Predseda Smeru sa rozhodol, že pred voľbami sa o svoje myšlienky s čitateľmi Nového Času nepodelí.

Posledné dva týždne pred voľbami sme na tomto mieste prinášali rozhovory s lídrami politických strán, ktoré majú podľa prieskumov reálnu šancu dostať sa do parlamentu a najbližšie štyri roky tak spravovať krajinu.

V stredu mal tento priestor vyhradený premiér a predseda Smeru Robert Fico (51). Ani za dva týždne však nedokázal Novému Času poskytnúť rozhovor a do poslednej možnej chvíle naťahoval čas. Napokon zo strany odpovedali, že rozhovor jednoducho nebude. „Denník Nový Čas pred voľbami otvorene vstúpil do antikampane proti strane SMER-SD a v rozpore so žurnalistickou etikou sa pre­ukázateľne priklonil k niektorým opozičným stranám. Neodprezentoval pozitívne témy, s ktorými prišla vláda, a naopak, tendenčným spôsobom spracoval všetky tie, ktorým musela čeliť…“ vysvetlili. Pravda však je, že Nový Čas si za všetkým, čo o politike Smeru aj iných strán vypublikoval, stopercentne stojí.

A z úcty k čitateľom zverejňujeme aj otázky, ktorým by Robert Fico v našom politickom ringu čelil. Samozrejme, aj s podpásovkou, ktorú dostal každý šéf strany.

Pred niekoľkými rokmi ste povedali, že v roku 2014 už v politike nebudete. Klamali ste?

O štyri roky ešte budete v politike?

Viacerí odborníci nechceli hodnotiť váš program na roky 2016 – 2020. Povedali, že žiadny nemáte. Prečo ste si nedali záležať na jeho predstavení voličom?

V posledných mesiacoch štrajkovali učitelia aj zdravotné sestry. Prečo ste nevyhoveli ich požiadavkám?

Podľa oficiálnych štatistík sa migranti o pobyt na Slovensku netrhajú. Prečo o nich stále hovoríte a chcete posilniť policajný zbor o tisícky policajtov?

Tvrdíte, že bojujete proti schránkovým firmám. Napriek tomu je treťou najziskovejšou firmou na Slovensku práve schránka. Ako je to možné?

Pred voľbami ste sa pustili do Igora Matoviča v súvislosti s predajom jeho firmy. Po­dľa niektorých právnikov ste porušili daňové tajomstvo. Ako to vysvetlíte? Odkiaľ ste mali dokumenty?

V prípade vážnych káuz, ako pri cétečku, ste vyvodili politickú zodpovednosť. Napriek tomu Martin Senčák odišiel z ministerstva zdravotníctva na Úrad pre dohľad a zarába ešte viac. Je toto vyvodenie zodpovednosti?

Posledné štyri roky ste mali pohodlnú väčšinu, prečo ste sa nepustili do komplikovanejších reforiem, napríklad v oblastiach súdnictva, zdravotníctva či školstva?

PODPÁSOVKA:

Ako sa vám spolupracuje s Máriou Troškovou? Bavia vás momentálne náročné služobné cesty o čosi viac?

Premiér Fico ignoruje silné médiá

Nový Čas – odmietol predvolebný rozhovor, ktorý sme robili so všetkými lídrami relevantných strán

Denník SME – novinám neodpovedá už niekoľko rokov s odôvodnením, že sú orientované proti vláde

Denník N – nazval protivládnym „od rána do večera“ a na tlačovkách novinárom neodpovedá

Výhrady mal aj k RTVS – požadoval od televízie väčší priestor a podporu vlády v súvislosti s migračnou politikou. „…očakávam, že tento oficiálny zahraničnopolitický postoj vlády budete podporovať…“ povedal Fico

zdroj: cas.sk