Verzia 1: POZOR!!!-Falesne telefónov za penize. POZOR! POZOR! POZOR!
Ahoj všetci, kto máte CZ-mobily!!!!!!!!!! – Toto neni preposlaný mail, ani hoax, stalo sa mi dneska:

Bola som dnes cely den prec a po návrate domov som mala na ceskom mobile 8 neprijatých hovorov v rozsahu tak hodinu medzi telefónom, vse z telefónneho cisla 00420 477 100 111

Ked som to neveriacky študovala, zacal mi telefón zvoniť v ruke znova …

Pretoze mi to zacalo byt dosť podozrivo, zacala som pátrať po tomto telefónnom čísle na internete, a narazila som na diskusiu, kde sa ľudia sťažujú, ze im toto cislo vola taky pravidelne, a ked telefón zdvihnú, hovor sa automaticky preruší, avšak vo vyúčtovaní na konci mesice maju tzv darcovskej volani – tj, ako som to azda spravne pochopila, objavi sa im vo výpise strhnutá akási suma, ktorú vôbec neprotelefonovali s poznámkami, ze ide o tzv darcovskú volani.

Takze prosim, toto cislo si nekam vsetci napiste a ked sa vam objavi na mobile, tak nedvíhať!!!!!!!

Tu odkaz na stranky, ktore som o tom na internete nasla:

http://www.tet.cz/forum/viewtopic.php?p=13638

Pocas doby, nez som napísala tento mail, zvonil ešte dvakrát … 🙁 (.
PROSIM pošli ďalším kamarátom a známym. DIKY.

Verzia 2

Ahoj všetci, kto máte CZ-mobily!!!!!!!!!!

Toto nie je preposlaný mail, ani hoax, stalo sa mi to dneska.
Bola som dnes celý deň preč a po návrate domov som mala na mobile 8 neprijatých hovorov v rozsahu tak hodinu medzi telefonáty, všetko z telefónneho čísla +420 477 100 111. Keď som to neveriacky študovala, začal mi telefón zvoniť v ruke znova ….

Pretože mi to začalo byť veľa podozrivé, začala som pátrať po tomto telefónnom čísle na internete, a narazila som na diskusiu, kde sa ľudia sťažujú, že im toto číslo číslo volá taky pravidelne, a keď telefón zdvihnú, hovor sa automaticky preruší, avšak vo vyúčtovanie na konci mesiaca majú tzv darcovskej volanie tj, ako som to snáď správne pochopila, objaví sa im vo výpise strhnutá akási suma, ktorú vôbec neprotelefonovali # s poznámkou, že ide o tzv. darcovské volanie.
Takže, prosím, toto číslo si niekam všetci napíšte a keď sa objaví na mobile, tak nedvíhať!!!!!!!
Tu odkaz na stránky, ktoré som o tom na internete našla:
http://www.tet.cz/forum/viewtopic.php?p=13638
Počas doby, než som napísala tento mail, zvonil ešte dvakrát ….
Prosím pošli ďalším kamarátom a známym.
VĎAKA.

Verzia 3 – jeseň 2012 s doplneným textom

… IHNEĎ preposielajú. A ja túto informáciu doplním upozornením na ďalšie kurvy zo servera … bezreklamky.cz, ktorí náhodne volajú na rôzne t.č. a blaha a dôverčiví ľudia po zdvihnutí sa dozvie, že si s nimi chcú porozprávať a prosí ich o jednoduché odpovede na jednoduché otázky štýlom áno – nie s tým, že hovor je nahrávaný. Otázky sú typu: ste slobodný-ženatý?, Vedie okolo vášho domu cesty?, Máte deti? a podobne.
K Vašej hrôze vám príde ihneď na druhý deň po hovore doporučený list s faktúrou na 3000, – Sk, ktorý nič netušiac prevezmete. Po preštudovaní priloženej obchodnej „zmluvy“ písané klasickú blchou písma zistíte, že súhlasíte so zaslaním zálohovej faktúry predmetnej „spoločnosti“ v uvedenej výške. Po reklamácii u tejto spoločnosti je vám prehraný zmanipulovaný hovor, kde s hrôzou zistíte, že ste sa telofonicky zaviazal k úhrade faktúry a zaslanie obchodné zmluvy dop. listom. Pri rokovaní s právnikmi vám väčšina odporučí faktúru uhradiť a po tej s neistým výsledkom vymáhanie čiastky späť, čo vás bude stáť čas a peniaze. Majú to totiž perfektne ošetrené podľa platnej legislatívy a než sa nazdáte už búši na dvere exekútor.
NA TO je však veľmi JEDNODUCHÝ RECEPT: CUDZEJ A NEZNÁMA ČÍSLA, KTORÁ NEMÁM V adresára telefónu NEBRAŤ A PRIAMO hádzať do koša. A AK MI NĚKDOZNÁMÝVOLÁ Z NOVÉHO ČÍSLA, TAK SA MUSÍ láskavo IDENTIFIKOVAŤ, najlepšie smsky. INAK má smolu …. TAK BACHA NA RÔZNE sviňu, KTORÉ TENTO Nečasův svinský REŽIM plody … K.V.

