Putin USA: „Keď budem chcieť poznať váš názor, poviem vám ho“

Neuplynul ani deň od chvíle, kedy Rusko k šoku celého sveta ohlásilo odchod zo Sýrie a je tu ďalšia správa z kategórie šokujúcich: „Kurdi na severe Sýrie vyhlásia federáciu“. No, blik – konečne kamienok, po ktorého vložení mozaika dostáva podobu! Aby nebolo málo, súčasne sa objaví správa, že Sergej Lavrov chváli kanál RT za to, akú prácu odvádza v upozorňovaní na situáciu tureckých Kurdov. Čím tu máme v súhrne odkaz na tie dve krajiny, ktoré v poslednej dobe najviac plnia stránky novín: Sýriu a Turecko. K tomu si odovzdajte Irak, v ktorom celé blízkovýchodné dianie vznikom tvz. Isil začalo a k tomu Irán, cez ktorý došlo k vrcholu blízkovýchodného diania minuloročnou jadrovou dohodou sveta s Iránom (a po nej k zrušeniu anti-iránskych sankcií). K tomu nezabudnime na Líbyu, ktorá opäť začína byť aktuálna (snáď symbolicky v nej má byť celé dianie ukončené) a k tomu si pridajme nielen nastupujúci význam Číny, ale – a to predovšetkým – islamizáciu Európy. A všetky kamienky naraz tvoria mozaiku, tzn. komplexný obrázok našej súčasnosti. Iste, ešte v nej chýba Ukrajina, ale tá už je súčasťou celkom inej mozaiky – mozaiky, v ktorej ide o Rusko (a mozaike oveľa významnejšej, pretože cez ňu ide o ľudstvo čoby celok!).

Obama: „Rusko musí dať na náš názor“. Putin: „Až budem potrebovať váš názor, poviem vám ho“

Ale po poriadku a ak má byť súčasnosť pochopená, tak z vyššej perspektívy. A to znamená začať u tzv. globálnych elít (GP).

Najväčším problémom sveta je „americký štýl“ života. Ako ho zastaviť? Riešenie ponúka Východ!

Šetriace žiarovky, šetriace vysávače, šetrné splachovanie, sociálne byty, ekologické zatepľovanie domov, ekologické konferencie – uvedomuje si niekto, že za všetkým stojí likvidácia amerického štýlu života, ktorý možno nazvať tiež konzumným štýlom života? A že ide o štýl života, ktorý sa globalisti rozhodli zastaviť ako nežiaduci, lebo z ľudstva vytvoril tvory, ktorí – slovami Pjakina – „planétu žerú ako sarančata“?

A pretože planéte najviac škodiacou kultúrou je kultúra euroamerická (a kľudne si za to dosaďme označenie „kresťanská kultúra“, k čomu ja dodávam, že je to tá najhoršia kultúra, ktorá kedy na svete bola, čo ale zrejme bol účel jej vytvorenia!) A pretože túto kultúru nejde prerobiť, rozhodli sa globálny vodcovia (GP) ju zrušiť – vymeniť.

Dlho zastávam názor, že nie je lepšieho prostriedku, ako zjednotiť davy naprieč hranicami, ako je náboženstvo. A náboženstvo je preto prostriedkom, ktorým globálny vodcovia môžu najlepšie manipulovať davy. Od dávnych čias sú preto národy ovládané na jednej strane kresťanstvom a na druhej islamom (že obe náboženstva boli umelo vytvorené, to by bolo na iný článok), pre súčasnosť však je dôležité to, že zatiaľ čo kresťania majú vysoké nároky na konzum a teda spotrebu prírodných zdrojov, moslimské potreby sú v tomto smere minimálne. A prečo teda prerábať kresťanmi, keď oveľa jednoduchšie je vymeniť ich za moslimov! A tým sa dostávame k islamizácii Európy a ku globalizačnej politike, ktorej vrcholnou predstaviteľkou je Angela Merkelová. Ale pozor, pretože to nie je celé – od čias kresťanstva ľudstvo nevynašlo lepšiu ideológiu, než je marxizmus. Čo môžeme zhrnúť asi tak, že konečným cieľom nie je víťazstvo islamu nad kresťanstvom, ale víťazstvo marxizmu (ateizmu) nad všetkými náboženstvami! Základná otázka ale znie, ako vykonať oboje, tzn. 1) zrušiť „pažravé sarančata“, teda kresťanov a zároveň zrušiť aj moslimov (a preto zrušiť hlavné centrum zvyšku Osmanskej ríše, udržiavanej od konca WW1 aj WW2 – Turecko).

