Ultimátum prezidentovi Slovenskej Republiky Ivanovi Gašparovičovi - masové demonštrácie v uliciach

thumbnail

Do rúk prezidentovi Slovenskej republiky Ivanovi Gašparovičovi adresovali aktivisti nasledovné ultimátum:
My slobodní občania Slovenskej Republiky na základe ústavy SR, ako zmluvného dokumentu medzi občanmi SR a zastupiteľskou politickou mocou, ktorá porušuje princípy právneho štátu: princíp obmedzenej vlády, princíp ústavnosti a zákonnosti, deľba a kontrola moci, garancia základných práv a slobôd, právna istota, vyhlasujeme ULTIMÁTUM prezidentovi SR, aby najneskôr do 17.11.2013 do 17.00 hod.
VIAC POZRI VÝZVU:


Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)

Komentáre

 1. Denis píše:

  cenim iniciativu pan obcan ale stale robia jednu chybu... miesaju do toho emocie... ako moze niekto do ultimata ktore obsahuje pomyslene odstupenie od zmluvy so statom ako dovody odstupenia od zmluvy napisat nejake citaty a drbnute ludove mudrosti...? uaaa... sak to nikto nemoze brat vazne... to je jak keby som niekomu vystavil fakturu kde budu nahodne umiestnene uryvky z detvanu a este by som si tam jebol nalepku s ninja korytnackami... fuck yeaaa... kto to bude brat vazne...?
  a dalsia vec... ultimatum znamena sprav toto, LEBO (dopln lubovolnu vyhrazku)... ja tu vyhrazku nevidim... co to znamena...? pan prezident odstupte... ak neodstupite nevadi... my nic nespravime...

  1. Peter píše:

   Našou úlohou je Denis šíriť informácie, obsah sme netvorili, ale podporujeme ho, pretože sme za zrušenie chorého systému.
   V tejto chvíli držíme palce odvážlivcom, ktorí sa na to podujali.

   1. Denis píše:

    ok, preto pisem ze vas cenim a podporujem... len sa mi nepaci obsah. neviem kto je tvorca, nakolko to v clanku nie je spomenute. Viem ze tento stat je cely prehnity a stotoznujem sa so snahou o odvolanie vlady. Tak isto sa aj ja snazim prispiet aspon nejakou aktivitou. Verim ze kazdy tlak zo strany obcanov je dobry, ale prave toto ultimatum ma nadchlo az do chvile ked som si ho precital. Toto nepovazujem za dobry obsah.

    1. Peter píše:

     Jasne, chápem Vás Denis, kľudne môžete posielať organizátorom návrhy, prípadne my Vám to môžeme sprostredkovať. Určite sa s nimi budú zaoberať.

 2. Dodo píše:

  Politici sa správajú ako na divokom západe.Žiaľ , zatiaľ sa bohužiaľ nenašiel spravodlivý pištolník !

 3. Juraj píše:

  Nie je možné ignorovať práva občanov, ktoré si vybojovali krvou po dlhé stáročia a teraz ich potichu neplnia a ignorujú úbohí lokaji zločineckých finančných zoskupení a pripravujú za judášsky groš represívne orgány proti nám.To je nehoráznosť a opovážlivosť zločincov ktorí už kĺzajú po hladine zločinnosti ako o tom učia zákony kriminalistiky.Keď včas nezastavíte zlodeja tak sa kĺže čím ďalej tým viac a pácha čím ďalej tým horšie zločiny mysliac si že je beztrestný,čo je veľký omyl, na ktorý ale zločinec sám nepríde nikdy.
  Na Slovensku sa ani riadne nepomenúvajú všetky zlodejstvá, korupčné prípady, zneužívania funkcií, zlyhania politikov,sudcov,prokurátorov,policajtov,SIS-károv,nedodržiavania zákonov,neplnenie si elementárnych povinností všetkých verejných činiteľov, počnúc poslancov všetkých stupňov,štátnych úradníkov,ministrov,predsedov,parlamentu,prezidenta atď.Nič tu nefunguje tak ako má okrem zneužívania moci,funkcií,rozkrádania,neriešenie nezamestnanosti,cigánskej otázky,korupcie,prebujnenej administratívy,množstva poslancov,ich asistentov,kancelárií,tzv.služobných ciest,neoprávnených a ničím neopodstatnených výhod,nezodpovedanie voličom,atď.Ľudia nenávidia tento politický systém ešte viac ako ten predchádzajúci.Vzniklo také politické napätie,ktoré môže vybuchnúť tak,že ho nebudú môcť silové zložky vôbec zvládnuť.Treba urýchlene odstrihnúť zločineckú finančnú mafiu od politických strán,poslancov a predstaviteľov moci a odobrať moc skorumpovaným politickým predstaviteľom,ktorí doteraz zlyhali na celej čiare a nahradiť sprofanovaný,doterajší skorumpovaný politický systém,systémom priamej demokracie,odstrániť funkcionárov štátu i orgánov právnej ochrany a vyvodiť trestnú ,zodpovednosť za doterajšie rozkradnutie štátu,konkrétne neriešenie týchto obludných podvodov,počnúc Mečiarom,Miklošom,Dzurindom,Počiatkom, ale i všetkých predstaviteľov Istrokapitálu,Penty,J&T,KDH a Čarnogurského za rozvrat JRD atď.Je toho skutočne veľmi veľa,ale tieto opatrenia sa nedajú riešiť s touto garnitúrou,za tohoto právneho stavu,preto je treba zmeniť zákon o referende,ústavu,volebný zákon,zákon o poslancoch,o súdoch a prísediacich,o prokuratúre,OSP,o kontrole vonkajšej i vnútornej atď.

  1. Jano píše:

   Juraj, súhlasím s tvojim názorom a pripájam sa.