Médiá ukazujú nedôležité veci a snažia sa ľuďom vnútiť, že ukrajinská zvláštna bojová jednotka Berkut zabíja civilistov a mrzačí demonštrantov. Médiá vyobrazili policajtov a Berkut ako fašistami. Nikto ale nechce ukázať, že boli vyhadzovaní do povetria a zapaľovaní demonštrantami. V sobotu protestujúci v meste Vinnitsa okupovali budovu mestskej rady. Polícia stála, nedostala príkaz odpovedať. Niektorí z nich, ktorí boli v prízemí budovy, boli demonštrujúcimi zrazení na zem, slúžili ako boxovacie vrece. Niekoľko policajtov bolo odtiahnutých. Tu je list od policajta, ktorý sa zúčastnil ukrajinských udalostí, ktorý sa šíri na YouTube.

STAV NA UKRAJINE 2.2.2014


[clear]

List od člena Berkut ďalšiemu. Pohľad z druhej strany

Toto je reč jedného z činiteľov Berkut. Je to kolega a môj kamarát. Bol priamo uprostred pekla, ktoré vypuklo na Majdane. Prečítajte si to !

Mainstreamové médiá vymýšľajú správy a hovoria nám klamstvá. Obyvatelia Donecku si nie sú vedomí, čo sa tu deje. Médiá ukazujú nedôležité veci a snažia sa ľuďom vnútiť, že zabíjame civilistov a mrzačíme demonštrujúcich. A nikto nechce ukázať, že sme boli vyhadzovaní do povetria a zapaľovaní.

Médiá opísali Berkut ako fašistov. Médiá sú kúpené. Nepokoje začali 23. januára a dva dni o tom nebola v televízii ani zmienka.

Nikto nevidel, ako bol na mreži pri bráne ukrižovaný 18 ročný vojak. Neukázali, ako vodič autobus neprešiel protestujúcich, keď bol autobus zablokovaný a musel zastaviť. A títo fašisti tento autobus zlikvidovali. Okolo stálo desať činiteľov Berkut. Protestujúci mali pod svojimi nepriestrelnými vestami omračujúce granáty a my sa k nim nemohli dostať 20 minút. Nikto neukázal zlomené ruky a nohy, stovky zlomených heliem a spálené tela činiteľov Berkut ležiacich na popáleninových oddeleniach.

24. januára pred budovou Kabinetu ministrov u mňa stál jeden muž a z ničoho nič kľakol na kolená. Mysleli sme si, že mu spadla plynová maska a omdlel. Keď sme mu ale dali dole helmu a masku, videli sme v jeho krku vrazené šidlo. U budovy sme boli zablokovaní tri dni. Bolo tam 900 činiteľov Berkut a 35 tisíc protestujúcich. Jednotka policajtov, ktorá nás prišla vystriedať, stála 10 kilometrov od Kyjeva. Zločinci v dave ich nenechali vstúpiť do mesta. Žiadny z policajtov si nechcel na seba vziať rozpustenie davu a vpustenie jednotky. Všetci generáli sú buď na dovolenke alebo chorí. Nikto nevelil. Všetci sa boja, že prídu o miesto. Keď protestujúci roztrhali vojakov na ulici Bankovaya, boli sme 500 metrov ďalej v oblasti Ministerstva financií.

A všetci títo ľudia boli obetovaní. Napred im nebolo dovolené so sebou nosiť štíty. Bolo im nariadené držať si pozície a nevyužívať akúkoľvek silu, pretože ako sa ukázalo, nesnažili sme sa potlačiť nepokoje, ale zabezpečiť verejný poriadok pokojnej demonštrácie !