V stredu 7. januára zaútočila trojica maskovaných mužov na redakcii satirického týždenníka Charlie Hebdo v Paríži. Útok bol neobyčajne brutálny a profesionálny, zahynulo pri ňom 12 ľudí. Muži strieľali z Kalašnikova a mali aj granátomet. Existuje skoro dokonalé video natočené kýmsi z vyššieho poschodia, kde je vidieť začiatok útoku a zabitie jednej obete. Podľa prvých správ vraj vrahovia volali Alah Akabar, táto informácia sa neskôr zo správ vytratila, ale objavila sa iná, podľa ktorej jeden z útočníkov zakričal: „povedzte médiám, že toto je jemenská al-Kájda“.

Do médií už po niekoľkých hodinách prenikla informácia, že páchateľmi sú bratia Chérif a Said Kouachiovi (ako to tak skoro zistili?) A ich osemnásťročný kamarát Hamyd Mourad. Ten sa už polícii vzdal, keď sa z internetu dozvedel, že bol označený za páchateľa, sám tvrdí, že bol v škole a s útokom nemá nič spoločné. Bratia Kouachiovi sú deťmi alžírskych prisťahovalcov, narodení v Paríži, hovoria francúzsky plynule a bez akcentu.

Honu na oboch bratov sa zúčastňuje cca 50 tisíc policajtov, v Paríži posilnili bezpečnosť na bezprecedentnú úroveň rovnajúcu sa takmer stannému právu, polícia stráži úplne všade a úplne všetko a bola povolaná aj armáda. Rovnako ostatné štáty Západu radostne posilnili bezpečnostné opatrenia a zväzovanie obyvateľov.
Tak nejako si vybavujem podobnosť s tzv. Bostonským masakrom, kde v apríli 2013 pri maratóne v Bostone vybuchli dve bomby a usmrtili troch ľudí. Vtedy tiež čoskoro po útoku boli známe mená páchateľov, tiež išlo o bratov, tentoraz z Čečenska a americké bezpečnostné zložky na ne tiež usporiadali bezprecedentnú štvanicu, do ktorej bola zapojená aj armáda. Že sa nám tí čečenskí / alžírski súrodenci ale nejako vyfarbujú, čo?

Rovnako o motíve útoku na parížske nakladateľstvo Charlie Hebdo majú (prinajmenšom) médiá jasno. Neviem, či je to oficiálne stanovisko vyšetrovacích orgánov, ale bratia Kouachiovi spolu s kamarátom Hamyd Mouradim postrieľali dvanásť ľudí, pretože zrejme boli urazení karikatúrami proroka Mohameda, ktoré časopis pred niekoľkými rokmi uverejnil. Ako moslimov ich to vraj tak urazilo, že jednoducho chytili samopale a išli si to vybaviť „po moslimsky“. Inými slovami, máme tu zjavných moslimských náboženských fanatikov, primitívov a plných nenávisti.
Tak ja neviem, veríte tomu?

Mne celý ten prípad, respektíve to, ako je prezentovaný a celá hystéria s posilnením bezpečnosti s krížikom po funuse páchne ako pol roka odležaný syr.
Toto bol perfektne profesionálne pripravený masaker. Včera (ešte pred oznámením mien útočníkov) iDnes uverejnili názor odborníka na terorizmus Mariana Brzybohatého.
Citujem z článku:
Ako je možné, že sa všetkým útočníkom následne podarilo utiecť?
Ako hovorím, nebol to náhodný útok. V redakcii bol v podstate len útočný tím. Ale celý tím, ktorý takúto operáciu pripravuje, je podstatne širší. Mali vypracovaný plán útoku, ale aj plán ústupovej cesty, úniku z miesta činu. Mali zmapované celé okolie. Vedeli, čo robia, a poznali reakciu bezpečnostných síl.
Hovoríte, že útočila len malá časť skupiny. Dokážete odhadnúť, koľko ľudí sa podieľa na príprave takéhoto teroristického útoku?

Nerád by som hádal, to by bolo na celú prednášku. Ale pravdepodobne ich bolo oveľa viac. Niekto musel zabezpečovať informácie, niekto to musel naplánovať, zabezpečovať logistiku. Požiadavky na počty ľudí a na ich kvalifikáciu sú v tomto prípade veľmi špecifické. A takého človeka nezoženiete na každom rohu. Jednalo sa pravdepodobne o ľudí, ktorí boli na tento spôsob útoku vycvičení.

Niekoľko hodín po vyjdení toho článku tie isté noviny oznámili, že za útokom sú dvaja bratia a ich osemnásťročný kamarát. Dáva to zmysel? Mne nie. 🙂 Kde vzali traja mladí chalani samopale a dokonca granátomet, ako si zaistili logistiku celej akcie, ako vedeli, aké bezpečnostné opatrenia fungujú v budove (vydavateľstvo bolo strážené políciou kvôli skorším hrozbám), kto ich naučil tak dokonale vraždiť, ako si pripravili vozy, ktoré na úteku striedali, kde na to vzali prachy (taká vec je drahá, nemyslite si) a ako je možné, že napriek perfektne profesionálne odvedenej práci polície už za niekoľko hodín vedela, kto sú?