Bol som dnes celý deň preč a po návrate domov som mal na mobile 8 neprijatých hovorov z čísla: 420 477 100 111.
Pretože to začalo byť veľa podozrivé, začal som pátrať po telefónnom čísle na internete a narazil som na diskusiu, kde sa ľudia sťažujú, že im číslo volá taky pravidelne.
Keď telefón zdvihnú, hovor sa automaticky preruší, avšak vo vyúčtovaní na konci mesiaca majú tzv.dárcovské volanie 1 min. za 100 Sk.
Prosím, toto číslo si zapamätajte a keď sa objaví na mobile, tak nedvíhať!!!!
Sprosto a drzo vás okradne o 100Sk.
Prosím pošli ďalším kamarátom a známym.

Poznámka redaktora:

Na internetovej adrese uvedenej texte reťazovej správy bolo je naozaj diskusné fórum, kde sa o tomto telefónnom čísle diskutuje. Niektoré príspevky potvrdzujú, že z uvedeného čísla im bolo niekoľkokrát volané, čo možné je. Objavujú sa tu však aj rôzne rádoby zaujímavé, príspevky o naúčtovaných sumách za prijatý hovor alebo dokonca SMS. Ak by pisateľ dodal, že bol v zahraničí a hovor bol uskutočnený cez roaming, dalo by sa tomu aj veriť, ale ak sa jednalo o tuzemský hovor cez svojho operátora, je toto tvrdenie pochybné.

Za prijaté hovory sa neplatí. Jediná možnosť je volanie na účet volaného, ​​ale túto informáciu sa príjemca dozvie po príjme hovoru a musia s platbou súhlasiť.

Pokúšal som sa niekoľkokrát dovolať na uvedené telefónne číslo. Skúšal som to niekoľko dní, v rôznom čase a na druhej strane bol vždy iba obsadzovací tón. A žiadne kredity za volanie sa nestrácali 🙂

Niekoľkokrát sa nám tiež stalo, že z uvedeného (alebo aj iného) čísla volali ohľadom prieskumu, fantasticky výhodnej ponuke alebo dokonca výhre. Na prieskumy a telemarketing reagujeme okamžitým rozlúčkou a zavesením telefónu!

Všetko sa opäť odohralo bez strhnutia kreditov závratných súm na výpise.

Škoda, že autorka reťazového e-mailu volanie neprijala. Mohla sa ihneď dozvedieť, prečo ju volajú. Podľa diskusie v spomínanej konferencii to mohol byť nejaký telemarketing. Ak niekomu stále volajú, je to nepríjemné, ale šírením reťazové správy nikomu nepomôžete. Bude jedna skupina ľudí obťažovaná vyzváňaním, druhá zbytočnými reťazovými e-maily. Potom sa mnoho ľudí čuduje, komu všetkému sa môže dostať jeho e-mailová adresa.

Stanovisko servera HOAX.CZ k telemarketingu, telefonickým prieskumom a podobným aktivitám:

Server HOAX.CZ telemarketing, tefenonické prieskumy, ponuky a ďalšie podobné aktivity nepodporuje a naopak k nim prihliadame podobne ako k spamu, teda ako k nevyžiadaným obťažujúcim telefonátom.

