V obci Veľký Lipník v okrese Stará Ľubovňa došlo k incidentu pri ktorom mal na výtvarníka Ľuboša Lorenza zaútočiť starosta obce Peter Labant.

K potýčke došlo pri pamätnej tabuli venovanej prokurátorovi Jánovi Pješčakovi, ktorá je osadená na budove Obecného úradu. Podľa výtvarníka Ľuboša Lorenza ju údajne odhalili 15. mája. Informáciu ako prvý priniesol portál týždeň.

„Opäť sa ukázalo, čoho sú schopní prívrženci komunistického režimu a jeho funkcionárov, mám zlomené rebro. Zaútočil na mňa nejaký hlupák. Neskôr som si prečítal v novinách, že to bol vlastne sám starosta obce,“ uviedol pre TASR Lorenz a priblížil, k čomu vlastne došlo.

„Pokúsil som sa pretrieť tabuľu, ktorá bola venovaná justičnému komunistickému vrahovi, vodou zmývateľnou farbou. Na to on zaútočil, skopol debnu na ktorej som stál, spadla a ja som spadol na tú debnu. Narazil som si rebro o debnu pravdepodobne, ruku a hlavu o betón. Len čo sa to stalo, tak namiesto toho, aby mi dali prvú pomoc, ešte mi začali nadávať. Vyhrážali sa mi, že nech vypnú kolegovia kamery, že si to so mnou vybavia,“ povedal Lorenz.

„Polícia začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví a pre prečin výtržníctva. Samotné poškodenie pamätníka sa dokumentuje ako priestupok proti majetku,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Migaľová a dodala, že k čomu presne došlo, je predmetom vyšetrovania.

zdroj: pluska.sk

Ľuboš Lorenz
[clear]

Kotlebovci takto reagujú na facebooku:

Thák a na záver dňa aj radostná správa 🙂

Možno ste zaregistrovali činnosť dvoch akože umelcov Kalmusa a Lorenza. Títo ,,umelci“ sa preslávili tým, že v minulosti pofŕkali červenou farbou bustu Vasila Biľaka. Deň po parlamentných voľbách na seba upozornili znovu. Ako reakciu na demokratický vstup M. Kotlebu do parlamentu sa títo vandráci rozhodli hádzať blato na všetko, čo súviselo s Jozefom Tisom: socha, značku ulice podľa J.Tisa či pamätnú tabuľu na jeho rodnom dome. Zašpiniť, natočiť a utiecť. KSS ich zažalovala, ale Lorenz,Kalmus obhajovaní Lipšicom súd vyhrali

Dnes sa pán umelec znovu vybral na vandrovku do Veľkého Lipníku, aby obohatil svojim umením ďalší pamätník, tentoraz komunistu Pješčáka. Tentokrát sa mu to vypomstilo a dostal nakladačku od starostu Petra Labanta. Má zlomené rebro, narazenú ruku a kvalitné očné tiene. Nabudúce si chalanisko rozmslí, kde sa bude hrať na hovnomana. Denník N a Týždeň už vyplakávajú.

Tu je srdcervúci telefonát 🙂

zdroj: facebook.com

Video

Ako to vidia občania? Hlasujte v ankete.

Ako hodnotíte čin výtvarníka Kalmusa a Lorenca?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...