Stovky káuz, špatné rozhodnutia, ktoré poškodili Slovenskú republiku, predražené zákazky vo verejnej správe, to všetko bez potrestania priamo zodpovedných osôb z radu našich volených zástupcov.

Ako tresty boli vždy iba odstúpenia zodpovedných osôb a preradenia na iné lukratívne miestečko.

Namiesto stoličiek by sa mali triasť mreže!

Naše média, skrývajúce skutočnú pravdu, ktorá by poškodila našich zvolených zástupcov, vždy prezentovali takéto potrestania s úžasnou tvrdosťou, napríklad ako sa trasú stoličky zodpovedných osôb, ako tvrdo zasiahol predseda vlády, keď odvolal podozrivé osoby a pod., že boli podané trestné oznámenia a že veci sa prešetrujú. Samozrejme to elegantne prifarbujú vyjadreniami hovorcov vyšetrovacích orgánov, od ktorých najčastejšie počujeme, že nemôžu poskytnúť bližšie informácie, aby nedošlo k mareniu vyšetrovania.

Nuž, dobre premyslený scénar, ktorý občania vo svojom podvedomí roky vnímajú ako samozrejmosť. Takto média ovplyvňujú verejnú mienku. Veď si len predstavte napríklad, že by v televízii zaznelo napríklad toto: Pôjde minister za zlé rozhodnutie, ktoré spôsobilo škodu niekoľko miliónov za mreže ?

Na Slovensku to znie ako scifi. Zákony sú v rukách našich volených zástupcov, ktorým vyhovuje dlhé roky takýto stav. Hra na opozíciu a koalíciu namiesto profesionálneho riadenia štátu spôsobom spolupráce všetkých je zámerne nastavený a je súčasťou scénara, ktorý devastuje nielen Slovensko, ale aj všetky postkomunistické štáty, ktoré sa stali obeťou finančných skupín.

Renomovaní ekonómovia tvrdia: Peňazí je dosť, len sa s nimi špatne hospodári.

Začnú konečne riešiť naši zvolení zástupcovia tento problém ?

Pripomíname najnovšie kauzy:


[br]
[toggle open_icon=“arrow-down“ closed_icon=“arrow-right“ class=“myToggle“]
[toggle_title]Predražené CT prístroje v zdravotníctve[/toggle_title]
[toggle_content]Najodvážnejší zdravotníci na Slovensku, ktorí odhalili predražený nákup CT prístroja: Ministerstvo nás chcelo umlčať!

Doktor Alan Suchánek a zdravotná sestra Magda Kovačičová sa nechceli prizerať, ako štátni zamestnanci šafária s peniazmi.
Keď si uvedomili, že nielen ich, ale aj pacientov podrážajú vlastní kolegovia z Nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch, rozhodli sa obrátiť priamo na najvyššie ministerské miesta. Namiesto pomoci sa podľa ich slov dočkali pohŕdania a nepriamych vyhrážok. Napriek tomu odhalili najväčší škandál v slovenskom zdravotníctve, ktorý stál lukratívne fleky dvoch političiek.

Doktor Alan Suchánek chcel svojim pacientom to najlepšie aj vtedy, keď zistil záujmy rôznych ľudí nabaliť sa na kšeftoch s tým najcennejším. So zdravím. „Chceli sme spravodlivosť. Priebežne sme bojovali proti nečestným veciam. Išli sme proti správnej rade, ktorá chcela najprv nezákonným spôsobom zmeniť štatút nemocnice.
Ministerstvo nám odpísalo, že rada môže všetko, a odporučilo nám, aby sme sa v jej aktivitách nevŕtali. Vraj nie je vôbec isté, že nemocnica bude existovať. Boli to len čisté vyhrážky,“ povedal Alan Suchánek o začiatkoch sporu.

„Najprv nám povedali, že prvý ponúkaný prístroj za milión eur je príliš drahý, vraj nám stačí lacnejší. Hovorili, že na ďalší použijú eurofondy.Nepoužili a kúpili úplne rovnaký o šesťstotisíc viac,“ vysvetlil Suchánek začiatok celej kauzy. Tá nakoniec stála stoličku nielen ministerku Zuzanu Zvolenskú, ale aj podpredsedníčku Renátu Zmajkovičovú.

Nemôžeme mať strach
Alan Suchánek a Magda Kovačovičová na začiatku svojho boja pochopili, že akékoľvek sťažnosti na najvyšších miestach nebudú mať žiaden úspech. Ministerstvo ich nepriamo chcelo umlčať, na listy o predraženom nákupe CT prístroja, ktorý schválila správna rada, nereagoval ani Ficov Úrad vlády. „Keď budú mať všetci strach, ako to tu bude vyzerať?

Môj jediný strach sa týka našich pacientov. Momentálne máme CT prístroj pokazený. Keď ho bude potrebovať hoci aj moja rodina, nebudem jej vedieť nijako pomôcť. A toho sa bojím,“ povedal Alan Suchánek s tým, že síce by sa pacienti už mohli čoskoro dočkať nového a predraženého CT prístroja, ale jeho kúpa by mohla nemocnicu v konečnom dôsledku zlikvidovať.

Piešťanská nemocnica kúpila CT prístroj za 1,6 milióna eur. Predtým odmietla rovnaký model za rovný milión.Ďalšie 3 fotografie v galérii.
Piešťanská nemocnica kúpila CT prístroj za 1,6 milióna eur. Predtým odmietla rovnaký model za rovný milión.

„Ak by sa kúpa tohto prístroja dokončila, nemocnica by zaň musela mesačne splácať viac ako 30 000 eur, čo ju môže ohroziť. Určite by nebola zisková, ako by to bolo v prípade lacnejšieho nákupu úplne rovnakého CT,“ vysvetlil Suchánek. Predražený prístroj mal do nemocnice doraziť už 15. novembra. To, čo s ním a so zaplatenými 1,6 miliónmi eur bude, nevie ani riaditeľka nemocnice.

„Urobili sme to, čo sme mali. Len je mi veľmi ľúto, že to do tohto štádia neprišlo oveľa skôr. Budem teraz len plná očakávania, čo sa stane. Som presvedčená, že sa stala dobrá vec, keď sa všetko odhalilo,“ uzavrela zdravotná sestra Magda Kovačovičová. Obaja zdravotníci sa zhodli, že aby bolo spravodlivosti zadosťučinené, mal by odstúpiť aj Pavol Paška.´

Úspešné ťaženie Medical Group
Spoločnosť Medical Group SK, v ktorej pred rokmi pôsobil Pavol Paška, zarobila najväčšie zisky počas dvoch vlád Róberta Fica. Na tento fakt poukazujú štatistiky, ktoré na základe informácií z portálu finstat.sk prezentoval Daniel Lipšic (Nova). Napriek tomu Paška akékoľvek spojenie s firmou a jeho osobou popiera. „Ja neviem, či neviete čítať, ako sa má človek brániť. V roku 2002 som odišiel z jednej z firiem, v ktorej som pôsobil,“ povedal Paška.

Na otázky, či sa so svojimi bývalými kolegami z Medicalu stretáva, či ich niekedy niekomu odporučil a ako si vysvetľuje úspešnosť firmy počas Ficovej vlády, neodpovedal. Napokon včera podvečer oznámil, že za spájanie svojej osoby s predraženým predajom podal na opozičných poslancov trestné oznámenie. Medical za posledné tri roky získal od štátu za obchody 24 000 000 €, z toho za tri CT-čká päť miliónov.[/toggle_content]
[/toggle]
[br]