,,Nikto nie je beznadejnejšie zotročený ako ten, kto falošne verí, že je slobodný!“- Goethe. Čo ešte nedávno bolo označované za podivnú ,, konšpiračnú teóriu „, sa teraz rysuje konkrétne. Reč je o odstránení hotovosti, ako to v súčasnosti požaduje ekonomický expert prof. Peter Bofinger. Spolková vláda sa podľa jeho návrhu má zasadiť za zrušenie hotovosti. ,, To by bola určite dobrá téma na summit G-7 a jeho agendu na zámku Elmau „. Od 7-8. júna 2015 sa koná každoročné show pre voliča, kde sa vystreľujú dymové granáty, aby sa odvrátila pozornosť obyvateľov od toho podstatného.

Rozhodnutie zrušiť hotovosť s najväčšou pravdepodobnosťou padne o týždeň neskôr, presnejšie povedané od 10-14. júna 2015 v 45 km vzdialenom Telfs (Rakúsko, oblasť v Tirolsku) na zasadnutí skupiny Bilderberg. Tá je považovaná za tajnú svetovú vládu. Stretne sa tam 100 až 150 hostí, vrátane šéfov vlád, veľkých finančníkov západnej Európy, USA a Kanady, rovnako ako vedúci priemyselníci a horná vrstva z najväčších a najznámejších mediálnych spoločností na svete (aj niektoré európske šľachtické rody). Údajne oni sa zúčastnili na najdôležitejších rozhodnutiach v posledných desaťročiach, ako je zavedenie eura, ako to sám priznal čestný prezident Bilderberg Davignon.

Ich pomocníci v politike občanom predávajú požiadavky Bilderberg, ako by to boli ich vlastné nápady. Preto nie div, že sa o tom v oficiálnych médiách neobjavujú žiadne správy. Inak to vyzerá ohľadom summitu G 8-1 (G 7), o ktorom sa informuje do najmenších detailov, aby sa vyvolal dojem, že sa jedná o významnú udalosť.

Zrušenie hotovosti bude vedľa otázok ukrajinského konfliktu a podpory utečencov, ktorí prúdia do Európy, vysoko na programe tohtoročného stretnutia Bilderberg. Nebezpečne blízko sa blíži k jednému z hlavných cieľov agendy a tým je úplná kontrola každého jednotlivca.

Celý finančný systém by sa potom stal len čisto virtuálny a absolútne netransparentný, pretože nevyžaduje žiadne fyzické peniaze. Banky už potom nemusia mať ani 1-2% vlastného kapitálu ako doteraz, kde už nikto nie je schopný vyzdvihnúť skutočné peniaze. Virtuálne peniaze sa potom môžu celkom svojvoľne generovať úplne z ničoho. To znamená, že centrálne banky budú mať možnosť si svoje bilancie nekonečne nafúknuť, všetko virtuálne manipulovať a na veky držať úrokové sadzby v mínuse.

Cena, ktorú občania zaplatia, nebude len strata vlastných peňazí, ale súčasne strata posledného kúska slobody. Takým ľuďom, ktorí nie sú v súlade so systémom (teda neposlušní, disidenti), v každom okamihu môže zablokovať účet. A potom v pravom slova zmysle zhasne. Ľuďom bude odopretá akákoľvek možnosť obživy. Ako sa tak esenciálne veci presadzujú proti vôli obyvateľov, je vidieť na nasledujúcom vyhlásení súčasného predsedu Európskej komisie Junckera:

,, O niečom sme rozhodli, potom to necháme v priestore a chvíľu počkáme, čo sa stane. V prípade, že nedôjde k veľkému pokriku a povstaniu, pretože väčšina ľudí nemá potuchy čo bolo rozhodnuté, budeme pokračovať krok za krokom, až nebude cesty späť. „(Der Spiegel 52/1999)

Aby k tomu nedošlo, je dôležité, aby sa stále viac a viac ľudí dozvedelo o týchto machináciách.

zdroj: svobodnenoviny.eu