Rusko odpálilo z Kaspického mora 26 striel s plochou dráhou letu. V Sýrii zasiahli ciele Islamského štátu. USA chcú Assada aj Putina žalovať pred medzinárodným tribunálom. Brzezinski navrhuje odzbrojiť Rusov v Sýrii!

Kaspická flotila ruského námorníctva odpálila z raketových krížnikov celkovo 26 striel s plochou dráhou letu proti pozíciám Islamského štátu v Sýrii. K útoku boli použité presné navádzané strely „Kaliber NK“, ktoré sú ekvivalentom amerických striel Tomahawk. Križujúce strely, ktoré počas letu menia trajektóriu letu, preleteli nad severným územím Iraku a zasiahli pozície IS v Sýrii. Rusko sa tak rozhodlo nezostávať len u leteckého priameho bombardovania pozícií v Sýrii, ale zapojiť do operácie práve aj strely s plochou dráhou letu.

Pentagon zúri, strely s plochou dráhou letu narušili ich operačný priestor v severnej časti Iraku a zdá sa, že Rusko začína veľmi vadiť. Ako inak si vysvetliť posledný výkrik Stephena Rappa (bývalého splnomocnenca amerického ministerstva zahraničia pre vyšetrovanie vojnových zločinov) v relácii známej moderátorky Christiane Amanpourovej, ktorý pre CNN uviedol, že Basar Assad a spoločne aj Ruskom (tzn. Putin?) By mohli čeliť , a to sa podržte, obvineniam z vojnových zločinov pred medzinárodným súdom! Rusko vraj bombarduje „umiernenú opozíciu“ vycvičenú CIA, a to je vraj genocída civilistov, nie radikálov.

Deň predtým uviedol Obamov poradca (a bývalý poradca prezidenta Jimmyho Cartera) Zbigniew Brzezinski, že USA by sa mali pokúsiť „odzbrojiť“ Rusov v Sýrii, pretože bombardujú „assety“ vycvičené CIA. Toto šialené vyhlásenie, ktoré, ak by bolo realizované, by znamenalo rozpútanie III. sv. vojny medzi USA a Ruskom, len dokresľuje zúfalú a bezvýchodiskovú situáciu, v akej sa USA nachádzajú. V Sýrii operujú ich „assety“, ktoré koordinujú a riadia Islamský štát. Ak by sa niektorý z nich dostal do ruských rúk, celý svet by sa dozvedel, kto stojí za vznikom, riadením a financovaním Islamského štátu.

Zúfalstvo americkej administratívy by sa tak dalo krájať. Rusko vyhlásilo de facto nad Sýriou bezletovú zónu, Rusi sú v krajine na pozvanie legitímnej vlády v Damasku, na rozdiel od Američanov a ďalších, operačný priestor pre americké zásobovanie IS z neba (lietadlami) sa zmenšuje, resp. stáva sa nemožným, pretože Rusi vďaka monitoringu, radarom a dronom vidia a hlavne natáčajú všetko, Rusi tiež hneď všetko dávajú na internet, takže reálne hrozí, že IS začnú čoskoro dochádzať zásoby, munícia a skončí americké jalové bombardovanie fiktívnych pozícií, Američania sa buď budú musieť úplne stiahnuť alebo začať bombardovať naozajstné pozície svojho „dieťaťa“, teda IS, a nie ako doteraz, kedy Američania zhadzovali bomby na prázdne vypratané budovy, vopred dohodnuté a dohodnuté objekty, odkiaľ IS zavčas odviezol všetko vybavenie.

Podpora Američanom rapídne klesá aj medzi verejnosťou v Európe. V dôsledku krízy s utečencami si stále viac ľudí, aj na mainstreamu, uvedomuje, že rozvrátenie Blízkeho východu, Sýrie, Iraku a severnej Afriky bolo prácou USA a že bombardovanie, ktoré v Sýrii dva roky nikam neviedlo, bolo zrejme fiktívne a zámerne neúčinné, pretože Američanom nešlo o likvidáciu IS, ale o porážku Bašara Assada práve za pomoci IS. A to je to verejné tajomstvo, ktoré začína už dochádzať čoraz viac ľuďom.

zdroj: aeronet.cz