Aj vznikol plán na prekreslenie hraníc Blízkeho východu, ktorý má zabiť dve muchy jednou ranou:

1) prisťahovaleckou politikou zruší kresťanskú Európu (to isté sa prisťahovaleckou politikou má stať s USA)
2) cez Irán bude vo svete zavedená ideológia islamu a následne cez Čínu ( a jej spojenectvo s Iránom) potom konečná ideológia celosvetového marxizmu (a opakujem, že nie je náhoda, že v Číne sa stretli dva základné izmy 20. storočia, kapitalizmus a komunizmus). Tzn. ateistická ideológia, v ktorej nikto nebude potrebovať peniaze (bude stačiť čipovanie?), v ktorej si všetci budú rovní (základný príjem?) a s ktorou na zemeguli nastane to, čo jehovisti-marxisti-komunisti na každom rohu propagujú ako „Raj na Zemi „.

Za územie a predovšetkým za národ, cez ktorý má k tejto globálnej zmene dôjsť, boli vybraní Kurdi. Budem sa opakovať, že je to národ, ktorý vyznáva kult Slnka a satanizmu a že je to národ, ktorý je najhustejšie osídlený na území okolo koreňov našej biblickej kultúry – okolo hory Ararat, na ktorej mal pristáť Noe po tzv. potope sveta. Že je to národ, ktorý uctieva kult Adama (homosexualita?) A že v súhrne národ, ktorý môže zaviesť budúcu vodcovskú svetovú ideológiu a s ňou ako toľko spomínaný kult Slnka a satana, tak následne aj marxizmus. Pretože v súhrne je to národ, ktorý uctieva nielen najstaršie náboženstvo, ale zároveň nemá problém uctievať všetky náboženstvá sveta.

Záujmom globalistov je vznik Kurdistanu – iba Rusko to pochopilo. A GP pochopil, že USA sú tupé a že bez Ruska to nepôjde!

Zhrňme si, že globálny vodcovia už dlho pracujú na tom, ako zastaviť to, čo sa volá „večný rast“. Za tým účelom vymysleli marxizmus a cez Lenina ho ako na prvý národ zaviedli na Slovanov s tým, že z Ruska bude zavedený na celú Európu. A to predovšetkým s pomocou Nemecka, v ktorom vznikol, resp. s pomocou nemeckého spojenca Francúzska, kde globalistom za tým účelom predtým poslúžila ako Francúzska revolúcia, tak poťažmo aj Napoleon. K tomu si doplňme, že marxizmus = v podstate sionizmus. A k tomu si doplňme, že to bol Stalin ( „stalinizmus“), kto toto ťaženie nielen v Rusku (ZSSR), ale aj v časti Európy zastavil.

Výsledkom stalinizmu bolo, že marxizmus a s ním „zastavenie rastu“ sa nekonalo, ba naopak stalinovský socializmus doviedol západ a východ k súťaživosti. A s ňou došlo k súpereniu dvoch veľmoci až natoľko, že Rusko (ZSSR) USA technologicky predbehlo – keď nie inak, tak určite v kozmických programoch. Stalin spôsobil to, čo možno z pohľadu globalistov (a z pohľadu zavádzania marxizmu) nazvať ako meškanie.

Svojím spôsobom rovnakou mierou prispel aj Hitler, na ktorého sa v zjednotení Európy a pokorenie Ruska vsádzalo rovnako, ako na Napoleona a Lenina- Ale ani Hitler neuspel a to nielen tým, že v prvej fáze si porozumel so Stalinom predovšetkým v otázke antisionismu (a preto aj v otázke Poľska, nehovoriac o tom, že okrem Slovanov a židov vraždil aj slobodomurárov, k čomu v roku 1943 mal iniciovať vznik filmu), ale ktorý rovnako ako Napoleon narazil na Rusov tesne pred Moskvou (dokonca na rovnakom mieste).