Na tieto telefonáty reagujeme okamžitým slušným rozlúčkou a zavesením.

Je na každom, aby si rozhodol, ako sa pri obdobnom telefonátu zachová. Je nutné, aby si riadne uvedomil na čo reaguje a odpovedá, či sa k niečomu nezaväzuje alebo nesúhlasil s niečím, čoho by po chvíli rozmýšľania mohol ľutovať.

Tiež je potrebné zachovať opatrnosť, aby ste neposkytli dôverné informácie cudzím osobám, ktoré ich môžu ďalej zneužiť. Aj z rôznych zdanlivo nezávislých prieskumov možno pomocou šikovných nenápadných otázok poskladať o Vás alebo vašej domácnosti zaímavý obrázok.

Nikdy nemáte istotu, kto Vám naozaj volá!

Stanovisko servera HOAX.CZ k Verziu 3. – Jeseň 2012

Táto verzia je ukážkou ďalšia mutácia reťazové správy, ktorá pochádza z roku 2008 varujúce pred drahým príjmom hovoru z určitého čísla. K aktivitám menovanej spoločnosti možno nájsť rôzne informácie na Internete a je na každom, aby si obrázok urobil sám. Riaditeľovi spoločnosti bol daný priestor na jeho reakciu v časti vyjadrenia zainteresované osoby.
Rozhovor s pánmi Filipom Brodan (Bezreklamky) a Davidom Ondrejkovič (Spoločná obrana) si môžete vypočuť v záznamu programu na CR6 – Zaostrené na občana (MP3).

Vyjadrenie odborníka alebo zainteresované osoby
Reakcia spoločnosti BEZREKLAMKY s.r.o. k reťazového e-mailu

Vážení obchodní partneri,

v posledných mesiacoch sa naša spoločnosť stala terčom útokov aktivistov Ondrejkovič, na ktorého bolo už podané trestné oznámenie. Keďže niektoré z vás „nevyberaným spôsobom“ kontaktoval tiež (a ako niektoré našich obchodných partnerov, tak napríklad Políciu SR, súdy, ČOI alebo Slovenskú poštu označil za nami skorumpovanej a ovládané), vznikli za týmto účelom novej webovej stránky http://fakta. bezreklamky.cz, kde je celá „kauza“ zdokumentovaná a kde sú ako výroky a obvinenia tohto aktivistami, tak aj jednoducho vysvetlené a dokázané, že sa jedná o mediálnu bublinu, za ktorú aktivista Ondrejkovič stojí.

Zároveň bola do médií včera zaslaná tlačová správa s otvoreným listom danému aktivistovi, aby teda doložil svoje obviňujúci tvrdenia. Tlačovú správu a otvorený list zasielame s ukážkami komunikácie niektorým z vás v prílohe.

Na youtube je teraz video, ktoré ukazuje ním použitý návod, ako zničiť akúkoľvek firmu v 5 krokoch. Odporúčam toto minimálne zhliadnuť, aby ste videli, ako je to v ČR jednoduché: http://www.youtube.com/watch?v=bxNOHSYMFPU

V prípade otázok sme vám k dispozícii na nižšie uvedených kontaktoch

Ďakujem a som s pozdravom

Bc Jan Guzi
riaditeľ spoločnosti

BEZREKLAMKY s.r.o.
Křižíkova 332/1
18600 Praha 8 – Karlín

www.bezreklamky.cz

Dobrý deň,

S týmto konkrétnym Hoax nemám ja osobne ani nikto z vedenia nášho združenia nič spoločné. Keďže však ide o roky známu firmu, ktorá je v hľadáčiku mnohých ľudí aj médií v tejto krajine pozri zbierka reportáží, nie je vylúčené, že niekto k varovanie pred ich praktikami použil tento netradičný spôsob virálneho marketingu.
Tiež je možné, že niektorí ľudia ich telefonáty skutočne vnímajú tak, ako sú v príslušnom Hoax popísané a to vďaka psychologické manipulácii s volaným ktorá je spomenutá napríklad tu: http://play.iprima.cz/all/285377/3773

S pozdravom

Mgr. David Ondrejkovič
Občianske združenie Spoločná obrana
www.spolecna-obrana.estranky.cz