Kontroverzný politik a bývalý predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Ján Slota začiatkom tohto roka havaroval za obcou Lietavská Lúčka (okr. Žilina).

S luxusným Porsche Cayenne narazil do pred ním idúceho Audi A6, ktoré následne narazilo do Suzuki SX 4. Po nehode odmietol fúkať aj podrobiť sa odberu krvi, a tak ho obvinenie z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky neminulo. Policajti mu na mieste zadržali vodičský preukaz. U vodičov Audi a Suzuki alkohol vykonanými dychovými skúškami nezistili.

Prokurátor Okresnej prokuratúry v Žiline neskôr podal na Slotu obžalobu. „O podanej obžalobe bude rozhodovať Okresný súd v Žiline. V prípade uznania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na 1 rok a trest zákazu činnosti až 10 rokov,“ povedal v apríli hovorca Krajskej prokuratúry v Žiline Milan Cisarik.

Prípad po niekoľkých mesiacoch teraz konečne dospel k záveru. „Okresný súd Žilina vydal trestný rozkaz, ktorým obvineného uznal za vinného zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu uložil trest odňatia slobody vo výmere 6 mesiacov s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu vo výmere 1 rok.

Taktiež mu bol uložený trest zákazu činnosti vedenia akýchkoľvek motorových vozidiel na dobu 6 rokov. Trestný rozkaz nie je právoplatný, obhajca aj prokurátor proti nemu podali odpor,“ informoval hovorca krajského súdu v Žiline Jozef Michňa.

„Prokurátor okresnej prokuratúry podal odpor proti trestnému rozkazu, nakoľko požaduje uloženie prísnejšieho trestu. Súd by mal v tejto veci stanoviť termín hlavného pojednávania,“ doplnil hovorca Krajskej prokuratúry v Žiline Milan Cisarik.

Exprimátora Žiliny, známeho svojou vášňou k šoférovaniu a luxusným autám, tak môže čakať niekoľko veľmi ťažkých mesiacov.

Video

zdroj: cas.sk