Dianie okolo americkej prezidentskej kandidátky Hillary Clintonovej v posledných dňoch naberá na bizarnosti. Po jej kolapse na pripomienke výročia 11. septembra v New Yorku najprv zaujalo správanie jej štábu, ktorý niekoľko hodín mlčal a potom vysvetlil jej kolaps „ľahkým zápalom pľúc“, a potom množstvo špekulácií a teórií, ktoré sa okolo jej zdravia roztočili.

Britský bulvárny denník Daily Mail teraz prichádza s pozoruhodnou konšpiračnou teóriou, ktorá sa vzťahuje k udalosti, ktorá nasledovala po kolapse Hillary Clintonovej. Tá sa ukázala verejnosti za niekoľko hodín, keď odchádzala z bytu svojej dcéry, kde sa údajne zotavila z nevoľnosti, ktorá ju postihla.

Hillary Clintonová so žiarivým úsmevom mávala okolostojacim a uisťovala ich, že sa cíti skvele. Potom, čo boli zverejnené zábery bezvládnej prezidentskej kandidátky nesenej do auta, sa objavili pochybnosti poukazujúce na neuveriteľné až zázračné vzchopenie pani Clintonovej.

Priaznivci konšpiračných teórií majú jasno. Osoba, ktorá pred domom dcéry Clintonovcov mávala novinárom, podľa nich nebola prezidentská kandidátka, ale jej dvojníčka. Fotografie mávajúcej „Clintonovej“ sa stali okamžite hitom konšpiračných webov, kde bola vyobrazená postava do detailov rozpitvavaná. So záverom, že sa nemohlo jednať o Hillary Clintonovú.

Niektorí z teoretikov upozorňujú na rozdiely vo fyziognómiu. Najmä ich zaujal odlišný tvar nosa, rozdielne naušnice alebo výrazne chudšie nohy, než má na iných fotografiách kandidátka Clintonová. Vrcholom špekulácií je potom analýza mávajúcich prstov. Porovnanie s predchádzajúcou fotografiou mávajúcej Clintonovej je vraj jednoznačné. Skutočná Clintonová má na ľavej ruke dlhší ukazovák než prstenník. U ženy mávajúcej pred domom Chelsea Clintonovej je to presne naopak. Preto je vraj jednoznačné, že v tej chvíli stál pred ľuďmi niekto úplne iný.

Iní sa pozastavujú nad tým, že údajná Clintonová sa po rušnom newyorskom bulvári pohybovala úplne sama, bez ochranky, čo je proti všetkým zvyklostiam. Kandidátka je inak v obkľúčení bodyguardov, čo bolo vidieť aj na „kolapsovom“ videu, kde nakladanie Clintonovej do auta okamžite svojimi statnými telami zakrylo niekoľko „goríl“.

Špekuluje sa tiež o rozporoch v správe o zdravotnom stave Clintonovej, ktoré po incidente podal médiám jej manžel, exprezident Bill Clinton.

Konšpirační teoretici teda majú jasno. Hillary Clintonová má dvojníčku, ktorú v nedeľu použila. Pochybnosti o vierohodnosti jej kandidatúry tak stále stúpajú.

zdroj: parlamentnilisty.cz