Pripomína mi to známy cestovný pas Mohameda Atty, ktorý bol niekoľko hodín po zrútení dvojičiek nájdený v rozpálených a horiacich troskách mrakodrapov nedotknutý ako panna, hoci z lietadiel a ich cestujúcich zostalo inak veľmi málo. 🙂 Spolu s príručkou Ako riadiť lietadlo v arabčine nájdenú v aute zaparkovanom na letisku.
A ak za tým stojí naozaj nejaká moslimská teroristická skupina, prečo sa doteraz k útoku verejne neprihlásila? Toto predsa teroristi robia radi. Sú na svoju „prácu“ hrdí. Prečo skromne mlčí jemenská al-Kájda?

Sorry, ale táto práca bola dielom profesionálnych zabijakov, vycvičených a podporených profesionálnou organizáciou, v tom súhlasím s vyššie citovaným odborníkom na terorizmus. Toto nie je arabský štýl a nie je to ani ich mentalita. Moslimskí fanatici takto neuvažujú a neplánujú do posledného detailu v hollywoodskom štýle akčných filmov. Keď zabíjajú, tak jednoduchšie. Napríklad nastražia podomácky vyrobenú bombu alebo tak niečo podobné.

Takže si položme otázku Cui bono ?, komu to prospelo ?, ktorá väčšinou naznačí smer úvah, ktorým by sme sa mali uberať.
Prospelo to moslimom a Arabom všeobecne? Čoho tým dosiahli, ak to urobili? Ja myslím, že tým útokom strašne stratili. Stratili kredit, ak vôbec nejaký mali, stratili dôveru, sympatie mlčiaca väčšiny, alebo aspoň neutralitu v názoroch na ne. Útokom na ich vieru nielen nezabránili, ale ešte ju podporili, teraz budú ďalšie časopisy zo vzdoru a kvôli akejsi údajnej „slobode prejavu, ktorú si my na Západe nenecháme vziať“ tým tupcom uverejňovať podobné hlúpe karikatúry proroka Mohameda, moslimovia budú – ako etnická skupina a ako náboženstvo vystavení šikanovaniu a posmeškom ešte viac než pred tým. A to nielen vo Francúzsku, ale v celom západnom svete.

K čomu to povedie? K ďalšiemu vyhroteniu nepriateľstva! Moslimovia sa ešte viac zomknú, ešte viac radikalizujú. Cítia sa ohrození – a právom! Od 11. septembra 2001 sú moslimovia a islam všeobecne neustále tŕňom v oku západnej civilizácie. Útoky a posmešky sa stupňujú, čo je najhoršie, sú vedené oficiálne v masmédiách takže sa pomaly a nenápadne vytvára akýsi konsenzus, že islam = zlo. Je to samozrejme nezmysel, islam nie je horší ako kresťanstvo a určite je omnoho menej nebezpečný než isté temné proti-ľudské náboženstvo, ktoré učia, že jednu etnickú skupinu Boh vyvolil, aby vládla, a dal jej do područia všetkých ostatných ľudí ako sluhu. A že tí sluhovia nemajú väčšiu cenu ako dobytok.

Moslimovia by museli byť fakt „vylízaní“, ak by takúto šialenosť vykonali. A ak boli „tak vylízaní“, ako to ide dokopy s perfektne a profesionálne pripravenou operáciou vraždenia?

Zhodneme sa asi na tom, že to moslimom neprospelo. Ďalej už to nebudem rozoberať, smer úvah som naznačil a zvyšok domyslíte sami.
Schyľuje sa ku konfliktu civilizácií. Sme vmanévrováváni do boja, ktorý nie je náš. Máme bojovať v náboženskej vojne za niekoho, kto si sám seba príliš cení a je príliš zbabelý, aby ten boj viedol. Pamätajme na to. A až vám zase príde emailom nejaký nenávistný proti-moslimský pamflet, ako sa to stáva mne teraz pravidelne, radšej to vymažte a neposielajte to ďalej. Nebuďte bábkami niekoho, kto ťahá za nitky v pozadí.

zdroj: zvedavec.org

Vražda policajta bola nainscenovaná:

– Na ležiacom policajtovi nie je vidieť žiadne predtým utŕžené zranenia. Pošmykol sa?
– Výstrel išiel mimo;
– Na ilustračnom foto je vidieť, čo zostane na asfalte po výstrele do hlavy z pištole. A tu bol použitý kalašnikov zo vzdialenosti 40 cm
strela-do-hlavy

zdroj: nwoo.org

Detail z údajnej vraždy policajta.