Slovenská hviezda Marek Hamšík má 28 rokov, momentálne je zrejme vo vrcholnej forme, čo zatiaľ dokazuje aj na EURO 2016 vo Francúzsku. No dokazoval to aj počas celej kvalifikácie. Ak o ňom doteraz niekto nevedel, po zápase s Ruskom o ňom už vie celý futbalový svet.

Perfektná prihrávka na gól Vladimíra Weissa a potom neskutočné zakončenie, ktoré sa s určitosťou stane jedným z najkrajších momentov šampionátu, to vynáša Hamšíka do nebies európskeho, ale aj svetového futbalu.

Tréner slovenskej reprezentácie Ján Kozák po víťaznom súboji s Ruskom (2:1) vyzdvihol mimoriadny prínos Mareka Hamšíka, ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča zápasu.

„Marek dlhodobo v slovenskej reprezentácii podáva veľmi kvalitné výkony. Spolu s Martinom Škrtelom je kľúčovou postavou mužstva a jeho vodcom. Jeho výkon v tomto zápase s Ruskom bol skvelý a tímový, pretože okrem útočenia veľa pomohol aj v defenzívnej činnosti. Marek veľkou mierou prispel k víťazstvu,“ povedal Kozák na pozápasovej tlačovej konferencii.


[clear]
Dobrákovi Jánovi Kozákovi to nedalo a v prítomnosti novinárov sa pred celým svetom snažil Hamšíkovi urobiť ešte väčšiu službu. Snažil sa slovenskú „sedemnástku“ doslova predať.

„Neviem ako dlho budeme na majstrovstvách Európy, ale poviem vám tak, Marek Hamšík v Neapole ľudsky aj futbalovo dozrel. Neapol mu je už malý. Za prístup k futbalu a za výkony aké odvádza by si zaslúžil veľký klub. Pretože na to, aby hral vo veľkom klube, je už pripravený,“ zložil Kozák obrovskú pochvalu svojmu hviezdnemu zverencovi.

Budúci rok bude Marek Hamšík vo farbách SSC Neapol už desať rokov a „partenopei“ slúži naozaj oddane. Pre tamojších fanúšikov je už teraz žijúcou legendou a že po toľkých rokoch si naďalej drží svoju lojálnosť, je naozaj chvályhodné.

Už nejedno prestupové obdobie sa špekuluje o tom, kam povedú jeho ďalšie futbalové kroky a ktorý európsky gigant sa rozhodne Mareka vykúpiť z rúk prezidenta Aurelia De Laurentiisa. Je pravdepodobné, že po EURO 2016 sa o Hamšíka naozaj pobijú tie skutočné európske veľkokluby.

Veď už len tento gól ho musí predať…

zdroj: sport.aktuality.sk

Slovensko – Rusko 2:1

Video – Skvelá nahrávka Hamšík – Weiss. Krásny gól Vladimíra Weissa

Video – Nádherný gól Mareka Hamšíka