Marian Kotleba: Pán Kiska sa čím ďalej, tým viac vyfarbuje. Sám priznáva, že Slovensko je de facto nefunkčný štát, ale napriek tomu chce ešte horlivejšie pokračovať v politike a princípoch, ktoré tento štát znefunkčnili. Kto je skutočnou príčinou toho, že Slovensko je dnes len vykradnutou kolóniou na mape Európy? Sme to my, alebo nejakí fiktívni extrémisti, alebo sú jednou z tých príčin aj Kiskove úžernícke spoločnosti, cez ktoré roky drancoval Slovensko?! Vládneme tu posledné desiatky rokov my, alebo tu vládnu prozápadní zapredanci, ktorí by sa EÚ a USA strčili tak hlboko, ako sa dá?! Tak kto je tu skutočný extrémista?

Odkaz prezidenta kotlebovým voličom: S Kotlebom si za jeden stôl nesadnem

Za extrémistov v parlamente môže zlyhanie štátu. Musíme si povedať pravdu – aj my máme fašistov v parlamente. V špeciálnom vydaní relácie RTVS O 5 minút 12, ktorá sa pri príležitosti Dňa výročia nad fašizmom vysielala priamo zo seredského Múzea holokaustu, to povedal prezident SR Andrej Kiska.

Definícia pojmu fašizmus

Snaha o definovanie pojmu fašizmus patrí medzi najpertraktovanejšie témy historiografie 20. storočia a dodnes neexistuje medzi historikmi všeobecná zhoda. Termín fašizmus sa používa v rôznych významoch od najužšieho, zahrňujúceho len taliansku variantu Benita Mussoliniho, až po najširšie, pri ktorých funguje slovo fašista ako urážka. To často viedlo bádateľov k otázke, či je vôbec používanie tohto pojmu užitočné. Preto mal prezident Andrej Kiska presne definovať pojem Fašizmus skôr, ako ho začal intenzívne používať!

Zneužívanie pojmu Fašizmus na politickú propagandu

Pojem fašizmus je podľa nášho názoru zneužívaný na propagandu smerovania politiky, ktorú presadzuje prezident Andrej Kiska a ďaľší politici, ktorí intenzívne tento pojem v súčasnosti radi používajú. Pojem Fašizmus v občanoch rezonuje automaticky ako zabíjanie, mučenie, koncentračné tábory známe najmä z obdobia 2.svetovej vojny. Preto použitím slova Fašizmus na adresu Mariana Kotlebu dochádza k vyvolávaniu strachu a obavy, že politika Mariana Kotlebu smeruje k takémuto hroznému vyčínaniu.

Názor občanov

Aby sme sa na celú záležitosť pozreli objektívne, poprosíme o názor občanov v ankete.

Má Kiska pravdu, že Kotleba je Fašista?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Má Kotleba pravdu, že Kiska je úžerník a skutočný extrémista?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...