Sulík prezradil, ako by vyriešil utečeneckú krízu: Uzavrime hranice, je to rýchle a účinné riešenie

thumbnail

Šéf SaS Richard Sulík reagoval v rozhovore pre HNtelevíziu na incident v Kolíne. A predostrel vlastné riešenie migračnej krízy.

Zavrieť hranice je okamžité a najmä účinné riešenie v boji proti migračnej kríze, vyhlásil šéf SaS Richard Sulík pre HNtelevíziu. V rozhovore s komentátorom Petrom Tkačenkom sa Sulík vrátil k incidentu v Kolíne, ktorý sa stal na Silvestra. "Nevidím dôvod riskovať iné možnosti a treba povedať nie, je to dobré právo Nemecka, ale aj Slovenska," hovorí šéf SaS.

Podľa neho, každý, kto sa v Nemecku "niečoho dopustí", by mal byť okamžite vykázaný von. Sulík v rozhovore prízvukoval, že tlak zo strany silných krajín Európskej únie ako sú Nemecko, Francúzsko, ale aj Taliansko, bude ešt rásť. "Nezvládajú prílev utečencov a preto chcú zavádzať kvóty," hovorí Sulík, ktorý dodal, že je očividne vidieť, ako zlyhal pokus o multikulturalizmus.

Sulík v rozhovore spomínal aj premiéra Fica. Pripustil, že s premiérom súhlasí v tom, že Slovensko by nemalo za žiadnu cenu akceptovať povinné kvóty na prijatie utečencov.

Podľa šéfa SaS je totiž reálna hrozba, že v prípade prijatia povinných kvót príde na Slovensko veľa migrantov a budú sem chodiť v pravidelných intervaloch. Sulík však tvrdí, že kým u neho sú jeho "vyjadrenia poctivé a vychádzajú z presvedčenia, tak u Fica ide o politickú kampaň a že to s ňou prepaľuje".

"Prepaľuje ju v tom, že ide že chce kontrolovať všetkých moslimov alebo že chce ďalších 2 500 policajtov, ktorí by aj tak nemali čo robiť, lebo u nás žiadni migranti nie sú, preto tieto Ficove kroky považujem za zbytočné," hovorí Sulík.

zdroj: tv.hnonline.sk

Video:

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)