Jaromír Nohavica novou piesňou môže vyvolať silné emócie. Zaoberá sa totiž aktuálnymi pomermi v Českej republike.

V novom songu, ktorý Nohavica predstavil pri svojom koncerte v Londýne, sa zameriava na situáciu v českej spoločnosti. „V deň štátneho sviatku je niekedy dobré sa zamyslieť nad vecami okolo nás – vážne alebo odľahčene. Tú druhú variantu vám ponúka Jarek Nohavica v piesni Hanba sláva.

Nohavica v nej spieva o tom, ako „Pánboh stratil vplyv“ a že „svet nie je ako predtým“. Za zvuku harmoniky spieva: „Lidi nebaví opačné pohlaví. Chlap má chlapa rád a baba babě dává. Jedni křičí hanba hanba, druzí zase sláva sláva.“
¨
Tým ale song zďaleka nekončí. „Hned u vrat na Hrad stojí Pat a Mat, na prezidenta jdou kandidovat. Rozlícený dav už vlaječkama mává – a jedni křičí hanba hanba, druzí zase sláva sláva,“ pokračuje.

V druhej časti riadne pritvrdí. „Když vlezeš do hoven a nevíš jak z toho ven, netoč se dokola, ať nejsi za vola. Hovno na trenkách se špatně dolů dává. A jedni křičí hanba hanba, druzí zase sláva sláva,“ veselo spieva Nohavica.

„U parlamentu spousta dementů, a uvnitř ještě víc, kurva to je hic. Večer na ČT bude to ve zprávách, jak jedni křičí hanba hanba, druzí zase sláva sláva. Pod sochou Václava, to se to nadává. A Václav na koni se trochu kaboní. Těm vlevo chutná rum, těm vpravo černá káva. Nadávají mi pospolu, já piju kofolu,“ ukončil spevák pieseň, za ktorú si vyslúžil búrlivý potlesk.

Nová pieseň bola v Londýne predstavená 21. októbra, na internete bola zverejnená o týždeň neskôr.

Video

zdroj: domaci.eurozpravy.cz