Počas niekoľkých dní by sa EÚ mohla rozpadnúť. To netvrdia konšpirační teoretici, ale jeden eurokomisár. Švajčiarsko na to reaguje tým, že pripravuje armádu a vojenské prostriedky na ochranu hraníc. 5000 vojakov dostalo povolávací rozkaz a švajčiarska armáda mení vyhlášku. Propagandistické médiá v Nemecku sa radšej pozerajú stranou a šíria heslá o tom, ako všetko vydržať.

Poznáte Dimitrisa Avramopoulosa? Pravdepodobne ste nikdy jeho meno nepočuli. Dimitris Avramopoulos je od novembra 2014 európskym komisárom pre migráciu. Jeho šéf je Jean-Claude Juncker. Dimitris Avramopoulos na tlačovej konferencii povedal, že už beží odpočítavanie kolapsu súčasného systému ochrany hraníc v EÚ.

Ešte desať dní a mohlo by to prasknúť, všetko sa to rozpadne. Človek musí sledovať zahraničné médiá, aby vedel, čo pán komisár povedal a čo presne má na mysli. Je to koniec Schengenskej dohody, koniec otvorených hraníc v Európe. A to asi za desať dní.

Naše hlavné médiá nám medzitým poskytujú veľmi odlišné ,, informácie „. Dňa 7. marca v Baden-Badene dostane generálny tajomník OSN Pan Ki-mun nemeckú mediálnu cenu za rok 2015. Od 7. marca v Rakúsku v mediálnej propagande nastanú zmeny. A 7. marca oslávime ,, Deň zdravej výživy „. V súčasnej dobe dostávame všetky možné správy, ktoré nám lžimédia prezentujú, ale o možnom kolapse našich hraníc za desať dní, o tom nepočujeme nič.

Médiá hlavného prúdu radšej informujú o tom, že sa lídri EÚ stretnú 7. marca na mimoriadnom summite s Tureckom kvôli utečeneckej kríze. Stretnutie sa bude konať na poludnie vo forme obeda, povedal v stredu jeden úradník EÚ. Cieľom je ,, ohodnotiť „dojednanú spolupráci s Tureckom o utečeneckej kríze. Medzitým veľké mainstreamové médiá píšu o tom (napr. Bild), že utečenci do Nemecka už skoro neprichádzajú. Pre občanov tam vonku to znamená, že kancelárka Angela Merkelová má situáciu s prehľadom pod kontrolou.

Pravda to ale nie je. Pravda je taká, že Nemecko očakáva ďalších 3,6 milióna utečencov a vďaka prisťahovalectvu sa stane druhotriednou spoločnosťou. To znamená, že sa Nemecko spoločensky úplne rozpadne. A teraz hrozí, že sa ešte rozpadne Európa. Asi pred piatimi rokmi vedúci politici takúto situáciu predpovedali. Takmer všetci sa im smiali. Bývalý poľský minister financií Jacek Rostowski očakáva v strednodobom výhľade vojnu v Európe, keď sa Európska únia rozpadne. Rostowski o tom informoval vedúcich predstaviteľov EÚ v súkromnom rozhovore v roku 2011, spolu s bývalým kolegom z varšavského ministerstva financií, ktorý je teraz výkonným riaditeľom veľkej poľskej banky.

Vtedy išlo o krízu eura. ,, Hovoril, že tieto ekonomické a politické turbulencie prichádzajú zriedka tak, že sa o desať rokov neskôr dá ešte zabrániť katastrofálnej vojne. Myslím to úplne vážne, že si pre moje deti zažiadam GreenCard v Spojených štátoch. „Tiež vtedajší predseda Európskej komisie José Manuel Barroso vojnu v Európe očakáva. Vtedy išlo o euro, dnes sa navyše jedná o gigantické prúdy žiadateľov o azyl.

Už v roku 2009, mala Spolková spravodajská služba (BND), nemecká zahraničná spravodajská služba k dispozícii tajnú štúdiu. Poukazovala na to, že celosvetová hospodárska kríza a migračné toky, môžu obsahovať tiež potenciál k prípadnej svetovej vojne. Vtedy následky hospodárskej krízy a prúdy utečencov neboli tak dramatické ako je tomu v súčasnosti. Tento scenár bol uvedený ako jedna z mnohých možností.

Vtedy sa to nedalo zistiť z žiadnych nemeckých novín hlavného prúdu. Lžimédia tak nedostali psie náhubky, len mlčali. Európske tajné služby už mnoho mesiacov hovoria úplne otvorene o možnosti blížiacej sa vojny. Do Európy sa v tomto roku vráti kríza eura, stále viac a viac bánk volá o pomoc Európsku centrálnu banku EZB. Obrovské toky žiadateľov o azyl predstavujú zároveň ohromné ​​riziko, Európe hrozí anarchia. Vo Švajčiarsku sa práve urobili také opatrenia, ktorým nemecké hlavné médiá nevenujú žiadnu pozornosť, ako je povolávací rozkaz na švajčiarske hranice pre 5000 vojakov. Švajčiarska pohraničná stráž a armáda v súčasnosti uskutočnila ku krízovej situácii, ktorá môže vzniknúť v priebehu niekoľkých hodín, určité opatrenia.

Švajčiari sa úplne zbláznili alebo konajú racionálne a realisticky? Jedno je jasné. Pravdepodobnosť vojnových scenárov v srdci Európy sa počas posledných týždňov stali reálnejšie. Na jednej strane nikto nechce utečencov platiť a prispôsobiť sa im. A na druhej strane chcú občania EÚ od ostatných občanov EÚ získať svoje peniaze, ktoré majú zverené od európskeho kapitálového trhu – tie totiž nedostanú.

Profesor Michael Hudson, hlavný poradca lotyšskej vlády v ekonomických otázkach, v roku 2010 ako prvý európsky úradník hovoril o rysujúcej sa ,, vojne kvôli dlhom v Európe „. Vtedy sa mu vysmiali a to nielen v Bruseli. Hudson úplne triezvo predpovedal kolaps eurozóny, náhle ožebračenie občanov a zámerné odvedenie pozornosti vyprovokovanými vojnami.

A to všetko uprostred Európy. Nie je to všetko vo vzdialenej budúcnosti, ale je to celkom blízko. V roku 2010 sa zdalo, že je Hudson blázon. Od tej doby, sa dala do pohybu nezastaviteľná špirála brutálnych záujmových stretov kvôli ešte neskončenej kríze okolo eura a teraz kvôli utečeneckej kríze.

Z miliónov Európanov sa teraz stávajú zúriví občania, ktorí idú do ulíc s nepredvídateľnými politickými dôsledkami. Európska únia sa vo svojich základoch zatrasie a rozpadne sa to, čo k sebe nepatrí. Aj z Mekky zvanej Nemecko, kam prúdia masy žiadateľov o azyl, sa stane oblasť nepokoja. Švajčiari sa pripravujú povolávacím rozkazom pre 5000 vojakov.

zdroj: nwoo.org