USA neuznávajú legitímnosť volieb v Sýrii, ktoré sa uskutočnili dňa 13. apríla. Túto informáciu potvrdil John Kirby, oficiálny hovorca ministerstva zahraničia USA

USA trvajú na tom, že dovtedy, kým sa režim Bašara Asada nachádza pri moci a organizuje voľby, ich výsledky nemôžu byť slobodné.

“Mnohé milióny Sýrčanov sa zatiaľ nachádzajú mimo svojej vlasti a nemajú možnosť sa týchto volieb zúčastniť” zdôraznil John Kirby.

USA sú presvedčené, že sýrsky vládny režim pokračuje v likvidácii svojich občanov a mnohí Sýrčania sa podľa tvrdení predstaviteľov USA obávajú, že po návrate do vlasti hrozí, že ich zavraždia.

Podotýkame len, kým “demokratická a umiernená opozícia” v Sýrii mala situáciu pod kontrolou a v Sýrii teroristi uskutočňovali genocídu obyvateľstva, predstavitelia USA sa nijako výraznejšie o osudy sýrskych obyvateľov nezaujímali.

Podľa názoru USA sa výsledky demokratických volieb v Sýrii zabezpečia len pomocou politických rozhovorov v Ženeve.

USA má samozrejme právo nepriznať legitímnosť volieb v Sýrii a rovnako má právo nesúhlasiť aj s ďalšími oslobodzujúcimi akciami sýrskej armády a jej spojencov v oblasti Aleppa či Lakatie.

zdroj: hlavnespravy.sk

Video: Výsledky volieb.