Stalin aj Hitler urobili marxistickým globalizačnom záujmom čiaru cez rozpočet tým, že
1) v prípade Stalina musel GP pristúpiť na kompromis, že nie marxizmus, ale stalinizmus bude veliť polke Európy
2) v prípade Hitlera musel počkať nejakých cca 50 rokov, než sa zabudne na zverstvá fašizmu a aby mohlo dôjsť k novému zjednoteniu Nemecka tak, aby veľké Nemecko opäť stálo v čele ďalšieho pokusu ako o zjednotenie Európy, tak opätovného ťaženie na Rusko. V súhrne aby Nemecko stálo v čele opätovného pokusu o zavedenie marxizmu ako v Európe, tak v Rusku. A opätovne aby riešilo aj rasovú otázku Európy, tentokrát ale všetko „zamatovo“! A možno aj tí, ktorí nerozumejú rusky, pochopia i len vizuálne, o čom je ruské video „Zákon času – štvrtý stupeň riadenia ľudstva“ (čas 19:15) a pochopia, o čom je súčasné prekresľovanie dejín a s ním davové vymývanie mozgov:

Dávno tomu globálny vodcovia nielen pripravovali tzv. disidentov, ale predovšetkým čakali na „správneho“ vodcu v Rusku. A ten prišiel s Gorbačovom a s jeho perestrojkou, ešte pred ním s Lechom Valesom (o ktorom je stále viac zisťovania, že to bol príslušník KGB). V neposlednom rade si ale globálny vodcovia museli počkať aj na „správneho“ pápeža, ktorým sa stal globalista Poliak Ján Pavol II.

Cez všetky snahy však záujmy globalistov o zavedenie celosvetového marxizmu nabrali také oneskorenie, že ekonomický rast sa im vymkol z rúk. Ba čo je oveľa horšie – z rúk sa im vymkol ich základný mocenský nástroj – Spojené štáty. Keď po nástupe Gorbačova padol komunizmus a následne sa rozpadol ZSSR, globalisti začali presúvať centrum sveta z USA do Číny, v ktorej už mali marxizmus nachystaný. Odovzdanie hegemónie Číne a cez ňu celosvetové zavedenie marxizmu však išlo ruka v ruke s prekreslováním hraníc Blízkeho východu. Preto vznikol plán „Sedem krajín do piatich rokov“, ktorého výsledkom má byť nahradenie Saudskej Arábie Iránom, k tomu odstavenie Ukrajiny a Turecka čo by ruských energetických rúrok do Európy a ich nahradenie Kurdistanom.

Spojené štáty však nepochopili, že vytváraním Kurdistanu nejde o pokračovanie ich hegemónie a ich doláru, ale o ukončenie osmanských ambícií Turecka na strane jednej a o zrušenie európskej kresťanskej kultúry cez migrantov na strane druhej. Spojené štáty nepochopili, že na Blízkom východe nejde o ich záujmy, ale že vytvorením Kurdistanu tam majú iba splniť globalizačnú úlohu. A že súčasťou tejto úlohy je aj ukončenie doterajšej dominujúcej podoby islamu – sunnitov na čele so SA a Tureckom (spojenci USA) a namiesto toho nástup šiitov na čele s Iránom (a jeho spojencov, či už to v budúcnosti bude Čína, ako si praje GP , či Rusko, ktoré do hry vstúpilo cez Sýriu a slovami Putina vetou: „Ak draka neizbežna, nado biť Pervym“).

Než sa z tejto veľmi širokej časovej perspektívy vrátim do súčasného diania okolo Turecka a Sýrie a tým k úlohe Ruska a Kurdistanu, musím opäť pripomenúť svoj dávny článok, v ktorom som – podľa môjho – popísala celú pointu doby po roku 1989, a to článok s plánom „Sedem krajín do piatich rokov“, na ktorý od jeho spísania už len rôzne nadväzujem. V ňom som opísala ako energetický význam Iránu a v súvislosti s energetickými rúrkami aj úlohu Ukrajiny a Turecka, ako aj význam Kurdistanu, ktorý má obe tieto krajiny ako základný energetický uzol nahradiť. Ale predovšetkým chcem upozorniť na mapy o prekresľovanie hraníc Blízkeho východu, ktoré som umiestnila do záveru spomínaného článku.

