Nemáte na aute nálepku o STK? Pozor, policajná hliadka vás môže spacifikovať násilne ako vraha.
Presne tak, ako sa to stalo dvom ženám z Bratislavy, ktoré sa pôvodne len chystali na rodinnú oslavu. Hmaty, ktoré jeden z policajtov Pohotovostnej motorizovanej jednotky použil pri bežnej cestnej kontrole na útlu ženu, majú aj zdravotné následky.

„Akčný“ policajt je vraj v hlavnom meste veľmi známy. Jeho agresívne správanie poznajú taxikári aj zdravotníci, ktorých má šikanovať. Z videa, ktoré sa dostalo do rúk Nového Času, mrazí. Útlu vodičku si na ňom zobrali do parády dvaja policajti z PMJ. Nasadzujú jej putá takým spôsobom, akoby spáchala hrdelný zločin. „Daj si ruky dozadu!“ kričí na blondínku jeden z policajnej hliadky a drzo jej tyká.

Okrem iného nemá na uniforme ani služobné číslo. Potom ju chytí za krk a trhne ňou. Na všetko sa pozerá jej zúfalá dcéra Mária, ktorá prosí, aby jej matku pustili. Nechápe, čo také strašné urobila. S Máriou sa nám podarilo spojiť a vysvetlila, čo incidentu predchádzalo. „Išli sme s mamou na rodinnú oslavu. Na Dolnozemskej ulici nás zastavila hliadka,“ opisuje chvíle spred dvoch týždňov. „Od začiatku bol jeden z policajtov drzý a nepríjemný. Zvyšoval hlas, že kde máme červenú nálepku o kontrole STK.“ Práve toto podľa Márie odštartovalo násilné správanie policajta.

Dôkazom neprimeraného zásahu policajtov je toto video:

zdroj: vas.cas.sk