James Bryan prišiel s originálnym a efektívnym nápadom. Predviedol, akým spôsobom dokážeme pestovať rajčiny, aby sme im zabezpečili stabilnú oporu, ideálne rastové podmienky a závlahový systém. Výsledok je jednoduchý, pôsobivý a zvládne ho vyhotoviť každý.

Bryan vzal obyčajné plastové vedro a vyvŕtal na jeho spodok a po stranách 10 cm od spodku niekoľko dier. Vedro zakopal 15 cm hlboko do zeme a pridal do neho za dve lopaty kompostu. Okolo vedra zasadil štyri sadenice rajčín. Každý druhý deň prilial do vedra trochu vody, aby z neho rajčiny čerpali vodu a živiny. Okolo rastlín umiestnil pletivo, čím im zabezpečil dokonalú oporu.

„Rastliny vyrástli za týždeň, začali kvitnúť a na niektorých sa dokonca objavili malé rajčiny. Úroda je oveľa bohatšia a predbehol som ostatných pestovateľov,“ uviedol Bryan.

Táto metóda je výhodná preto, lebo plánty paradajok rýchlejšie rastú a majú bohatšiu úrodu, keďže sa rovnomerne zavlažujú priamo cez korene.

Ak chcete zasadiť viac plánt, budete musieť zo začiatku použiť väčšie vedro. Päťlitrové vedro na štyri plánty stačí týždenne dvakrát napustiť vodou.

Je dôležité dbať aj na to, aby medzi rastlinami a pletivom bola vzdialenosť 25-30 cm.

Fotogaléria

zdroj: premuza.noviny.sk