Z nich je totiž maximálne zjavné, ako už dávno tomu vznikol plán na vytvorenie Kurdistanu, ktorého hranice majú zahŕňať presne to územie, ktoré ovládol tzv. Isil a ktoré „náhodou“ zahŕňa presne tie oblasti, ktoré oplývajú najväčšími zdrojmi ropy – plus ropnými terminálmi.

Na túto tému som odvtedy písala veľakrát, naposledy obšírne v článku „Schyľuje sa k boju buď alebo“, ale na rovnakú tému som písala aj tu. A dnes tu máme dve zásadné správy – prvú, že Rusko odchádza zo Sýrie a druhou, že Kurdi na severe Sýrie sa chystajú vyhlásiť federáciu. Hoci sa to nezdá, obe správy spolu veľmi súvisia (ba čo viac, veľmi súvisia aj s utečeneckou krízou v Európe a s politikou Angely Merkelovej, pretože obe veľmi súvisia s Tureckom). Prúser je, že kto nie je schopný širokospektrálneho pohľadu na celé dianie, ten nechopí, ako všetky udalosti navzájom súvisia. A pretože toho nie sú schopné ani USA, nemožno sa čudovať, že ani náhodou toho nie sú schopní politici EÚ.

Kto vedel o sýrskom kroku Putina?

Keď sa vrátime do doby, kedy Rusko do Sýrie vstúpilo, teda do 28. októbra 2015, kedy Putin predniesol svoj prejav na pôde OSN, po ktorom došlo k jeho úplne súkromnej ​​schôdzke s Obamom a keď postúpime do súčasných dní, keď Rusko úplne nečakane zo Sýrie odstúpilo, tak pred sebou máme ukážku významu Ruska na svetovej scéne za vlády Putina. A ak nástupu Ruska v Sýrii predchádzal nielen Putinov prejav, a ale aj Putinova schôdzka s Obamom, tak odstúpenie Ruska zo Sýrie predchádzala iná schôdzka – schôdzka Putina s bývalým ministrom zahraničia USA, s H. Kissingerom.

Vladimír Putin a Henry Kissinger v Moskve vo februári 2016

Vladimír Putin a Henry Kissinger v Moskve vo februári 2016

Rozhodnutie Vladimíra Putina o odstúpení ruských jednotiek z územia Sýrie bolo úplným prekvapením aj pre najbližšie okolie. Iba dvaja ľudia vedeli o zámere prezidenta oznámiť stiahnutie vojsk – Sergej Lavrov a Sergej Šojgu. Ale existovala ešte tretia osoba, ktorá o tomto rozhodnutí vedela – Henry Kissinger.

Bývalý americký minister zahraničia letel vo februári do Moskvy s jediným cieľom, ako už písali stránky „antifašizmus“ – zastaviť súboj Ruska a Spojených štátov až k prípadnej jadrovej vojne. Preto zástupca americkej vládnucej elity prišiel do Moskvy nadviazať dialóg medzi ruským prezidentom a tými americkými elitami, ktoré sa rozhodli spomaliť nebezpečné hry Washingtonu okolo Ukrajiny a Sýrie a ktoré hrozili otvorením ozbrojeného konfliktu medzi NATO a Ruskom.

Čo len svet musel ustáť provokáciou zo strany Turecka zostrelením ruského vojenského lietadla! Prvým signálom neformálnych dohôd medzi USA a Ruskom sa stal slávny prejav Obamu, uverejnený v časopise American Journal of Atlantis. Podľa niektorých správ, obsahu tohto prejavu predchádzala práca pôvodných tvorcov USA s Barackom Obamom. V ňom Obama vysvetlil, že USA cez Ukrajinu vytvorili ropnú zbraň proti Moskve, ale že to vo výsledku predstavovalo nielen komplikácie pre USA, ale aj ohrozenie globálnej ekonomiky. Hra s ropou priniesla straty nielen ropným spoločnostiam, ale aj bankám a odniesla ich aj Saudská Arábia so svojimi sebeckými záujmami. Obama všeobecne vysvetľoval, že túto politiku je potrebné zastaviť po tom, keď bol dovedený k kajúcnemu prejavu, v ktorom sa snažil vysvetliť obyčajným Američanom, že ľutuje, že za USA naletel takým bláznom, akými sú Erdogan, Sarkozy či Cameron. A Ukrajinu označil za územie v zóne ruského vplyvu.

