal agresívne a obvinenia z pokusu o znásilnenie odmietol. Pred necelými tromi týždňami bol zo znásilnenia obvinený ďalší afganský žiadateľ o azyl. Podľa výpovede trinásťročného dievčaťa ju mal v priebehu troch mesiacov opakovane znásilňovať. Podozrivý dvadsaťročný Afganec bol zadržaný políciou a čaká ho súd.

zdroj: parlamentnilisty.cz