OSN – Pri skúmaní ukrajinských záležitostí RB OSN vyšlo najavo, že Ukrajina je vlastne bez hraníc. Na rozdiel od ostatných štátov po rozpade SNS, si svoje hranice v OSN nezaregistrovala. Kazašský prezident Nursultan Nazarbajev ironicky komentoval, že na to vedenie Ukrajiny zrejme zabudlo.

Generálny tajomník OSN zrejme nechtiac «prevalil» niečo, čo sa snažila Ukrajina zamlčať a ani po oznámení Pána Gi Muna sa ukrajinské médiá s pravdovravnosťou, slovensky povedané nepretrhla.

Zverejnili to len vybrané skôr neverejné ukrajinské portály, uvádza ruská rozhlasová stanica Voice of Russia.

Prúser mali pred očami, 23 rokov bolo ticho

Ako stanica uvádza, odborníci Bezpečnostnej rady OSN, pri koľkých už prieskumoch a diskusiách o záležitostiach Ukrajiny, objavili záležitosť, ktorú pritom mali celých 23 rokov pred očami. Záver, ktorý z toho vyplynul, znie – že Ukrajina žiadne oficiálne hranice nemá ! «Od rozpadu Sovietskeho zväzu v roku 1991 Kyjev nielen, že nevyznačil svoje hranice, ale hlavne ich nezaregistroval v OSN, aby tým vymedzil suverénny štát», povedal pre Voice of Russia ruský politológ Dmitrij Babič. Inými slovami, dnešné územie Ukrajiny tak najskôr stále spadá pod územnú demarkáciu Sovietskeho zväzu, ktorého legitímnym nástupcom je Ruská federácia.

Ak nemá teda krajina hranice v rámci medzinárodného práva, potom nie je ani dôvod hovoriť o tom, že mohli byť kýmkoľvek zmenené. Nie sú tak dôvody ani pre výroky o separatizmu, pretože nemôže byť zmenené, čo neexistuje, komentuje ruský portál Avtovolk.

Kazašský prezident : Ukrajinské vedenie zabudlo hranice registrovať

Nie je záväzná skutočnosť, že si o tom štebocú aj vrabce na streche. Teda tie mediálne české aj slovenské zrovna nie, dá sa povedať, že sú voči správam tohto typu úplne imúnne, alebo radšej sami klamú.

Jedným z takýchto « vrabcov » je však kazašský prezident Nursultan Nazarbajev zaznamenaný dokonca na videu, čo je však podstatne vierohodnejší kaliber ako bajkarské Echo24 či podobné médiá, ktoré by eventuálne chceli popierať autentickosť jeho prejavu. Prezident Nazarbajev okrem iného zaspomínal, že jednou z prvých vecí, ktorú kazašské vedenie urobilo, bola vytýčenia hranice a ich registrácia v OSN. « Ukrajinská vláda to zrejme urobiť zabudla », konštatoval s ľahko ironickým úsmevom kazašský prezident.

Video s kazašským prezidentom Nazarbajevom


[clear]

zdroj: isstras.eu