Stále ale sme nielen vo veľmi širokospektrálnej minulosti, ale aj v minulosti „jeseň 2015 – až február 2016“. A v tomto pohľade sa veľmi zásadná udalosť odohrala 22. (!) Februára, kedy bolo na území Sýrie oznámené prímerie medzi USA a Ruskom. Toto prímerie vcelku v pohode a bez akýchkoľvek radikálnych udalostí trvalo až do súčasného obnovenia ženevských rozhovorov o Sýrii. V nich sa ako blesk z čistého neba objavila správa, že Rusko sa zo Sýrie sťahuje. A hneď na druhý deň na to správa, že sýrski Kurdi vyhlásia federáciu. Mapa, o ktorej si prinajmenšom v prípade Sýrie už aj vrabce štebocú, sa tak stále viac približuje realite:

Sýria rozdelená na tri časti: Alávím, Sunniti a Šiti. A k tomu sever Sýrie - federáciea sýrskych Kurdov

Sýria rozdelená na tri časti: Alávím, Sunniti a Šiti. A k tomu sever Sýrie – federáciea sýrskych Kurdov

Či už to so sýrskymi Kurdmi dopadne akokoľvek, isté je, že vznik Kurdistanu ide do finále. Je totiž len otázkou času, kedy sa pridajú irackí, iránski a predovšetkým tureckí Kurdi (a pripomínam dnešnú pochvalu Lavrova kanála RT za to, ako úlohu plní v upozorňovaní na osud tureckých Kurdov).

USA to pobabrali, preto Rusko zachraňovalo svet

Teraz si celú situáciu zhrňme. V prvom rade tu máme stáročiami sa tiahnucu globálnu moc (GP), ktorá zo všetkého najviac potrebuje zastaviť konzumný štýl života, tzn. americký štýl, ktorým žijú USA a Európa. Za tým účelom hádže euroamerickú kultúru cez palubu a postupne ju mení za primitívnu kultúru prisťahovalcov – v Európe aj v USA menia kresťanskú kultúru za kultúru moslimskú, v podstate však má vo finále ísť o vytvorenie ateistickej kultúry marxistickej (jezuitskej).

Európa ako súčasný mozog sveta (hlavný predstaviteľ pokroku) je naďalej nežiaduca, preto predovšetkým v nej ide o zastavenie rastu, preto teda o islamizácii a poťažmo o zavedení marxizmu (opäť s Nemeckom na čele o vytvorení Európskeho zväzu socialistických republík -ESSR).
Za tým účelom je potreba:
1) Európu pre začiatok islamizovať
2) nahradiť vedúcu úlohu USA a Európy Čínou a Iránom.

Táto zmena je možná len cez Blízky východ. Preto je potreba zrušiť spojencov USA na Blízkom východe a do popredia dostať spojenca Číny. K tomu však je nutné finálne využiť dávny konflikt medzi kresťanmi a moslimami a v ňom, ako inak, Turecko, cez ktorého Carihrad-Konstantinopol-Istanbul bol tento globalizačný konflikt vyhrotený už za križiackych vojen.

Prostredníkom, ktorý má spojiť kresťanstvo a islam, ale aj satanizmus a marxizmus, sa má stať Kurdistan a Kurdi (nehovoriac o tom, ako sa na tomto území prepoja všetky najväčšie svetové energetické zdroje).

Úlohou vytvorenia Kurdistanu sú poverené USA (tento dlhoročný vykonávateľ globálnej politiky, resp. Policajt sveta), tí však nič nepochopili a na Blízkom východe doviedli stav k vyvolaniu celosvetovej vojny (viď. na poslednú chvíľu zastavenej bombardovania Sýrie po tom, čo údajne Asad použil chemické zbrane)

Rusko, ktoré pochopilo, o čo ide, vstupuje do hry nielen v Sýrii 2013, ale aj prejavom Putina na pôde OSN 2015, čo Obama, neschopný si poradiť s domácimi elitami, kvituje súkromnou schôdzkou s Putinom. Ďalší deň na to Rusko vstupuje do Sýrie a počas pol roka pripravuje pôdu na to, o čo globálnym elitám ide – k vzniku Kurdistanu. Medzitým Turecku ponúka záchranu v takom jeho budúcom a nezvratnom rozpade, aký pre neho naplánoval GP, ale Erdogan je hluchý a slepý a v nádeji, že na pomoc mu prídu USA a NATO, Rusko zrádza (zostreluje jeho lietadlo). O to jednoduchšie môže Rusko naplniť úlohu GP k odstaveniu Turecka, ktorý USA nielen nevedeli, ale ako spojenec NATO ani neboli schopné splniť.

S pomocou Ruska globálne elity realizujú ďalšiu časť plánu – jadrovú dohodu s Iránom a odstránenie anti iránskych sankcií. USA neprestávajú Rusku ďakovať ako za Irán, tak za Sýriu, ale tým kto Rusku ďakuje, nie sú štátne elity USA, ale globálne elity USA – iba tie si uvedomujú, že bez Ruska by globálne záujmy nenaplnili!

Vďaka Rusko, ale teraz už opäť k Ukrajine a cez ňu k tebe

Mnohí majú dojem, že Putin riadi Rusko na vlnách globalizácie v štýle NWO a že to, že nedávno v Rusku otvoril najväčšiu európsku mešitu je toho dôkazom, dokonca že toho snáď je dôkazom stretnutie patriarchu Kiriila s pápežom Františkom. Dlhodobým pozorovaním si dovolím tvrdiť, že to je veľký omyl! Kto sa na Rusko pozrie z hľadiska dlhodobej histórie, ten by si mal uvedomiť, že Rusko ako večný outsider, ktorému globalisti určili osud podobný americkým indiánom, sa
1) po Gorbačovi a Jeľcinovi zdvihlo z odpísaného dna
2) zdvihlo sa až tak, že sa stalo globálnym hráčom, ktorý jediný je schopný pochopiť, o čo vlastne globálnom elitám ide, ba čo viac, ktorý jediný je schopný predstavy globálnych elít naplniť.

Každý „outsider“ (outsider v úvodzovkách, pretože keď niekto porazí Napoleona, Lenina i Hitlera a dokáže to, čo dokázalo Rusko, tak to žiadny outsider nie je!) by sa chytil príležitosti konečne to tomu, kto s ním po stáročia hrá tie veľké globálne šachy, ukázať. A myslím, že presne to predviedlo „putinovské“ Rusko v Sýrii (a že o to ide aj v prípade patriarchu Kirilla).

Putin v Sýrii práve odohral svoj veľký šach, ktorému rozumie len globálna elita. Nič to ale nemení na fakte, že globálna elita (GP) – hoci vďačná za ruskú úlohu v Sýrii a v Turecku – sa súboja s Ruskom nevzdala a že na šachovnici menom „Ukrajina“ s ním chystá svoju budúcu hru.

Ako som písala v úvode, to už je úplne iná mozaika. Tá ale má od dôb Gorbarčova a Jeľcina jednu zásadnú zmenu: Rusko cez Sýriu ukázalo, že je oveľa ďalej, než USA. Čo znamená, že je aj oveľa, oveľa ďalej, než Ukrajina, ktorú USA riadi!

A európski politici, ktorí cez Ukrajinu idú proti Rusku a ktorí navyše platia Turecku v nádeji, že tak zastaví utečeneckú vlnu, ba čo je najhoršie – spievajú na notu USA, toť ďalšie európske nešťastie, porovnateľné s Napoleonom, Leninom i Hitlerom.

PS – Veta v titulku, ktorá je prekladom vety úvodného obrázku z úst Putina Spojeným štátom: „Až budem potrebovať poznať váš názor, poviem vám ho“ nie je citáciou, ale symbolickým vyjadrením, ako Rusko chápe, o čo ide, zatiaľ čo USA sú tupé.

zdroj:  aeronet.cz